Македонија - политика - Србија: Нерешени прашања

Статус
Затворена за нови мислења.

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
mozno e ne velam ne sepak izgleda balkanov e centar na svetot skoro 90 % od vojnite se predizvikani ovde na nasiov balkan site sakaat del od nego asamo nie sto ziveeme na nego ne go sakame
Ние си го сакаме,ама другите не тераат да го замразиме со тоа што ја блокираат нашата слобода за да направат условите во кој живееме да ни бидат невозможни.

Си стегаат обрачи и двете велесили...

Типувам општа војна во скора иднина...
Иран-Израел
Америка-Русија
Дај да го поебеме светов од трета мајка...па што!
Јас би типувал на општа христијанско-муслиманска војна во која евреите само ќе бидат подбуцнувачи а христијаните ќе им служат за "топовско месо",како и многупати досега.

Kosovo e kako organ zabolen od nekoja bolest, za da ne se prosire bolesta, organot treba da se amputira. A zosto nikoj ne kazuva nisto za srpskiot narod vo Kosovo, treba da se podele Kosovo na dva dela i edniot da si ostane so Srbija. A kako moze taka da razmisluvate za Srbija, porano sme bile zaedno, четврта светска сила, за 12 часа сме имале 2 милиона спремна војска, а сега... сега ке се караме... имам пријатели насекаде во бивша Југославија (тато и мама дее... мал су ја) треба да им помогниме на србите во оваа ситуација. Србите се поврзани со Русија, ако помогниме, и тие нас ке ни помогнат. Не може Албанците да го добијат цело Косово. Кога ке го прогласат за независно, они ке ги протераат Србите, каа со ги протераа нашите каа добиа дел од Западна Македонија според некојси договор. Штета со умреа времињата кога можеше да ги намалиме ако прават ногу гужва... нашиот и Милошевик завршија во ХАГ, Хитлер не за џабе ги требел другите раси, за да не му прават проблеми, ама претерал, ногу, и интернационално дури почнал да чисте...
На Србите не им треба наша помош,тие од нас едноставно бараат да не им одмагаме.

Ako se deli Kosovo, togas i Makedonija ke se deli be drvo...
Aj moli se da stane nezavisna.
А зарем не е поделена?Или само мене така ми се чини?
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
А ако се дели Македонија ќе има нова Балканска војна
Па ништо не е чудно. Ако се подели и Македонија и Србија, ќе видат другите држави околу нас дека Албанците сакаат... Тоа ќе предизвика немир кај Црногорците, Грците за да не им земат и на нив територија, и тоа ако се случи се вмешува цел Балкан, така ??
Нека се смират сите Балкански психопати за да не почнат да гинат луѓе за планини и ливади.
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Kosovo e kako organ zabolen od nekoja bolest, za da ne se prosire bolesta, organot treba da se amputira. A zosto nikoj ne kazuva nisto za srpskiot narod vo Kosovo, treba da se podele Kosovo na dva dela i edniot da si ostane so Srbija. A kako moze taka da razmisluvate za Srbija, porano sme bile zaedno, четврта светска сила, за 12 часа сме имале 2 милиона спремна војска, а сега... сега ке се караме... имам пријатели насекаде во бивша Југославија (тато и мама дее... мал су ја) треба да им помогниме на србите во оваа ситуација. Србите се поврзани со Русија, ако помогниме, и тие нас ке ни помогнат. Не може Албанците да го добијат цело Косово. Кога ке го прогласат за независно, они ке ги протераат Србите, каа со ги протераа нашите каа добиа дел од Западна Македонија според некојси договор. Штета со умреа времињата кога можеше да ги намалиме ако прават ногу гужва... нашиот и Милошевик завршија во ХАГ, Хитлер не за џабе ги требел другите раси, за да не му прават проблеми, ама претерал, ногу, и интернационално дури почнал да чисте...
Е па вака каа шо си мал,не треси глупости,туку да земиш да прочиташ нешто!Србите никогаш не ни мислеле арно.У таа Југославија Македонија беше најзапустена.Шо народ пратија на голи оток...ама нема да ти кажам зошто,да земиш да прочиташ малку!Имаш ли слушнато за планот Мицотакис-Милошевиќ!?
За жал другарче,ваа наша Македонија од ниеден комшија арно не види(другите не ги спомнувам,познато ти е за нив се надевам).
Е сеа,за вториот дел....
Ако се поделе Косово,ќе напнат тука да делат.Ако напнат тука да делат,ќе има војна и тоа голема,Балканска,нова.
Така да те жалам шо така размислуваш и се крстиш у тиа Милошевиќ...
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
............................У таа Југославија Македонија беше најзапустена................

Ne e vo vrska so tvojot komentar.......samo se mislam nesto: NE TI SE CINI DEKA I SEGA E USTE POZAPUSTENA ???? vo odnos , eve ne na drugite, tuku samo na Ex YU drzavite.....celo vreme se prasuvam kade e zaebancijata ?????
Vo lugeto, vo vozduhot sto go disat ili vodata sto ja pijat????
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Водата не е виновна. секаде е различна, но, воздухот на Балканот е ист, единствено околу Триглав е почист, другиот е загаден со вирусот кој предизвикува моронштилак.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Ne e vo vrska so tvojot komentar.......samo se mislam nesto: NE TI SE CINI DEKA I SEGA E USTE POZAPUSTENA ???? vo odnos , eve ne na drugite, tuku samo na Ex YU drzavite.....celo vreme se prasuvam kade e zaebancijata ?????
Vo lugeto, vo vozduhot sto go disat ili vodata sto ja pijat????
Не бе,сега е отпустена,порано беше запустена.A заебанцијата е во заебантите.:)

Водата не е виновна. секаде е различна, но, воздухот на Балканот е ист, единствено околу Триглав е почист, другиот е загаден со вирусот кој предизвикува моронштилак.
Мороните слетаа од Триглав на Двоглав.:)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Тоа не прави сите на куроглави.
 
N

n/a

Гостин
Posto od 60 strani napisani `po temava`....eeeej 60 strani....:vozbud: 50 se troluvanje i tesko spumiranje...
pa vie prodolzete a jas ke si pejam i ke si svirkam...hehehe

Stani, stani, Ibar vodo.
Kuda zuris tako?
I ja imam jade svoje.
Meni nije lako.

Tamo gde se Ibar voda
u Moravu sliva,
jedna kuca usamljena
moju dragu skriva.

Tu me ona ocekuje
skoro svake noci.
Stani, stani, Ibar vodo,
moram dragoj doci.
Ama...u prviot zgoden moment ke smenam disk i pak ke pejam,ali drugcii zanr jebi ga.A i togas drugari...vie pak ke troluvate!:pos2: :kesa:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Dva porazi dosega na Srbija za kosovo, na ist den, Vidovdan, ќе се чека ли на Видовдан оваа година за да Косово биде асли независно или не??
 
N

n/a

Гостин
Dva porazi dosega na Srbija za kosovo, na ist den, Vidovdan, ќе се чека ли на Видовдан оваа година за да Косово биде асли независно или не??
Ce da vidimo-sto bi ti rekle vranjanci i leskovcani....:toe:

Do togas...svirkaj si i ti::pos2:
http://www.kodkicosa.com/jecam_zela.htm

Jok...cekaj malku...ovaa pesna ti e poaktuelna hehehe:
http://www.kodkicosa.com/ajde,_jano.htm

Ima i edna druga...bugarska.
Prodavat se mamo belite manastiri.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Кога веќе тргнавме со музички желби, ај и јас една...

[media]http://www.youtube.com/watch?v=NQqQH2BV5JU[/media]

Море две...

 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Да не биде:

Играле се делије, па су дошле заптије и похапсиле делије?
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Да не биде:

Играле се делије, па су дошле заптије и похапсиле делије?
Или малошансна варијанта:

Шта ти раде комшије
комшије су делије
а где су те делије
тамо где се лумпује

то то то је то...хајде да се вољимо...


:pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom