Македонец на листата најбогати на „Форбс“

  • Креатор на темата ГОЦ-К.О
  • Време на започнување
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Па нормално и ја да сум толку богат нема валда да пишувам тука во форумов хехехе :cool::cool::cool::cool:(y)(y)(y)(y)
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
ГНАСА НАРОД СМЕ ГНАСА !

За нас не треба нити херој, нити успешен бизнисмен, нити успешен политичар ! За све нешто или наоѓаме мана или го плукаме.

Ете затоа никој не инвестира, никој не му се игра за репрезентација, никој неќе да ја оправи државата...

Копиле еј ццц... Па да ги прочита постовите човекот срам ќе му биде што има потекло од овде. Дебили гнасни , трошка немате заработено од тоа тој што го има направено...
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Михаил Илиевски е Американец од Битола чие богатство е проценето на 2,6 милијарди долари

Мајкл Илич е Американец од Битола чие богатство е проценето на 2,6 милијарди долари
Шо се стореее?

Да седел кај нас, па станал богат стварно ќе е најбогатиот, вака чим се американизирал што...... ништо:)
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
330
Поени од реакции
157
http://www.forbes.com/profile/michael-marian-ilitch/

3,7 Милијарди долари теже човеков значи ни докажува дека во другиве поголеми постабилни држави може да успееш а не како во нашава ни мила земја :)
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.037
Поени од реакции
36.378
http://www.forbes.com/profile/michael-marian-ilitch/

3,7 Милијарди долари теже човеков значи ни докажува дека во другиве поголеми постабилни држави може да успееш а не како во нашава ни мила земја :)
Али човекот е тежок толку во последните 10 години , а има скоро 90. Значи поголемиот дел од неговиот живот го поминал рмбајки по 15 саата на ден. Неговите деца и внуци ќе осетат сега. :)
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
330
Поени од реакции
157
Али човекот е тежок толку во последните 10 години , а има скоро 90. Значи поголемиот дел од неговиот живот го поминал рмбајки по 15 саата на ден. Неговите деца и внуци ќе осетат сега. :)
Одпочетокта работел и по 24 часа па потоа се намалувале и тука ќе работиш и по две работи па нема шанси да мрдниш ни 10 илјади евра да собериш а не пак милиони или пак милијарди .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom