Македонец на листата најбогати на „Форбс“

  • Креатор на темата ГОЦ-К.О
  • Време на започнување
T

Tetro

Гостин
Па да ти кажам право е мн актуелен кај иселениците таму и многу им помага на македонците таму па така 6 илјади има вработено .. што е воопшто не така мала бројка
ok
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Овој да пушти некоја инвестиција овде, пола невработени ќе ги снема. Прав македонец, во странство, полна сметка и најбитно што би рекле К-15, ако треба 20 долари ќе даде за знамето.
 
I

Iblis

Гостин
Овој да пушти некоја инвестиција овде, пола невработени ќе ги снема. Прав македонец, во странство, полна сметка и најбитно што би рекле К-15, ако треба 20 долари ќе даде за знамето.
Cool story bro,(y)
Каква инвестиција да пушти какви бакрачи, уште кога ќе влези во авионот за пат накај Македонија, ќе му побараат рекет.
He diggs it ^^
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.280
Кога ја видов сликава мислев дека е Ал Пачино.

Човекот има пица ресторани, сериозно мислите дека негова инвестиција драстично ќе ја промени економијата? таква инвестиција кај нас би вработила малку луѓе.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Овој човек да инвестирал во Македонија мал дел од парите ке отвори работни места и ке ја дигне малата еконимија на македонија т.е ке го прогласиме за светец.....ама од вакви патриоти не може да не биде .
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Ок, од иста нација е чоекот така да припадник на истата нација може да се радува на неговите пари како и самиот да има милијарди...спротивно на тоа ако некој нема ништо тогаш сонародникот тагува исто како да нема ништо...:)
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
474
Па општо е познато дека Македончето работи добро кога има друг газда во туѓа држава а ако работи под свој во Македонија ќе ги изгуби сите пари што ги вложил.

Ова нека је лекција за секој нов богаташ
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Епа нормално дека ке биде мулти милијардер кога неговите си ја летнале на време од пустелијава, од гнездово на лопови...
 
D

D_NazGUL

Гостин
Каква инвестиција да пушти какви бакрачи, уште кога ќе влези во авионот за пат накај Македонија, ќе му побараат рекет.
Само што сакав да им одговорам на повеќето овде. КОја инвестиција бе? Според некои пресмтеки што ги имам правено (што според тоа што ми се случило, што според други) ако донираш 1.000.000 (било што па макар и пезоси) на пазарот завршува отприлика 300.000 - 400.000 во најдобар случај. Ма ни денар не би дал!
 
М

Мартин`

Гостин
Епа нормално дека ке биде мулти милијардер кога неговите си ја летнале на време од пустелијава, од гнездово на лопови...
Да затоа сите што летнале гледам таму богати станале, не е вистина тоа дека најлошите работи ги “работиме“ во Европа па и Америка. Процентот на богати и таму и тука е ист, па и шансите за успех. Ама ако ве теши тоа слободно продолжете да мислите така ..
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Да затоа сите што летнале гледам таму богати станале, не е вистина тоа дека најлошите работи ги “работиме“ во Европа па и Америка. Процентот на богати и таму и тука е ист, па и шансите за успех. Ама ако ве теши тоа слободно продолжете да мислите така ..
Па не станале сите мулти милијардери како него, али сеуште не сум сретнал некој што отишол и се вратил бидејки му било полошо таму.

...па и шансите за успех... .

Ама го тупна ова...
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Богат е колку половина од буџетот на цела Република Македонија а не отворил ниту еден ресторан во Македонија!
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.992
Поени од реакции
7.674
а ФК, РК и КК Пелистер тонат...ко не фрли ова батето некој денар
 

Kajgana Shop

На врв Bottom