• L
  Среќна Нова година и се' најдобро :)
  Almala
  Almala
  Среќна и бериќетна да е Лу мила!
  Шорт1, куде си ти с'к?
  Almala
  Almala
  леле :-( тоа не било нешо мало ц, ц, ц....и после да возам у Скопје хаха! Коа ги видов прошлана година све живо полудело :-(
  Divider
  Divider
  Ма, се е скот до скот со тоа колине, плус и ќе те бапни и ќекидне и никому ништо, само ти наебан.
  Almala
  Almala
  да, да...му се деси тоа на маж и на другарка ми на Партизанска. Ќе си киднел, овој му излегол и му се раздрал па педерчево го пријавило во полиција за заканување бе!
  Д
  Види кај мене во албум , ставив нови слики од Арон , 11 месеци има. Што ќе кажеш ? :))))
  Almala
  Almala
  Аууфффф, многу е убав, бандит тој златен!!! Едвај чекам да видам градите како ќе му се исполнат. Сега гледам главата почнува да му доаѓа во пропорција со ушите :)
  Д
  Дамјан_Amstaff
  Ќе се шири ли уште ,во градите и главата ? Прв стафорд ми е и не знам до кога ќе се оформува....Т.е. гајле ми е важно да е жив и здрав , за изложби и не ми е баш , за мерак го чувам :)
  Almala
  Almala
  Ќе се шири - да. Мојот прв, кога му ги купирав ушите - тие му беа поголеми од главата...хахаа. Како што растеше, се си дојде во пропорција и не се оформи тотално додека не напини 3 години. Градите му изгледаа пошироки и посолидни. Ама ко што викаш - ги чуваме од што ги сакаме :)
  K
  Welcome back :)
  K
  Khabs Staadnau
  Благодарам :)
  K
  Khabs Staadnau
  Всушност се согласувам, но ете сега ќе си почекам некое време до наредното менување, а веќе имам идеја за нов ник :)
  K
  Khabs Staadnau
  Иако вообичаено само иницијанти преземаат мото, или барем така сум разбрал.
  Како и да е, затоа и се бира мотото нели? За да се оддели иницијантот од неиницираниот, па ова доаѓа малку контрадикторно од моја страна, хм?
  Ти... нели ќе си дојдеше летово?
  И нели благовремено ќе известеше?
  Д
  Eee па пораснат е :) Сега деновиве треба и ушите да му ги купирам ,едвај чекам да видам каков ќе биде :)
  Г
  Е има добар хумор,се засркнав кога прочитав Lamed looks like a snake that has swallowed a brick
  and is now having second thoughts. :pos:
  Г
  Прочитав ли негде дека го имаш начитано DuQuette?
  Ме интересира оти го начнав сериозно неодамна со Chicken Qabalah(некако егзотериски делува,ама не сум којзнае колку упатен па ми годи) и ме интересира со што му се бават другиве дела ? :)
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom