Македонец на листата најбогати на „Форбс“

  • Креатор на темата ГОЦ-К.О
  • Време на започнување

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.718
Уф, добро е.:tapp:
 
П

Пепси_

Гостин
Абе неговите биле македонци,а он е роден во америка. шо значи он не е македонец....неговите се....значи шо има врска ако го има у тоБ Х .....мадина големи само да се пофалат со нешто па и овие тресокурци овој македонец онааа македонка цццц
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Г

ГОЦ-К.О

Гостин
-.- кај го најдоа сеа србин од Битола преселен пред 1920та и роден како Илиески .... ILITCH до ILIC има ептен голема разлика абее Срби бе ... :D идиоти
Баш идиоти пичка им матер.. -.-!
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
108
Поени од реакции
41
Баш идиоти пичка им матер.. -.-!
ШТО ЛИ Е ОВА ПО ѓАВОЛИТЕ?! -.- У,бе како ме живцираат комшиине...
http://www.24online.mk/938361/indexed.html
Ако бил толку голем македонец,немало да се прекрсти од Илиевски во Илиќ ! Тури му пепел на овој.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.963
Поени од реакции
195.486
Да стварно, Македонецот по презимето се познава :pos:
 
B

Borg_Drone

Гостин
И сега што да правиме ние?Демек ова е поважно од внатрешните проблеми на државата?Големото чудо ако некој пекмез се нашол на листата на најбогати луѓе во светот.Каков евтин популизам вршат нашиве весници со ова на странецов кој воопшто не го ни интересира Македонија, тоа е сигурно.
 

KONY

Онака.. Без врска
Член од
9 март 2012
Мислења
4
Поени од реакции
1
Тој којзнае колку пот и црнчење вложил за да го има ова, на нас да ни вложува? Што е тој, Мајка Тереза? Сме се научиле и ние паразити....
јас не викам да ни ги дава парите ама може да отвори барем 2-3 фабрики и тука ..ем он ке заработи а со тоа ке му помогне и на ногу македонци
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.328
Поени од реакции
4.773
Овие па се искараја дали бил србин или македонец..:tapp:
Да не ви фрли некој долар штом се фалите ??
Фрлете се бе сите од некоја зграда, скратете ни ги маките..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.963
Поени од реакции
195.486
јас не викам да ни ги дава парите ама може да отвори барем 2-3 фабрики и тука ..ем он ке заработи а со тоа ке му помогне и на ногу македонци
Запази го постот од Ставрогин и се ќе ти стане јасно.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
убаво за човекот ама да фрли некој долар и навака не ке е лошо или се збогатил па се прави важен сеа .... заборавил од каде дошол
:facepalm:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.518
Поени од реакции
9.905
човекот всушност има потекло од Егејска Македонија :) презимето е променето од причина што во тоа време некој да замине од грција морал да се каже како србин или грк во спротивно знаете ....
иначе не му се дивете на човек кој повеќе им помага на грците отколку на нашите.
значи македонците на три пати му барале парична помош за македонската црква во детроит и три пати ги одбил,иначе често идел во српската црква....
затоа немој да ми величите вакви гомна (n)
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.650
Поени од реакции
33.738
По потекло е Македонец , али роден е во Детроит Мичиген. Иначе типот го држи пола Детроит , и е во големи бизнис шеми со гувернерот Рик Шнајдер. Следна инвестиција му е мостот што ќе го поврзува Детроит со Канада , и ќе кошта нешто околу 850 милиони долари.

Иначе зошто го нарекувате копиле , и шмокљо и разни бедни имиња? Затоа што е факинг цар и крал и нешто што вие ни на сон неможе да го имате? Ќе пукнете од љубомора. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom