Лига на Шампиони 2012/2013

Статус
Затворена за нови мислења.
M

Mario Gómez

Гостин
Вртејќи ги последниве страни сфаќам колку ви е досадно на другиве кога се препуцаваме Барса vs. Реал... :coffee:
Не е досадно, баш е смешно а во исто време и жално. Од догодина Барса и Реал посебно у нокаут фазата у исти ден нека играат ќе биде уште појјако.

У еден пост: Уффф Анчелоти врска си нема:confused: , Бејл само во Тотенхем играше јако:( , кај си Мурињоооооо:sick:, Барса изгубијаааааа:vozbud:, Меси Леси где си се губи на големи утакмици.:vozbud:

Среќни и несреќни во исто време. :) :(
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Шеици и олигарси закон, а вие сте само хејтери оти немате попаметна работа :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Океј само немора да извртуваш некој работи и да ги преувеличуваш.
Примерот како сме го ослабнувале Вердер, поглупо неможеше да пишеш. Ама ајде 90% од овде незнаат кој е Баслер(фановите на МанЈу ќе им текне), а не па Боровски кој играше само една сезона во Баерн па мислиш дека ќе ти поверуваат.
Леверкузен ни беа фидери на времето почеток на 2000тите , одамна немаме земано играч од кај нива. Всушност и нема некој посебно.
За Адидас ме мрзи да пишувам.
Баслер беше оној што мислеше дека се е готово во 5-6 минута? :icon_lol:
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.464
Поени од реакции
22.062
Ок, се извинувам малце ако претерав можеби со Адидас и нивната улога. Не ми беше до тоа да го оцрнам Баерн. Малце может и разочаран што Геце и можеби Лева одат во Баерн и Дортмунд не може да конкурира со плати. Можеби и вчерашната утакмица и идното финале малце подгреа страсти но и тоа ќе помине. Како и да испадне финалето ја прв ќе сум да му честитам на Баерн за заслужената титула и убеден сум и Баварците би честитале на Дортмунд. Така да, не сфаќајте све лично ;)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.886
Поени од реакции
16.126
Дај да собериме 2 милиони евра, да му се вратат на Баерн, го отековте како тоа Баерн му помогнал на Дортмунд, и за тоа како немале право лошо да зборат против нив, и не знам ти таму уште некоја глупост.
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.272
Баслер беше оној што мислеше дека се е готово во 5-6 минута? :icon_lol:
Бекенбауер и уште некој излегле пред 90та минута да се симнат за доделување на пехарот и да слават. Да не беше жално ќе се смеев :place:

Среќници едни. :oops:

Ок, се извинувам малце ако претерав можеби со Адидас и нивната улога. Не ми беше до тоа да го оцрнам Баерн. Малце может и разочаран што Геце и можеби Лева одат во Баерн и Дортмунд не може да конкурира со плати. Можеби и вчерашната утакмица и идното финале малце подгреа страсти но и тоа ќе помине. Како и да испадне финалето ја прв ќе сум да му честитам на Баерн за заслужената титула и убеден сум и Баварците би честитале на Дортмунд. Така да, не сфаќајте све лично ;)
А и ние напнавме ко Адидас да ни дава спонзорства на нас овде на форумот :pos:
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
. Ама ајде 90% од овде незнаат кој е Баслер(фановите на МанЈу ќе им текне), .
Да, да 26. 05. 1999 е незаборавен ден. :vozbud:
Ај годинава 25,05 ако издржи до пенали Баерн добро ќе биде, таман ќе фати 26. 05, да се одбележи јубилејот пригодно. :vozbud:

DORTMUND UBER ALLES :vozbud:
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.272
Да, да 26. 05. 1999 е незаборавен ден. :vozbud:
Ај годинава 25,05 ако издржи до пенали Баерн добро ќе биде, таман ќе фати 26. 05, да се одбележи јубилејот пригодно. :vozbud:

DORTMUND UBER ALLES
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
B

Borg_Drone

Гостин
Да, да 26. 05. 1999 е незаборавен ден. :vozbud:
Ај годинава 25,05 ако издржи до пенали Баерн добро ќе биде, таман ќе фати 26. 05, да се одбележи јубилејот пригодно. :vozbud:

DORTMUND UBER ALLES :vozbud:
Ќе видиме бе, можеби Баерн нема да издржи до пенали и ќе втера до крај со два плус разлика во негова корист, немој толку и ти Dortmund über alles, ќе почекаш до дваесет и петти, а тој не е далеку, а и да отиде во рацете на Дортмунд титулата, нема да отиде во вториот најбогат клуб на планетава, туку ќе отиде (прогласен од многумина) кај германски „аутсајдер“.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932

Изгледа дека Барселона има фрлено повеќе пари од Баерн откако Пеп дојде.
Сепак им се исплатеше 2 титули во ЛШ.
Фината е што Барса од тие шо ги купува ретко остануваат подолго време бидејки јадрото на тимот им е истото подолго, додека за тие 3-4 позиции шо им фалат играчи само ги мењаат и имаат многу глупава трансфер политика каде фрлаат пари на непотребни играчи. Сите фрлаат пари само што ние овде што сме за Баерн се палиме зашто ние трошиме сопствени пари додека другите тимови се повеќето во долгови.
Сега остај Игорче со неговите Адидас - заговори ко божем ни дава по 100 милиони годишно.
Братко види, важно троши на овакв или онакв начин, зборуваш повеќе тимови се во долгови, не се, конретно Челси, Абрамовиќ им има опрестоено огромен долг, со што всушност долговите на Челси се сведени на подносливо ниво, и пак доаѓаме до ист муабет, и Баерн и Челси и Јунајтед и Барселона трошат огромни пари да се на врвот на европскиот фудбал, додека младинскиот погон во овој случај е занемарлив, Челси да го намеле Тери ке го купеле се милиони, Баерн да го немал Крос исто така ке го купел како што го купи Геце, Јунајтед моментално нема некоја таква звезда од младинскиот погон, но затоа ги имаат купено Фердинанд, Видиќ, Кагава, Руни, РВП... и остали и да немојте да мислите дека сум хејтер на Германскиот фудбал според мене Баерн има направено екипа која што мислам уште 10 години со овие играчи ке е на врвот додека на Дортмунд играта им ја обожавам но ме фаќа страв дека сето тоа е само епизодно, во финалето затаоа што сум неутрален сум за Дортмудн затоа што мислам дека се послаби и имаат далеку далеку помали шанси, и за накрај "где бургија неќе, пара врти", ајт останетеми поздравени!
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
I sega koj ke ja otvara temata za finalevo?
Moj predlog e toa da bide Igorcemk
Sepak mislam deka toa treba da bide fan na Bayern ili Dortmund, a jas kako "kavaler" mu go prepustam toa zadovolstvo na sprotivniot tabor.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
нека биде фан на Баерн или Игорче, глупо е вовед да прави некој шо веза нема од екипиве. Само немојте сега навистина, рано е, недела до десет дена пред финале, вака кооперација муабети ќе се вртат, сте виделе многупати досега.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.464
Поени од реакции
22.062
Пред 15ти не треба да има тема, ако не се најде некој ај ја ќе напишам ама нека отвори некој друг Баварец ако сака.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Пред 15ти не треба да има тема, ако не се најде некој ај ја ќе напишам ама нека отвори некој друг Баварец ако сака.
Seedno, jas te predlagam tebe iako si za Dortmund mislam deka nema da go naprais vovedot pristrasen. Neka bide objektiven i sodrzaen pa posle ke se nadovrzime site i ke ja podgrevame atmosferata se do denot D. ;)
 
L

Löwe

Гостин
Чисто ме интесира дали Баварциве имаат страв од евентуално ланско Дежа Ву?
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Чисто ме интесира дали Баварциве имаат страв од евентуално ланско Дежа Ву?
Strav ne postoi, ednostavno otrpnat sum od stresni utakmici. Znam deka zivotot mi e skraten za nekolku godini od takvi momenti taka da sto ke bide neka bide, rabotava ic ne e "strasna"
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom