Македонија - политика - Србија: Нерешени прашања

Статус
Затворена за нови мислења.

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
ај некој нека оди на странава и нека ми го преведе ова...не разбирам бугарски баш...
крај на македонија????
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Pa da odberam pomegu srbite ili albancite nema so da se dvoumam
so vas ni zivotno nemoze da ima sozivot bre kamoli covek vie ste si za u avganistan ete oni ve priznaa mars tamu se vidovte u nedelata kosovarite dobija nezavisnost ni eden metak ne opalija tuka u skopje so bese toa a ?odgovori? U kosovo mladi devojcinja sredeni doterani nasminkani kaj nas bulki samiii ninji izgravaat toa zenite zaklucok kosovo si go odstrani sljamot od narod u makedonija
A sto za dve tri godini be kazi sto ke se boris so ke sakas nova drzaava sakaj nema problem ke napadnete clenka na nato i sea nema kako pred toa kosovo e drzava posebna ke treba da vi odgovorime so armijata ne so policijata ama veke ke imate drug problem nema da bideme samo nie toagas ke si trgnat i brakata srbi po svoeto pa sea ako mislite deka vasite specal forces UCK kobri :pos2::pos2::pos2: ke napraat neso izvolte
I bajdawej ti si tuka gostin neznam zaso uopste komentiras znaci nekoj ti dal pravo pocituvaj go ostaj gi tie na kosovo ke stanat tie evropjani imaat kultura nego nie so vas so ke praime ????
Ќе не трпите...јбг. Друго не можете, или ваљда не знаете.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.488
Поени од реакции
58.790
ај некој нека оди на странава и нека ми го преведе ова...не разбирам бугарски баш...
крај на македонија????
Тоа некој американски експерт тврди дека ова е смислен план помеѓу Албаннците, САД и ЕУ и дека Македонија ќе се распадне ако Косово биде признаено во ОН...

Експерти ко експерти, 10 да викнеш 10 различни работи ќе ти кажат на истата тема...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.476
Поени од реакции
47.449
Тоа некој американски експерт тврди дека ова е смислен план помеѓу Албаннците, САД и ЕУ и дека Македонија ќе се распадне ако Косово биде признаено во ОН...

Експерти ко експерти, 10 да викнеш 10 различни работи ќе ти кажат на истата тема...
Доооброо Бугарските теории за заговоро се почкарт и самите Бугари колку и да е неверојатно....:bilor:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Na temava ima samo Abdali, serkovci, kreteni i moroni koi ne znaat da diskutiraat!

Ima se samo nema normalna diskusija.

200 mislenja vi izbrisav be alooo, moronaaano. bez navredi oti ke vi brisam juzeri, jasno??
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.338
Поени од реакции
18.210
Редно беше да дојди модератор, се изначитав глупости ...
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
Е па вака каа шо си мал,не треси глупости,туку да земиш да прочиташ нешто!Србите никогаш не ни мислеле арно.У таа Југославија Македонија беше најзапустена.Шо народ пратија на голи оток...ама нема да ти кажам зошто,да земиш да прочиташ малку!Имаш ли слушнато за планот Мицотакис-Милошевиќ!?
За жал другарче,ваа наша Македонија од ниеден комшија арно не види(другите не ги спомнувам,познато ти е за нив се надевам).
Е сеа,за вториот дел....
Ако се поделе Косово,ќе напнат тука да делат.Ако напнат тука да делат,ќе има војна и тоа голема,Балканска,нова.
Така да те жалам шо така размислуваш и се крстиш у тиа Милошевиќ...
... izgleda ne sme se razbrale bas najdobro, ne go sakam ni Milosevic ni golem del od negovata politika, a Srbite kaa narod i ne se tolku losi kolku so mislis, a i ne su ja do tolku pa da mi vikas da procitam, oti imam i teorija i praksa videno od taa politika. Makedonija ne bila do tolku zapustena togas kolku so mislis, golem izvor na ruda bila Makedonija i ponapredni sne bile i od Bugarija i od Albanija. Znam deka imalo i togas losi raboti, megutoa sojuzot bil vo ramnoteza se do smrtta na Tito. Zaostanatosta na Makedonija e rezultat na vekovnoto ropstvo od strana na Osmanliite. I ne mora nogu da citam, oti i ne filozofiram nogu pa da mi treba toa
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
255
Поени од реакции
1
... izgleda ne sme se razbrale bas najdobro, ne go sakam ni Milosevic ni golem del od negovata politika, a Srbite kaa narod i ne se tolku losi kolku so mislis, a i ne su ja do tolku pa da mi vikas da procitam, oti imam i teorija i praksa videno od taa politika. Makedonija ne bila do tolku zapustena togas kolku so mislis, golem izvor na ruda bila Makedonija i ponapredni sne bile i od Bugarija i od Albanija. Znam deka imalo i togas losi raboti, megutoa sojuzot bil vo ramnoteza se do smrtta na Tito. Zaostanatosta na Makedonija e rezultat na vekovnoto ropstvo od strana na Osmanliite. I ne mora nogu da citam, oti i ne filozofiram nogu pa da mi treba toa
А што се па добри жити се, дај подобјасни малце. И таман работа да не сме биле понапред од Албанија на Енвер Хоџа и од Бугарија на Тодор Живков тоа не е некој успех, а во Југославија сме биле последна вукојебина благодарејќи на таа Србија што не експлоатирала и не третирала како Јужна Бановина. Сфаќаш?
 

Arioth

Purpletrator
Член од
20 февруари 2007
Мислења
527
Поени од реакции
82
До каде дојде работата. Има уште некоја земја која го призна Косово и Метохија
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Demokratija i sloboda na mislenje i govor nisto strashno brishel nebrishel toa .Koga mozat svetski serkovci da jadat burek vrvni politicari(politicarcinja) pa sto ne nie obicnite lugje :( . Pogledni samo kako nekoj (albanci) kako miluvate da gi narekuvame , sto se nepisuvaat i ne navrduvaat nas makedoncite na makedonski forum .Nikoj Makedonec ne navredi bez bricina koga ce procitas vnimatelno .slavomakedonci bugarofili srbomani jugonostalgicari se se toa navrdi od strana na (albanicite).Epa nemoze taka, nikoj nema za pravo da zema da ponizuva makedonci na makedonski forum.
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
More Srboman jas ne ja navreduvam Makedonija jas gi navreduvam Srbite srbomanite i srbofilite koj celo vreme ste uzivale koga nie albancite sme patele za razni raboti.
Normalno deka nema da bideme izbrishani poshto kako kazav nemame nishto protiv Makedonija no za Srbija bogami da,iako uspeavme da ja gazeme nivnata takanareceno "dostoinstvo" mislam deeka ke treba ushte da gi gazeme zoshto toa dostoinstvo e gradeno vrz mracnata sudbina na site narodi shto ziveele vo ex ju.
p.s Makedonija dobi nov sosed 100% podobar od toj shto go imashe vo 99 zatoa treba da se pozdravuva nezavisnosta a ne da se negira
 

Arioth

Purpletrator
Член од
20 февруари 2007
Мислења
527
Поени од реакции
82
More Srboman jas ne ja navreduvam Makedonija jas gi navreduvam Srbite srbomanite i srbofilite koj celo vreme ste uzivale koga nie albancite sme patele za razni raboti.
Normalno deka nema da bideme izbrishani poshto kako kazav nemame nishto protiv Makedonija no za Srbija bogami da,iako uspeavme da ja gazeme nivnata takanareceno "dostoinstvo" mislam deeka ke treba ushte da gi gazeme zoshto toa dostoinstvo e gradeno vrz mracnata sudbina na site narodi shto ziveele vo ex ju.
p.s Makedonija dobi nov sosed 100% podobar od toj shto go imashe vo 99 zatoa treba da se pozdravuva nezavisnosta a ne da se negira
Тоа кога ќе бидете признаени од ОН. Засега НЕ
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
255
Поени од реакции
1
More Srboman jas ne ja navreduvam Makedonija jas gi navreduvam Srbite srbomanite i srbofilite koj celo vreme ste uzivale koga nie albancite sme patele za razni raboti.
Normalno deka nema da bideme izbrishani poshto kako kazav nemame nishto protiv Makedonija no za Srbija bogami da,iako uspeavme da ja gazeme nivnata takanareceno "dostoinstvo" mislam deeka ke treba ushte da gi gazeme zoshto toa dostoinstvo e gradeno vrz mracnata sudbina na site narodi shto ziveele vo ex ju.
p.s Makedonija dobi nov sosed 100% podobar od toj shto go imashe vo 99 zatoa treba da se pozdravuva nezavisnosta a ne da se negira
Јас 100 пати кажав еве уште еднаш: со среќа нека му е на Косово и се најубаво. И се согласувам со тебе за србоманите. Јас сакам јас и ти заедно да ја градиме оваа држава за и на мене и на тебе да ни биде поубаво. Ти одговара ли ова?
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
1.428
Поени од реакции
43
Јас сакам јас и ти заедно да ја градиме оваа држава за и на мене и на тебе да ни биде поубаво.
Може да се гради со Вазелин и без Вазелин.
Ама, за да ви биде и на двајцата поубаво, купи си тубичка од аптека...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom