Македонија VS Шпанија

Тип

  • Македонија победник

    Гласови: 207 43,7%
  • Шпанија победник

    Гласови: 138 29,1%
  • Нерешено

    Гласови: 129 27,2%

  • Вкупно гласачи
    474
Статус
Затворена за нови мислења.

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Како прво ќе кажам дека не сум премногу разочаран, бидејќи сепак очигледна е силината на Шпанија, но мислам дека можевме да извлечеме барем нерешен резултат.
Уште еднаш се покажа дека почетокот на второто полувреме ни е страшен проблем кога се работи за концетрацијата, но факт е и дека Шпанците имаа среќа со трите гола за 5 минути.
Првиот гол беше сепак еден потег на Торес кој ништо не изигра цело прво полувреме. За вториот гол да им ебам се на судиите како можеа да не видат чист офсајд. Иако седев на југ полево одма помислив дека е офсајд, ама не видов никој од нашите да се буни па мислев дека сум грешка. Ама ова се гледа од авион дека било офсајд. Третиот гол исто така со доза на среќа, не може секогаш така да легне топката.
На крајот можевме да израмниме ако мулено Стојков се заградеше со Пујол или ако не одбрани Лопез при одличниот удар на Тасевски. Сепак и Пачовски спаси 2 гола така да можеше да биде и полошо.
Пандев покажа дека не заслужува да биде плукано по него, Попов мислам ја изигра утакмицата на животот, Седлоски мислам дека не требаше да му се свири сепак помина тоа со тренингот, Илчо стандард не можам да го гледам и тоа е во кратки црти.
Инаку што сме стока народ сме и така ќе остане. Не можеме 1 миута да ќутиме и да покажеме почит, одма почнуваат после 15 сек со свирежи, пцовки и плескање.
 
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
Златко Калински: Овој натревар ќе се памти 100 години.
Инаку јас натпреварот си го гледав на ал џезеира. Ем си гледам фудбал, ем му се смеам на коментаторот како коментира:zver: . Овие од МТВ неможам да ги гледам више. Кога ќе почнат да располагаат со техника од 21 век тогаш ќе ги гледам.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Да а тие сите се граѓани од прв ред!!!
Илчо само му се приближи, а овој легна ко да му закачил некој босанец глава! Ама не Илчо е крив, може не требаше ни да дише пред него...сепак тоа е Пујол!
Сеа не ми е јасно што ги пумпаш толку работите. Многу ми е гајле кој е и што е. Само Илчо уште од вчера нешто почна многу да се занесува, а може и купил "Ролекс" па денес се празнеше.
 
Член од
2 април 2009
Мислења
73
Поени од реакции
9
Добро ај вака може ќе ме разбереш подобро:

Во Сериа А се дава аплауз во текот на ЦЕЛАТА 1 МИНУТА. Тоа е традиција и со тоа СЕ ИЗРАЗУВА ПОЧИТ.

Незнам како е во Сериа Б, можеби е поинаку, веројатно ти знаеш тоа...

Сега појасно?


Ок ооккоокок.МАКЕДОНИЈА=ИТАЛИЈА! :pipi:
 
Член од
26 јули 2009
Мислења
424
Поени од реакции
179
Ајде да го укинеме полувремето, референдум за укинување на полувреме ке спроведеме па можеби така нашите ке продолжат со истата игра 90 минути. Инаку прекасен натпревар, а се надевам дека Македонија ке игра вака добро и против Шкотска и Норвешка и дека ке останеме втори во квалификациите :vozbud:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.847
Не ми се верува... Примија 3 гола за 5-6 минути? Дали е тоа нормално? Значи како што ние можеме, никој неможе.. 3 гола за 6 минути бреееј..Ја би рекол Пандев 2 - 3 Шпанија..Другите што напрвија..? Ништо..По ова се гледа колку сме квалитетна репрезентација :)

Бидете реални..
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Искрено се ми иде како наместена да беше 1 во 2 :toe:
Браво за играта на нашите во прво полувреме секоја чест :helou: одлична игра браво и за сите што навиваа за Македонија на стадион супер беше при крај сите со авиончиња:pos2: Пандев значи им е кошмар на шпанскиве голмани :icon_lol: искрено жал ми е Касиљас што не влезе :nesum: се на се добра утакмица :helou:
 

Ivka

Алхемичарка
Член од
1 февруари 2007
Мислења
300
Поени од реакции
4
Добар резултат на натпреваров. Се разочарав што примивме многу брзо три гола, што изгубивме нема проблем, ај Шпанија е тоа, али барем да се помачеа цело полувреме за тие голови. ОК нема везе.
За навивањето, точно слабо беше. Проблемот беше што немаше водечка група за навивање, фалеа комитите, а желба за навивање јас ќе ви кажам имаше, барем во делот каде седев јас.

И нешто што многу ме изнервира на стартот. Што ја викаат Каролина или било кој да ја изведува химната не ми е јасно. Тоа беше фарса. Ја тегави, ја тегави не можев чоечки да си ја испеам. Барем да ја пуштеа музиката во позадина да може човек да се ориентира, а вака почињаш да пееш, па застануваш и чекаш оваа да испее до кај што си стигнал и да продолжиш. Срамота, али тоа е многу амерички филмови гледаат.

Ајде сега уште 4 бода да освоиме со Норвешка и Шкотска и на коњ сме.:vozbud::vozbud:
Што се има случено со комитите зашто ги немаше ? Нешто бојкотираат или???
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.628
Поени од реакции
70.359
Abe ne bese do nas, nikoj nisto ne znaese. Na primer pojma nemav deka vtoriot pat sme imale ednominutno molcenje za rabotnikot. Site se cudea sto se desava i aplaudirase cel stadion. A za zarke sto bese, toa kutea site i ovoj epten go zatupi (sudijata) t.e. mnogu bese dolgo molcenjeto i site pocnaa da aplaudiraat. Iako mora da priznaam za celo vreme nekoi vikaa ffm pederi dur bese molcenjeto.
Prvo poluvreme im pokazavme kako se igra na spancive, a za vtoro glaven vinovnik Jonuz. Go izvadi Sedlovski vleze Lazarevski, koj ne bese sposoben da se spravi so Riera po sto go ispusivme kurot. Se na se ubava utakmica. Malku i za navivanjeto. Atmosferata bese tapa kako na grobista ili u teatar i pokraj toa sto imavme vodtvo od 2:0 protiv evropskiot sampion. Toa e samo fakt deka bez KOMITI navivanje NEMA!!!!!!!!
I mnogu me iznervira sto site nasi gledaci im davaa aplauz na protivnickite igraci. Abe protivnik si e protivnik sto go ebam dali igra u mojot omilen klub. Pa za kogo sme otisle tamu da ja gledame Makedonija ili da drkame na tores i kompanija.....
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
457
Поени од реакции
52
а и коа беше една минута молчење за жарке од страна по некој ке се изјаснеше "уу педер" ке опцуеше али јбг
Да да и тоа како се слушаше барем таму ја кај што седев, исто викаа и
ффМ педери
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.787
Поени од реакции
1.504
Јас сум многу пријатно изненаден од играта што ја прикажаа момците, сепак запамтете дека игравме против една Шпанија што е во самиот врв на светскиот фудбал, ако не и на врвот.

За првото полувреме не треба да се прави муабет - ФАНТАСТИЧНА игра.

Во вториот дел Шпанците напнаа повеке НО

НЕ ТРЕБА ДА СЕ ЗАБОРАВИ ДЕКА ВТОРИОТ ГОЛ НА ШПАНЦИТЕ БЕШЕ ЧИСТ ОФСАЈД Слободно на кој не му се верува нека го гледа ТВ записот. Станува збор за пасивен офсајд од два метра кој што мораше да биде досуден но јеби га тоа е.

Ако, покрај се нашите момци јас мислам дека прикажаа одлича игра и дека воопшто не разочараа. Дај боже само вака да продолжиме и понатаму, со ваква игра и дај боже само со по добри резултати.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Abe ne bese do nas, nikoj nisto ne znaese. Na primer pojma nemav deka vtoriot pat sme imale ednominutno molcenje za rabotnikot. Site se cudea sto se desava i aplaudirase cel stadion. A za zarke sto bese, toa kutea site i ovoj epten go zatupi (sudijata) t.e. mnogu bese dolgo molcenjeto i site pocnaa da aplaudiraat. Iako mora da priznaam za celo vreme nekoi vikaa ffm pederi dur bese molcenjeto.
Prvo poluvreme im pokazavme kako se igra na spancive, a za vtoro glaven vinovnik Jonuz. Go izvadi Sedlovski vleze Lazarevski, koj ne bese sposoben da se spravi so Riera po sto go ispusivme kurot. Se na se ubava utakmica. Malku i za navivanjeto. Atmosferata bese tapa kako na grobista ili u teatar i pokraj toa sto imavme vodtvo od 2:0 protiv evropskiot sampion. Toa e samo fakt deka bez KOMITI navivanje NEMA!!!!!!!!
I mnogu me iznervira sto site nasi gledaci im davaa aplauz na protivnickite igraci. Abe protivnik si e protivnik sto go ebam dali igra u mojot omilen klub. Pa za kogo sme otisle tamu da ja gledame Makedonija ili da drkame na tores i kompanija.....

Другар тоа жениве, да беше женска Шведска репрезентација и јас ќе аплаудирав :vozbud:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
da bideme realni sepak stanuva zbor za golemata spanija, megutoa mozevme da izigrame poubavo vtoro poluvreme, mislam deka pederceno sedloski namerno ima izlezeno od igra ne deka jonuz go izvadil. site mu svirea mu skurci na covekot si rece koj ve e*e igrajte sami,nekako mi bea site cudnio na poluvreme se ima nesto desavano vo soblekuvalna, megutoa tuka nekade e i realnosta ne deka ne igraa nasive megutoa i vo prvo poluvreme spancite poveke si gi cesaa madinjata odkolku sto mislea na fudbalot, vtorot em tehnika em doza na sreka si dinesoa pobeda, i ne ostavija nas da si gi cesame madinjata.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.628
Поени од реакции
70.359
Што се има случено со комитите зашто ги немаше ? Нешто бојкотираат или???
Da bojkotirame. Pricina odzemenoto zname za Johan na mecot so Skotska, odnosot so nas na mecot so Holandijakoga ni ja pratija cela vojska da ne tepa pred zapadna (eh koe ponizuvanje bese da gledame kako siptarov so familija Imer selmani vlaga na stadion i si ide na poluvreme a nas kako zajci ne brkaat po cel park) i treto nasiot sudir so FFM
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Da bojkotirame. Pricina odzemenoto zname za Johan na mecot so Skotska, odnosot so nas na mecot so Holandijakoga ni ja pratija cela vojska da ne tepa pred zapadna (eh koe ponizuvanje bese da gledame kako siptarov so familija Imer selmani vlaga na stadion i si ide na poluvreme a nas kako zajci ne brkaat po cel park) i treto nasiot sudir so FFM
А кои се барањата за да се вратат Комити на стадион?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom