Македонија VS Шпанија

Тип

 • Македонија победник

  Гласови: 207 43,7%
 • Шпанија победник

  Гласови: 138 29,1%
 • Нерешено

  Гласови: 129 27,2%

 • Вкупно гласачи
  474
Статус
Затворена за нови мислења.

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Спектакл во август: Македонија - Шпанија
Македонија ќе го пречека европскиот фудбалски шампион Шпанија во Скопје на 12 август, кога ќе биде пуштена и северната трибина на стадионот Филип II во Скопје.

Одлична вест ни доаѓа од ФФМ. Касиљас, Пујол, Фабрегас, Чави, Торес, Иниеста, Рамос, Виља и останатите ѕвезди од Црвената фурија ќе ги гледаме во август во Скопје.

Претседателот на ФФМ, Харалампие Хаџиристески се договорил со првиот човек на шпанската фудбалска федерација Виљар на конгресот на УЕФА во Копенхаген, да се одигра пријателски меч меѓу Македонија и европскиот првак на 12 август во Скопје.

Со големиот спектакл, гостувањето на ѕвездениот состав на „Црвената фурија“ ќе почне прославата на јубилејот еден век фудбал во Македонија, наведува ТВ А1 додавајќи дека свечено ќе биде пуштена во употреба и новата северна трибина.


Што мислите, ќе не собере ли сите? :)
 
Член од
22 април 2008
Мислења
405
Поени од реакции
28
Па да бидеме оптимисти ДА!!!
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
ИДАААМ ИДАААМ ИДАААМ :) Лелее кое дерење ќе паднее!

МА-КЕ-ДОНИЈААА!


ЈАВИ СЕ СЕВЕР!!! :) :) :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.161
Поени од реакции
195.276
Во што се кладиме дека пола од ѕвездиве ќе бидат „повредени“? :)
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.503
Спектакл во август: Македонија - Шпанија
Македонија ќе го пречека европскиот фудбалски шампион Шпанија во Скопје на 12 август, кога ќе биде пуштена и северната трибина на стадионот Филип II во Скопје.

Одлична вест ни доаѓа од ФФМ. Касиљас, Пујол, Фабрегас, Чави, Торес, Иниеста, Рамос, Виља и останатите ѕвезди од Црвената фурија ќе ги гледаме во август во Скопје.

Претседателот на ФФМ, Харалампие Хаџиристески се договорил со првиот човек на шпанската фудбалска федерација Виљар на конгресот на УЕФА во Копенхаген, да се одигра пријателски меч меѓу Македонија и европскиот првак на 12 август во Скопје.

Со големиот спектакл, гостувањето на ѕвездениот состав на „Црвената фурија“ ќе почне прославата на јубилејот еден век фудбал во Македонија, наведува ТВ А1 додавајќи дека свечено ќе биде пуштена во употреба и новата северна трибина.


Што мислите, ќе не собере ли сите? :)
Супер ќе биде ако биде пуштена северната трибина до тогаш.Дојде време и ние да имаме екстра стадион.Ако го направат како што изгледа планот ќе биде еден од најдобрите на овие простори.Инаку Шпанија ми е омилена репрезентација и мило мие што ќе дојдат сите ѕвезди.Ќе биде пеколно..:vozbud:
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
Во што се кладиме дека пола од ѕвездиве ќе бидат „повредени“? :)
јака муда не идам јас за шпанците, идам за нашите, идам да и се радувам на северна, на атмосферата! :)
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
885
Европскиот шампион доаѓа :vozbud::vozbud::vozbud:

Само да сум во Македонија тој период и одаaaм :vozbud::vozbud::vozbud:
Ова не се пропушта :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.300
Поени од реакции
4.299
Во што се кладиме дека пола од ѕвездиве ќе бидат „повредени“? :)

Тоа им го кажувам на сите ми викаат нема шанса за што ќе се чувале..нема шанси да дојде да игра Шпанија со прв состав..ќе игра само со дел од играчите од првиот состав но сепак ќе биде квалитетен..една добра работа што ја направија ФФМ но ќе биде многу густо за карти тешко дека ќе се фане некоја.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.125
Не ми се верува дека ќе дојдат со најдобриот состав, ама ипак мислам ако се договорат може да дојдат, со оглед на тоа што не ми се верува да има некоја острина во играта, така нема што да се плашат од повреда или слично. Може нема да бидат сите, ама можеме да очекуваме добар дел од нив во Скопје. И мислам дека нема да не собере на стадион :):)
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.467
Поени од реакции
3.983
И да дојдат со резерврите,сепак Шпанија е Шпанија :back:
А после се ние не одиме за Шпанија,ќе дојдам од Стрмица со една цел да победи Македонија,не дека не сакам да ги видам шпанските ѕвезди,нооо сепак Македонија пред се.:pipi:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.939
Поени од реакции
3.247
Супер супер, после нека рече некој нешто лошо за Харалампие :)

П.С. Тешко но не и невозможно да се наполни целиот стадион. Јас одам сигурно :):)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.810
Поени од реакции
451
Одам на стадион сигурно:vozbud:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.616
Поени од реакции
10.179
spanija pobeduva
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
здравје до лето има време, пошто е пријателска, башка за промоција на стадиончето прогнозирам мирољубиво 2-2
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.656
Поени од реакции
21.183
Ке го видам Гуиза, Реина и Перниа!!! Очекувам тие да бидат најпознати од Шпанија. Нема шанси да дојдат со најјак тим. Бојан Крчич ке биде премија ако дојде.

Инаку идам сигурно и тоа на јужна зашто на север ке има тепање кој да иде за да ја испроба трибината.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom