Македонија - политика - Србија: Нерешени прашања

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 мај 2007
Мислења
558
Поени од реакции
4
Јас многу не му се замарам, за Косово, нит сум на едната нит на другата страна, али ако некој србин дојде и ми даде некое ЕВРО од тие со ги земаа кога ги продаваа своите земјишта тогаш можда ќе ги сожалам.
Затоа косово не е ослободено Косово е Купено и тоа за дебели пари.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
vidi go ovaj ima dva reda skolija, e so tebe ke pram muabet :)

1. shizofrenija - mozebi da :) toa na nas Makedoncite vo krvta ni e, imame 2 barjaka, edniot za na svadba, drugiot go znajs mnogu ubo, nokjna mora vi bese posledno vo Brodec, pred to na mnogu mesta, i uste mnogu pati ke vi bidi ko sho gledam.

i vie imate 2 barjaka, po toa sme brakja...

edniot barjak vi e orelot
drugiot vi se belite gakji so koi maftate ko ke vidite deka pak ste ja utnale

ponatamu, Albanec...

2. Albanci sum tolcel, i makar se nadevav na miren i berikjeten zivot, se cini deka pak ke treba da tolcam. (izgleda takov ni e ksmeto vo familija, so balisti i razni gomna da se raspravame, namesto nivite da gi orame...)

da ne bidam lazen fraer, ko sho ste vie lazni iliri, nema da ti recam "ela vo Bitola" da ti kazam kaj sum gazel Albanci, ke ti recam:

ke se vidime vo Tetovo i vo Gostivar (poso vo Bitola nema sho da se gledame, rekov sho ve ceka tamu ako pak vi letni umo ko pred nekoja godina...)

vikas 3000 narkomani vo Bitola? to site Albanci gi racunase pod "narkomani" ? ne gresi dusha, imam komsii Albanci - zlato od lugje, poradi takvi ko niv se zivi i gomnata ko Nizovci i to Deveanci, ke gorevte site ko gluvci da ne bea tie arnite Albanci.

za kradenje enterier - aj sho kradenjeto e loso, nego od vas da kradam li be?

aram ne sakam, samo alaf... a koa nekoj ke ti dojdi na gosti, ne kradis od nego

uste ve racunam ko gosti vo MAKEDONIJA, a koj kradi od gosti, ksmeto si go kradi.

ne tuku jadi gomna, i ti i cela tvoja banda tuka, sekoj Makedonec sho nema svoe JAS e mek, ne e maz, a ako e maz i reci KOJ VE EBA, PLEME EDNO ZBESNATO, togas e Srboman ili Srbin?

KOJ E TUKA SHIZOFRENICEN BE Albanec? :)

@ lugjeto: ne se plasete od paushalni izjavi na razni gomna Albanci (ne se site Albanci gomna, da ne bidam pogresno razbran, samo gomno Albanec e gomno Albanec, ima i arni megju niv, za zal mnogu se tifki nekako tie arnite, i izgleda se krijat dobro, ama sigurno gi ima... nekade...)

to e tipicna bukarska/srpska/grcka "logika", ako ne im sviris po kjefot, togas si
srbo-bugaro-grko nekakov si -man, eftina demagogija...

Makedonski NACIONALEN Interes e da ne se priznae Kosovo. Zatoa shto em posledicite MOZAT da bidat katastrofalni za nas (i za niv, ama me boli kur za niv, gi opomenav i jas i mnogu drugi, ne berat um, togas ke jadat kur, koj gi eba...) , EM ne ja krijat svojata krajna cel:

Ilirida (golema albanija)

znaci, na Makedonski forum, bezobrazno, protivzakonski i protivustavno sproveduvaat anti-makedonska Drzavna, Nacionalna i Demagogiska KAMPANJA.

zamislete si, koga TUKA vi kazuvaat deka krajna cel im e site Albanci vo edna drzava, dali ke se dvoumat po nekoja godina so "kosovo-musterot" da pobaraat i odcepuvanje na zapadna R. Makedonija?

pa tuka vi go kazuvaat vo oci: Ilirida, Prizrenska Liga, Konstitutiven Narod i povekje od toa, za niv ne vazat ni zakon ni red...

i poradi "trgovski vrski" da im priznaeme Kosovo?

navistina neznam zosto imame tolku mnogu strani od temava koja ne trebase ni da ja ima...

99-ta trebase blokada na granicata, ako bombardira NATO, NEKA SI SEDAT OVIE KUCINJA vo nivnata "republjik" , pa za nivno arno gi bombardiraa!!!

neka si ebea mater tamu i so Nato, i so EU i so Srbite!

SVESTETE SE MAKEDONCI!!!
Heheheheh...
E ovakov intelektualen kapacitet nemam videno....
Dobro bre glavonjo ne ti kazav dobro ako nemash neshto popametno od toa da navreduvash i da cukash gradi bozem nekoj patriot i politicki analiticar...
Vidi interesen si... ne za drugo mi digash ego, mi hranish sueta, me praish da se hranam koa citam neshto od tebe, a vo isto vreme i koa pishuvam i citiram tvoi sharlatanski "razmisli"
Me ostai bez nekoj esencijalen komentar, taka da pak ke ti povtoram:

P.S. Ako mislish da me citirash itn itn itn... napishi neshto interesno molim te da ne se macam da citam gluposti, kako prethodnite postovi.
Thank You, na razbiranje de...:)
Inaku, za toa deka si jak, silen, tintirimintiri, kako informacija i jas sum od Bitola, pa ne mora da se naogjame na nekakov si "neutralen" teren, mozeme i vo Bt... Kazi koga i kade... Ke naredime pile...

Ima razlika vo toa, shto znaci profesionalizam i privaten zivot...
Kaj tebe momcence maloumno e cudno, profesionalizam ima duri i vo tvoite "patriotski" pohodi, a sepak drkash kur dok citash moi postovi...
Ja sfakam tvojata impresija, mnogu dushi go dozivuvaat toa, no shteta... na razlicen nacin...

Inaku deckoto mi pisha PP... toa pofalni zborovi, ne sum dobil ni od moite roditeli, najbliski rodnini, pa i obozavateli....
Ne e ova СХИЗОФРЕНИЈА?

Napishi post, da te lici na godinite... Ako sakam da se smeam, ke idam u podforum Humor.... sfakash ili ne?
 

Ra

Член од
15 февруари 2008
Мислења
417
Поени од реакции
5
Абе види, Сердар... сега им се петте минути, ај не му ги расипувај, жити мајка!
За некој месец ќе се освестат, абе ни струја ни ВОДА нема во посраниот протекторат. Ајде, од Шќипитарија ќе им пратат струја..а вода со камиони ли ќе им возат?:pos2:
Сакаа слобода, ама...
За слободу се кафица не пије, веќ се врела крвца лије...
А тие мислеа со потплатување корумпирани белосветски политичари ќе се `добијат` слобода?
Им го жалам паметчето, ама, јеби га, Господ кога не дава - НЕ ДАВА...
Ај сега де!
 
Член од
17 февруари 2008
Мислења
33
Поени од реакции
0
Абе види, Сердар... сега им се петте минути, ај не му ги расипувај, жити мајка!
За некој месец ќе се освестат, абе ни струја ни ВОДА нема во посраниот протекторат. Ајде, од Шќипитарија ќе им пратат струја..а вода со камиони ли ќе им возат?:pos2:
Сакаа слобода, ама...
За слободу се кафица не пије, веќ се врела крвца лије...
А тие мислеа со потплатување корумпирани белосветски политичари ќе се `добијат` слобода?
Им го жалам паметчето, ама, јеби га, Господ кога не дава - НЕ ДАВА...
Ај сега де!
me potseti na eden vic "eden covek mu se moli na boga :gospode te molam da mipadne mene jack potot vo lotaria, gospod mu udira samar i mu vika pa kupi si livce" ne cekame od gospod nie sami si zemame sto e nase kapish.. ? ili sakas pak da ti objasnam?
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
me potseti na eden vic "eden covek mu se moli na boga :gospode te molam da mipadne mene jack potot vo lotaria, gospod mu udira samar i mu vika pa kupi si livce" ne cekame od gospod nie sami si zemame sto e nase kapish.. ? ili sakas pak da ti objasnam?
:pos2:
Takvi se ovie, sekogas ocekuvaat nekoi drugi , vo ovoj slucaj ocekuvaat od brakata srbi da ne unistat , da ne granatirat ... nikogas ne mozele samite da se organiziraat i da napravat nesto pametno . SAD i Eu ke je pomgnat Kosovo so 1 miliard dollari ke ima i pari
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Gi citam tuka nekoj makedonci i se cudam ako mozam da ve narekuvam makedonci, uste se palite i svrshuvate po evropa i amerika.
Taa smrdena evropa i amerika gi zede ednite 16 godini a drugite uste ne ni go imat priznaeno imeto, a za Kosovo sto e droga-drzava, so palenje crkvi i etnicko cistenje 1 den da gi priznae.
Ne mi treba dvolicna evropa i amerika.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
Gi citam tuka nekoj makedonci i se cudam ako mozam da ve narekuvam makedonci, uste se palite i svrshuvate po evropa i amerika.
Taa smrdena evropa i amerika gi zede ednite 16 godini a drugite uste ne ni go imat priznaeno imeto, a za Kosovo sto e droga-drzava, so palenje crkvi i etnicko cistenje 1 den da gi priznae.
Ne mi treba dvolicna evropa i amerika.
Vidi go koj pisuva za makedonizam :) a sto se palis ti na Srbija, sto dobro si videl od niv, sto mozes da ocekuvas od edna drzava koja te narekuva juzna banovina , ili ne ti ja priznava crkvata, ma mrs tamu srbine
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
255
Поени од реакции
1
Gi citam tuka nekoj makedonci i se cudam ako mozam da ve narekuvam makedonci, uste se palite i svrshuvate po evropa i amerika.
Taa smrdena evropa i amerika gi zede ednite 16 godini a drugite uste ne ni go imat priznaeno imeto, a za Kosovo sto e droga-drzava, so palenje crkvi i etnicko cistenje 1 den da gi priznae.
Ne mi treba dvolicna evropa i amerika.
Без тебе не беше интересно. Добредојде БАЧУШКА.:pos2: :pos2:
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Vidi go koj pisuva za makedonizam :) a sto se palis ti na Srbija, sto dobro si videl od niv, sto mozes da ocekuvas od edna drzava koja te narekuva juzna banovina , ili ne ti ja priznava crkvata, ma mrs tamu srbine
Ma cekaj, koj si be ti da zboruvash za moja tatkovina i sto kur ja meshah srbija vo muabetov.
Znaci ako ne si albanofil i sto sakam sozivot so vas znaci sum srboman, ma ajde brishi od tuka.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom