Македонија VS Шпанија

Тип

  • Македонија победник

    Гласови: 207 43,7%
  • Шпанија победник

    Гласови: 138 29,1%
  • Нерешено

    Гласови: 129 27,2%

  • Вкупно гласачи
    474
Статус
Затворена за нови мислења.

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Не ми беше едно нешто јасно?!?!?!Како можеа да аплаудираат на 1 минута молчење?



ТОЛКУ ОД МЕНЕ НЕКА СЕ ЗАСРАМАТ СИТЕ ШТО АПЛАУДИРАА.!:pusk:

tapa si niso ne znaes .. nekad se aplaudira i na 1 minuta molcenje .. ne si gledal dovolno fudbal izgleda.. Spancive mozat da mu go .... na Pandev isrekno !! kakov tores kakvi bakraci .. se vide koj e igrac brao za nasiot !
 
Член од
2 април 2009
Мислења
73
Поени од реакции
9
Па секаде во светот кога се оддава почит со минута молчење навивачите аплаудираат. :toe:
А за Трајанов не знам што ви пречи човекот кога во странство луѓе по цело богатство плаќаат само да го слушаат како пее опери а тука ви пречел :(

Па 15 секунди поминаа и овие аплауз до крај и на што личи тоа?јас знам дека се дава не се секирај.:smir:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.448
Поени од реакции
58.563
Не ми беше едно нешто јасно?!?!?!Како можеа да аплаудираат на 1 минута молчење?



ТОЛКУ ОД МЕНЕ НЕКА СЕ ЗАСРАМАТ СИТЕ ШТО АПЛАУДИРАА.!:pusk:
Ти барем како фан на Јуве треба да гледаш Сериа А, а ако гледаш тогаш си забележал дека СЕКОГАШ Италијаните аплаудираат на таа една минута молчење. На тој начин изразуваат почит кон човекот.

Не е практика кај нас, кај нас се молчи. Ама се менуваат работите, гледаат луѓево преноси па преземаат нешто од други страни.

То је то, што би рекол Среќко...
 
Т

Топџија

Гостин
Не ми беше едно нешто јасно?!?!?!Како можеа да аплаудираат на 1 минута молчење?
Е ајде де. Не можеа да се стрпат ни 10 секунди, не па 1 минута. Па после ај до крај со аплауз, јез да и тоа некаде се практикува место молк, али не беше тоа идеата во случајов.
 
Член од
2 април 2009
Мислења
73
Поени од реакции
9
АБЕ ЈАС ЗБОРАМ ЗА СРЕД МОЛЧЕЊЕТО НЕ ЗА КРАЈ КОГА ПОМИНА 1 МИН!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:pusk:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
А што нашиве не се копачи од село а???? Абе бегај таму, па треба малце респект да се покаже, сепак се светски прваци. И не беше само со Пујол тоа туку и после цело време се занесуваше, ни сам не беше свесен што прави.
И они имаа нечиста игра, не реков не, почнувајќи со кинењето на дресот на Попов мислам дека беше.
Да а тие сите се граѓани од прв ред!!!
Илчо само му се приближи, а овој легна ко да му закачил некој босанец глава! Ама не Илчо е крив, може не требаше ни да дише пред него...сепак тоа е Пујол!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.448
Поени од реакции
58.563
АБЕ ЈАС ЗБОРАМ ЗА СРЕД МОЛЧЕЊЕТО НЕ ЗА КРАЈ КОГА ПОМИНА 1 МИН!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:pusk:
И ние збориме за сред молчењето, не откако ќе помине минута. Пушти ТВ одвреме навреме.
 
Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
а и коа беше една минута молчење за жарке од страна по некој ке се изјаснеше "уу педер" ке опцуеше али јбг
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Убава астмосфера имаше на стадионот...добро 2 малце не заќутеа па занимација наоѓавме во правење авиончиња:pos:

Се на се прекрасно!

Натпревар што секогаш ке го паметам и мислам кога Пандев ги даде головите особено првиот ми беше најубав момент во животот....аау кое викање, радување...цел стадион...цела Македонија на нозе...совршени моменти:je:



Само Каролина утна, катастрофа испеано!
И да...кога на 1 минутното молчење некој се развика ФФМ ПЕДЕРИ...срамота бе:uvo:

Ке ми фали оноа
Јави се јужна
Јави се север
:oeoeoe:
 
Член од
2 април 2009
Мислења
73
Поени од реакции
9
А што нашиве не се копачи од село а???? Абе бегај таму, па треба малце респект да се покаже, сепак се светски прваци. И не беше само со Пујол тоа туку и после цело време се занесуваше, ни сам не беше свесен што прави.
И они имаа нечиста игра, не реков не, почнувајќи со кинењето на дресот на Попов мислам дека беше.

Па и да се кој кур?На терен се сите исти и не е мерило тоа копач ова она.Таму се родил и тоа не можеме според копачи да одредуваме класи што има врска местото кај си се нашол?:tapp:
У игра нема респект кој сака нека е.:smir:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Добро бе па нели аплаудираат откако ќе свирне судијата?
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Па да ви кажам и не е баш толку лоша нашата репрезентација,ама при водство од 2-0 Мирсад Јонуз мислеше дека е готово и го извади Седловски(сите знаеме шо значи Гоце)и Риера влагаше како сака и кога сака,ама ипак бевме добри-не добри туку одлични!:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 
Член од
2 април 2009
Мислења
73
Поени од реакции
9
И ние збориме за сред молчењето, не откако ќе помине минута. Пушти ТВ одвреме навреме.

Па на сред молчење аплауз ли се дава бе? :tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:

ОК ај така нека биде.НЕ ЗА ЏАБЕ Е ЕДНА МИНУТА МОЛЧЕЊЕ ШО НЕ ГИ ВИКНАА УШТЕ НАПОЧЕТОК ЦИГАНИТЕ И АЈДЕ СВАДБИ ЌЕ ПРАИМЕ:pop::pop::pop::pop::pop::pop::pop::pop::pop::pop::pop:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.448
Поени од реакции
58.563
Добро ај вака може ќе ме разбереш подобро:

Во Сериа А се дава аплауз во текот на ЦЕЛАТА 1 МИНУТА. Тоа е традиција и со тоа СЕ ИЗРАЗУВА ПОЧИТ.

Незнам како е во Сериа Б, можеби е поинаку, веројатно ти знаеш тоа...

Сега појасно?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom