Македонија - Грција 18:00 05.09.2015

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.261
Поени од реакции
3.632
Како и секогаш го губиме првиот натпревар, долго е првенството :D
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
33.875
Поени од реакции
26.942
Како и секогаш го губиме првиот натпревар, долго е првенството :D
Добра шега :D
Со маалска игра ала шут за 3, па ако влезе - супер, нема да имаме ниедна победа. Колку влезови имавме, 2 или 3? Што вели статистиката за шут од рекет? Помизерна игра немам видено одамна, а Пеџа уште не ми е јасно што бара во тимов... Прво 10 сеанси кај Иван Исцелител и баење против уплав, па после тоа било што друго.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.336
Поени од реакции
1.153
Како не изработија бетер од тернинг еден куп изгубени топки и селектор без стратегија.
 

ALoTt

Македонец од Џорче
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.497
Поени од реакции
2.761
Член од
28 март 2015
Мислења
3.430
Поени од реакции
5.965
И кој испадна поголем циган сега?
И на трибини не издоминираа како што не издоминираа на терен. За џабе толкав број кога се немало поима од навивање, само се слушаше Македонија, Македонија и сакаме победа на неколку мин и толку. Никаква организираност, отишле да дремат на трибини. За разлика од нив Грциве беа многу поспремни, со тапани, па големо знаме извадија и цело време навиваа и беа погласни од нашиве.

Преска го фатив финишот на Словенија и видов дека кога заврши без разлика на поразот навивачите лудуваа на трибини. Не да нашиве не лудувале на трибини, ама на погрошен начин лудувале, се испотепале. :facepalm:
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
4.491
Поени од реакции
6.736
Принтезис има флоутер по учебници на кошарка. Дечкото да го разбудат во сред ноќ ќе даде 9/10 флоутери од било која позиција. Среќа на Спанулис не му тргна, ќе не потепаа.
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
465
Поени од реакции
201
Во еден напад го видов Костоски како се нервира оти никој не излезе да напраи блок или да подизлезе да трчи да прими топка со добар проток да направиме вишок, се гледа дека не работат на треннинг ништо, ни едн акција немаме за жал. Холандија е прејака за нас во моментот, ако играме вака, а гледам амерот им ја погоди одбранта со грузијциве, сигурно и на нас исто не чека, изолација на 6 метри и се надеват дека нема да даваме тројки, а суринамците ке не шијат оти и одбрана денес не игравме.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.396
Поени од реакции
13.549
Принтезис има флоутер по учебници на кошарка. Дечкото да го разбудат во сред ноќ ќе даде 9/10 флоутери од било која позиција. Среќа на Спанулис не му тргна, ќе не потепаа.
Принтезис погоди флоутер кој на Олимпијакос му донесе Европска титула, а не во вака "обичен натпревар."
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom