Лига на Шампиони 2012/2013

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.800
Кејф ми е што конечно овие бундеслигашиве на форумот си ги тргнаа маските и почнаа да се пецкаат:icon_lol::icon_lol::icon_lol:

Претходната атмосфера кај што ќе си ги испушеа меѓусебно беше ептен нереална :D

Ај да видиме сеа финалето што ќе биде
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.272
Чисто ме интесира дали Баварциве имаат страв од евентуално ланско Дежа Ву?
Па не баш. Со оглед на тоа колку тимот ни се засилува 2-3 финалиња не ни бегат наредните 5 години. Па би требало едно да земеме ќе се сожали некој ќе ни попушти :pos:

Се зезам фала курцу дек несакам ко лани со тотална доминација да не освоиме титула.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.308
Поени од реакции
26.221
Чисто ме интесира дали Баварциве имаат страв од евентуално ланско Дежа Ву?
Имам да, бидејќи сега ќе имаме многу посилен противник за разлика од лани кога ептен опуштено започнав да го гледам финалето како едно обично бундеслигашко коло со Хофенхајм, но во крајот на натпреварот нервозата се поголема стануваше кога гледаш дека нешто не сака и дека среќата ја имаа противничкиот тим.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Кејф ми е што конечно овие бундеслигашиве на форумот си ги тргнаа маските и почнаа да се пецкаат:icon_lol::icon_lol::icon_lol:

Претходната атмосфера кај што ќе си ги испушеа меѓусебно беше ептен нереална :D

Ај да видиме сеа финалето што ќе биде
Ne se toa maski, ednostavno po moe mislenje okolu 90% od fanovi na bundesligaski ekipi nadvor od Germanija vo nieden bundesligaski protivnik ne gledaat so omraza, za razlika od site drugi ligi od top 4kata ;)
Jas licno sum ljubitel na Bundesligata od kopilj i gi pratam site ekipi pred se top 5 i nemozam da pljukam po niedna od niv, naprotiv srcevo mi e puno ko oko sto ima germansko finale i deka bundesot se vraka na starite pateki, prvenstvo kakvo sto pocnav na vremeto da go gledam duri i pojako zdravje vo idnina.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.800
Ne se toa maski, ednostavno po moe mislenje okolu 90% od fanovi na bundesligaski ekipi nadvor od Germanija vo nieden bundesligaski protivnik ne gledaat so omraza, za razlika od site drugi ligi od top 4kata ;)
Jas licno sum ljubitel na Bundesligata od kopilj i gi pratam site ekipi pred se top 5 i nemozam da pljukam po niedna od niv, naprotiv srcevo mi e puno ko oko sto ima germansko finale i deka bundesot se vraka na starite pateki, prvenstvo kakvo sto pocnav na vremeto da go gledam duri i pojako zdravje vo idnina.
Ќе се мразите наскоро :D
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Страв не, и да не освои Баерн го знам добро веќе тоа чувство и се трпи. :)
В година посилни :D
 
Член од
15 јануари 2013
Мислења
251
Поени од реакции
240
Па за разлика од навивачите на екипите од Бундеслигата, навивачите на екипите од Серија А при секоја освоена титула, еве пример фан на Интер провете ја темара Серија А 2012/2013 ќе ви стане јасно. Наместо спортски да ја честита титуталата, макар и да се нашали на ничија сметка како што вие практикувате, он да почнел одма... Да не беа судиите немаше титула да видите, сте наместиле, мафија јувентус, ау бау. Јувентус да не беше бутнат во втора лига, пустите Серија А немаше до ден денес да видат, а камо ли да помислат на титула.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.990
Поени од реакции
112.275
Па за разлика од навивачите на екипите од Бундеслигата, навивачите на екипите од Серија А при секоја освоена титула, еве пример фан на Интер провете ја темара Серија А 2012/2013 ќе ви стане јасно. Наместо спортски да ја честита титуталата, макар и да се нашали на ничија сметка како што вие практикувате, он да почнел одма... Да не беа судиите немаше титула да видите, сте наместиле, мафија јувентус, ау бау. Јувентус да не беше бутнат во втора лига, пустите Серија А немаше до ден денес да видат, а камо ли да помислат на титула.
Океј, од утре ќе почнам со постови налик: Јувеееееееееееееее :love::love::love: најдобриот тим во Европа, пушете фанови на Бундес, Премиер Лига најслаба лига, Ла Лига смешници... И не си прај филмови сите ви честитаа културно, нормално некои членови уз мала доза на сеир за судиите, али секако шала е тоа, Јуве апсолутно заслужи шампион да биде годинава и тоа е тоа. Ама дека некат ќе ги сакам Јувентус у дека ќе навивам за нив тоа мало морген, последни да се на светот нема за нив да бидам. И не знам зашто се декларирате како навивачи на Серија А, Бундес, абе навивач сум на Интер и крај, за Јуве ама ич не ме боли да ти кажам право, ако сакаат нека се распаднат око нема да ми трепне, исто ко што фановите на Реал ги боли стапот за евентуален неуспех на Барса и обратно.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.760
Поени од реакции
11.738
Па за разлика од навивачите на екипите од Бундеслигата, навивачите на екипите од Серија А при секоја освоена титула, еве пример фан на Интер провете ја темара Серија А 2012/2013 ќе ви стане јасно. Наместо спортски да ја честита титуталата, макар и да се нашали на ничија сметка како што вие практикувате, он да почнел одма... Да не беа судиите немаше титула да видите, сте наместиле, мафија јувентус, ау бау. Јувентус да не беше бутнат во втора лига, пустите Серија А немаше до ден денес да видат, а камо ли да помислат на титула.
Иди си и ти за Германија, со жабариве само проблеми... :coffee:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.143
Поени од реакции
18.120
Океј, од утре ќе почнам со постови налик: Јувеееееееееееееее :love::love::love: најдобриот тим во Европа, пушете фанови на Бундес, Премиер Лига најслаба лига, Ла Лига смешници... И не си прај филмови сите ви честитаа културно, нормално некои членови уз мала доза на сеир за судиите, али секако шала е тоа, Јуве апсолутно заслужи шампион да биде годинава и тоа е тоа. Ама дека некат ќе ги сакам Јувентус у дека ќе навивам за нив тоа мало морген, последни да се на светот нема за нив да бидам. И не знам зашто се декларирате како навивачи на Серија А, Бундес, абе навивач сум на Интер и крај, за Јуве ама ич не ме боли да ти кажам право, ако сакаат нека се распаднат око нема да ми трепне, исто ко што фановите на Реал ги боли стапот за евентуален неуспех на Барса и обратно.
Појака лига-појак и покомпетитивен тим во Европа. Така да нема ништо лошо да се сака лигата. Иако, искрено со другото се согласувам. Нема зошто да има пријателски работи и глупости. Секогаш мора да има жар и пецкање, ама ова за Јуве во Италија, сериозно не е интересно веќе.
 
Член од
15 јануари 2013
Мислења
251
Поени од реакции
240
Океј, од утре ќе почнам со постови налик: Јувеееееееееееееее :love::love::love: најдобриот тим во Европа, пушете фанови на Бундес, Премиер Лига најслаба лига, Ла Лига смешници... И не си прај филмови сите ви честитаа културно, нормално некои членови уз мала доза на сеир за судиите, али секако шала е тоа, Јуве апсолутно заслужи шампион да биде годинава и тоа е тоа. Ама дека некат ќе ги сакам Јувентус у дека ќе навивам за нив тоа мало морген, последни да се на светот нема за нив да бидам. И не знам зашто се декларирате како навивачи на Серија А, Бундес, абе навивач сум на Интер и крај, за Јуве ама ич не ме боли да ти кажам право, ако сакаат нека се распаднат око нема да ми трепне, исто ко што фановите на Реал ги боли стапот за евентуален неуспех на Барса и обратно.
Па ако сакаш почни со постовите со налик Јуве најдобар тим во европа, ако толку ти е мерак, а па на крај краева никој не те ни тера да бидеш за Јувентус нели?
- Болдираното: Ако го мислеше ова за мене, никаде во постот не пишав дека сум "навивач на Серија А", само спомнав каков е односот помеѓу навивачите на екипите од Бундеслигата и навивачите од екипите на Серија А.
Eдит - И во врска со судиите... едно е да гледаш на работите реално и друго е да лечиш комплекс, две различни ствари се и треба да се разликуваат. Не мислам стриктно на тебе.
Иди си и ти за Германија, со жабариве само проблеми... :coffee:
Не бе мерак ми е со жабарите да бидам. :ROFLMAO:
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.850
Поени од реакции
5.168
Јас лани фрижидерот го купив од Вембли, а го носев дома додека Челси прославуваа титула на улица и заглавив 5 саати ради нив и се направив камен. :D
Годинава финалето се игра на Вембли.
Coincidence?! I think not!
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.272
Јас лани фрижидерот го купив од Вембли, а го носев дома додека Челси прославуваа титула на улица и заглавив 5 саати ради нив и се направив камен. :D
Годинава финалето се игра на Вембли.
Coincidence?! I think not!
Работи што нормални луѓе ги прават на Вембли:

-гледаат фудбал
-навиваат

Работи што gade ги прави на Вембли:
-купува фрижидер
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom