Македонија - Грција 18:00 05.09.2015

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
На отворањето на првенството, во првиот натпреварувачки ден нашата репрезентација се соочува со нашиот јужен сосед а.к.а Грција. Натпреварот е во рамките на групата Ц и се игра во Загреб. Грците доаѓаат во најсилен состав, предводени од Спанулис, и се меѓу првите фаворити за освојување на шампионатот. Прилично силни на сите позиции, освен на центарската, каде дури и Бурусис кој е единствениот класичен центар е под знак прашалник за настап против нас. Сепак, мислам дека квалитетот е дефинитвно на нивна страна, мотивацијата исто така на високо ниво со оглед на поразот од нас во Литванија. Од друга страна, нашата репрезентација, со прилично лоши подготовки, нарушена атмосфера во тимот, како и реалниот недостаток на квалитет, се разликува многу од онаа екипа која во Литванија го зема скалпот на Хелените. Гечевски и Мекејлеб не се во составот, другите играчи кои го носеа товарот на грб при походот на 4 место се постари, а новите играчи се од домашното првенство кое е далеку од квалитетот на другите лиги. Се на се, чудото од Литванија е тешко, дури и неверојатно, со оглед на сите фактори, но во спортот секогаш има простор за изненадување што било докажано многупати до сега.
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Не е потребна темава, барем според мене пошто си има теми за европсково, и не мислам баш дека се сериозни кандидати за освојување на шампионатот сепак тука се Франција Шпанија Србија а има и уште 1-2 екипи појаки од нив сигурно
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Франција да, Србија и Грција изедначени според мене, Шпанија нијанса послаба. Кои други 1-2 екипи би ги ставил до овие?
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Франција да, Србија и Грција изедначени според мене, Шпанија нијанса послаба. Кои други 1-2 екипи би ги ставил до овие?
Па ајде рецимо Хрватите мада не се ни они за у тој кош заедно со Шпанија и Франција , ама дека Грција се претенденти за освојување на мундијалов не се сложувам баш...јес да вадат јак состав ама мислам дека би изгубиле од Србија кога би играле меѓу себе
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Не е потребна темава, барем според мене пошто си има теми за европсково, и не мислам баш дека се сериозни кандидати за освојување на шампионатот сепак тука се Франција Шпанија Србија а има и уште 1-2 екипи појаки од нив сигурно
Јас сметав дека е подобро вака. За секој наш меч да се отвора посебна тема.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Јас сметав дека е подобро вака. За секој наш меч да се отвора посебна тема.
И порано беше така за секој меч си имаше тема да си пцуеш на раат а не да ти се мешаат катаљон страни.

Добра одлука :Д
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
мислам дека можеме да им извадиме резултат добар имаме игра добар тим тренираа одлично играчите периодов грција не е посебно ништо силна ама од една страна ќе имаат добра мотивација да не победат како што ги победивме ние пред неколку години во литфанија од тука е тренерот со добра постава и тактика може да постави и да им извади супер резултат грците ќе идат на провокации нормално тоа е за нив ама ние во хрватска ќе имаме голема бројка на фаланга плус тука се и хрватските пријатели од наша страна кои ќе ни дадат подршка. грција се во криза фианнесиска знаете што им се случуваше летово па сигурно ќе бидат демотивирани и деконцентрирани па одтука ја гледам и нашата шанса преку добра постава и тактика и техника од тренерот србиновски плус браќата стојановски и влатко илиевски можеме до добар резултат односно победа против грција. кај нив треба да се игра фластер на скорцијанитис и пападопулос и мислам дека е завршена пола работа што се однесува на тактичкиот пристап на мечот со грција. кај нас треба да проработи соколовски со шутевите и симоновски од полето за тројка и мислам дека ќе нема никакви проблеми агресивна одрана и паметни напади у напад.
напред македонија сите со вас сме идеме храбро момци македонси.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
Џонтра, таман да пишам дека немам прочитано поретардирана анализа, видов дека ти си го пишал коментаров и сфатив дека е заебанција :pos:
Биле во финансиска криза и ќе биле демотивирани и деконцентрирани - најс тач! :pos:
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Utre ako ne zemime.para na grcija so hendikep nema koga..

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.022
Поени од реакции
7.743
Ќе не отворат како паштетче.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom