Македонец на листата најбогати на „Форбс“

  • Креатор на темата ГОЦ-К.О
  • Време на започнување
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.194
Сериозно?

Некој од вас да е мултимилјардер во САД би дожол овде да инвестира и да се справува со типови како Ѕинго и ЉуБчо? Со арамии од најдолна врста? Да инвестира во Пелистер :pos: и да се расправа со Бутле и слични идиоти?

:confused:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
108
Поени од реакции
41
Има богатство колку буџетот на РМ ! + - ;)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Па и Фуфо се збогати бајаги со тоа што беше прв што отворил пицерија во Скопје. За таков бизнис има иднина на овие простори.

Е тоа што Фуфо е тешко коцкариште, тоа е друг муабет.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Стварно сте чудни бе, зошто да инвестира кога инвестивијата во ова лоповско гнездо уште во старт е пропадната инвестиција...
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.162
Поени од реакции
4.131
Сериозно?

Некој од вас да е мултимилјардер во САД би дожол овде да инвестира и да се справува со типови како Ѕинго и ЉуБчо? Со арамии од најдолна врста? Да инвестира во Пелистер :pos: и да се расправа со Бутле и слични идиоти?

:confused:
Да си здрав и жив 100 г. за муабетов.Лајк.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Одма зборувате за неговите инвестиции и неговото помаѓање па арно рече еден корисник погоре ако веќе тој ја има најголемата бизнис империја и има вработено 6000 македонци тогаш сигурно е дека им помага на луѓето одкаде што и он потекнува.
 
T

The Cryptkeeper

Гостин
Овој е тој стариот што освои три титули со Пистонс, Ред вингс и Шок у иста година?
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Овај за толкаво богатство душата на ѓаволот си ја има продадено.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Сега да е паметен па да инвестира во сплавовите на Вардар :pos:
 

»gêlê«

Delete!
Член од
17 декември 2010
Мислења
254
Поени од реакции
77
Кој бе македонец?
Мајкл?
ич не ми звучи македонски...братов 100% не знае ни да зборува македонски
 
Член од
3 ноември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
90


Во 2006 "тежел" 1,5 милјарди а денес 2,6. Машала, машала. :vozbud:
 

KONY

Онака.. Без врска
Член од
9 март 2012
Мислења
4
Поени од реакции
1
убаво за човекот ама да фрли некој долар и навака не ке е лошо или се збогатил па се прави важен сеа .... заборавил од каде дошол
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.963
Поени од реакции
195.486
Тој којзнае колку пот и црнчење вложил за да го има ова, на нас да ни вложува? Што е тој, Мајка Тереза? Сме се научиле и ние паразити....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom