Македонија - Грција 18:00 05.09.2015

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
366
Освен Војдан, никој друг немаше муда да иде на влез...30 шута за 3 поени имавме шо не е нормално за нашава репрезентација (мада 12 дадовме) ...играчите на позиција 4 и 5 уопште не заслужуваат да ги коментираме оваа утакмица...Пеџа пичката со искуство од 4 европски каде е?
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Има кандидат некој да отвори тема за утакмицава против Низоземска? :)
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.756
Поени од реакции
20.453
Има кандидат некој да отвори тема за утакмицава против Низоземска? :)
Да најдам некој холанѓанец по градов, да му напрам акаунт и да отворит тој :icon_lol:
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Да му ебам матер на Јоргосот,ама подобар флот нема никој во Европава.Алал да му е.Буквално нема промашај.Остај тоа,и тројка без коски ни даде.:pijani:

Оној Хендрикс каков цреп е.Мотивација 0.Како се погодија со самарон,како браќа да се ама од различни мајки.:jajce:Бо гризеше живо,диво и сакато ама овој ништо.Големо име ама џабе.Имаа на лагер добра замена.

Браво за курчо,сеоски Стојаковиќ.:ojeaa:
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Очекувано беше, со копилето Србиновски на клупа и не треба да се надеваме на нешто повеќе.
Се изнервирав од оваа никаква игра.. немаше акции, влезови, дуел игра.. дрвата Трајковски и Самарот се понашаа ко прв пат да играат кошаркарски натпревар. Најлошиот центарски тандем на ЕП без конкуренција.
Утре ќе го јадеме и од лалињата, според ова што го видов денес против Грузија станува збор за страшно мотивиран состав, игра доста агресивна одбрана, играчите вложуваат 101% во борба за топка.. интересно е што успејаа да ги отсечат Пачулија и Шенгелиа во поголемиот дел од натпреварот, што останува за нашите дрва Самарот и Трајковски?
Уште утре лалињата ќе ни ги згаснат надежите за пласман во следната фаза.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.486
Поени од реакции
4.017
Срамота била ваква разлика, а што очекувавте :D? Се под 20 разлика ќе беше успех за нас, прејаки се за нас.

И нон-стоп истите муабети за Пеџа, како да не го знаете, или очекувате сега од еднаш да ја забива секоја што ќе му јададат? Па да ја забиваше ќе играше во Барселона, толку знае.

Победата на Холандија не значи ништо денес над Грузија, Грузија играше очајно. Уште стојам на тоа, дека единствена победа треба да бараме против Холандија, од сите други ќе изгубиме.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.115
Поени од реакции
18.092
Костоски ок.
Војдан, Илиевски така-така.Првиов едно време имаше 17% за 2, вториот 1 од 4 или 5 за тројка.
Дамјан мала минутажа.
Трајковски полуосовина.
Хендрикс беше напушен.
Симоновски уплашен.
Пеџа - статист.Како пример да го земат дека не е секогаш физичкото предност.После пензионирање во женска кошарка.

Имавме некој влез под кош или не?Освен еден (1) на Војдан, не знам други.Илиевски бунари 3-4, Трајковски исто 2 пати.Ко ќе ми текнит дека Гечевски од пензија да го вратат би бил мајка за овие...
Центрите најслаба карика.
Статистиката ни е срање.Или паметот.Под 30% за тројки, другите за 2 и 1 беа тука негде со противникот.
И очигледно се невоиграни меѓусебно, освен ‘староседелците‘ близнаците и Илиевски.Пеџа на моменти палит сијалица, ама обично не.Хендрикс тотално исклучен.
Не ми се бендиса менталитетот, барем на првава утакмица и пристапот на тренерот.Некако не го рецкаа многу, а се откажаа многу брзо, какода беа помирени со пораз.Мислам дека и тие не покажаа нешто посебно, или па играа доволно за нас, не знам...ама тие се истите луѓе и истиот пристап кај нив, промената беше кај нас.Од почеток добро тргнаа нашиве, а очекував добра разлика за противникот и решаваање од почеток, со оглед на неколку големи промени кај нас.Добро почнавме - ама крајот го краси делото.Немаме агресивност како со Перо, смиреност како со Гечевски и дрскоста за луди влез на Бо.Хендрикс е далеку од негова замена, исто како и Трајковски/Пеџа (и двајцата заедно не се колку еден од бившите центри).

Ме изненади поддршката на крај и покрај поразот иако далеку беше од константна, на периоди цело време, немаше аниматори. Мислам дека подобро ќе играме со фаворитите, а ќе се мачиме со Холандија, ако воопшто постојат аутсајдери (стандард шема).
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Не коментирам ништо денес. Нека не однесе у следна фаза тогаш можеме да праиме муабет. Каков психо е Србиновски еј, какви фаци прави се газев од смеење. ПСИХОПАТ ЗА У БАРДОВЦИ!
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
366
А коментаторот ке го искоментира некој? лавчето патриотско шо напраи дека ние сме 2500 души у сала а грција нешто повеќе од 100...Ја разбирам некое искомплексирано дете да го каже тоа, ама професионален коментатор...
 
Член од
13 јануари 2014
Мислења
410
Поени од реакции
259
Член од
14 март 2010
Мислења
16.755
Поени од реакции
15.689
А коментаторот ке го искоментира некој? лавчето патриотско шо напраи дека ние сме 2500 души у сала а грција нешто повеќе од 100...Ја разбирам некое искомплексирано дете да го каже тоа, ама професионален коментатор...
:pos:
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.886
Кои се тие опции? 5 опции се:
1. Да шутне Костовски тројка
2. Да шутне Војдан тројка
3. Да шутне Симоновски тројка
4. Да шутне Трајковски тројка
5. Да изгуби топка Самарџиски
Да шутне Симовски тројка,Игорче царе:lolzz::lolzz:
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.019
Поени од реакции
7.030
Подобро Панчев и Калински да коментираа, ќе го следев натпреварот до крај.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom