Лига на Шампиони 2012/2013

Статус
Затворена за нови мислења.

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Баерн последните две-три финалиња за класа е подобар од другите тимови.Да не беше така, немаше ни да стигне до финалето неколку пати по ред.Во моментов таква е реалноста.А што се однесува до поддржувањето само едно нешто: секој на различен начин го интерпретира фудбалот, ако вие го интерпретирате преку омразата и пцуењето, некој пак на пример ужива во неговите добри партии и пријателствата како и давањето поддршка дури и на конкурентот кога стигнал до некаде.Челници на фудбалски клубови-конкуренти си помагаат меѓусебно во најтешки времиња, зошто сепак, фудбалот е исто така спорт кој треба да ги обединува луѓето.Сега јбга, тоа што некој на сосем поинаков начин го гледаат фудбалот е сосем друга работа.Само еден пример: кога освоивме трето место во кошарка на Европско, не дојдоа Литванците да не тепаат, туку ни пристапија и ни честитаа, се разбира дека беа против нашиот тим, и свиреа против нас, и урлаа кај нив на трибините, ама омраза не изразија воопшто, пак дојдоа, ни честитаа, дури и прославуваа со нас заедно.Има разлика од „омраза“ и „навивање против еден тим“.
И да, Баерн е виновен за распадот на Бундеслигата, сега ќе го купиме и Левандовски...
а што ако ти кажам дека не е и заради тоа ги изгуби финалињата :coffee:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.458
Поени од реакции
109.415
а што ако ти кажам дека не е и заради тоа ги изгуби финалињата :coffee:
Па лани беше каде каде подобар од Челзи но немаа среќа, али во 2010 против Интер дека беше подобар и не знам баш.
 
B

Borg_Drone

Гостин
а што ако ти кажам дека не е и заради тоа ги изгуби финалињата :coffee:
Тогаш ќе се помириме со тоа дека сепак, неколку години по ред е вториот најдобар тим во Европа... ;-)
--- надополнето: 6 мај 2013 во 13:04 ---
Па лани беше каде каде подобар од Челзи но немаа среќа, али во 2010 против дека беше подобар и не знам баш.

Барселона беа подобри исто така во полуфиналето и од Челзи, ама немаа среќа исто така....Барселона минатата сезона далеку подобро играше од сега.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.458
Поени од реакции
109.415
Тогаш ќе се помириме со тоа дека сепак, неколку години по ред е вториот најдобар тим во Европа... ;-)
--- надополнето: 6 мај 2013 во 13:04 ---



Барселона беа подобри исто така во полуфиналето и од Челзи, ама немаа среќа исто така....Барселона минатата сезона далеку подобро играше од сега.
Сум го испуштил тоа против Интер во 2010, па сега поправив. Сакав да кажам дека не беше подобар од Интер како што нагласи ти во претходниот пост.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Сум го испуштил тоа против Интер во 2010, па сега поправив. Сакав да кажам дека не беше подобар од Интер како што нагласи ти во претходниот пост.
Каде сум нагласил за Интер?Јас пишувам само за фактот дека и тогаш Баерн стигнаа до финале, пак тоа значи втора позиција, што и не е мала работа три финалиња по ред.А и Баерн си имаше некои свои шанси на натпреварот, ама ете, се случи и тоа, беа подобри и ја освоија титулата.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.458
Поени од реакции
109.415
Каде сум нагласил за Интер?Јас пишувам само за фактот дека и тогаш Баерн стигнаа до финале, пак тоа значи втора позиција, што и не е мала работа три финалиња по ред.А и Баерн си имаше некои свои шанси на натпреварот, ама ете, се случи и тоа, беа подобри и ја освоија титулата.
И ти не ме сфати и ја не те сфатив првично. Ти мислеше на тоа дека Баерн константно игра во финалињата и дека е стварно меѓу најјаките тимови, а јас мислев пак стрикно збориш за финалињата. :) Иначе во право си, Баерн заедно со Барса се најдобрите тимови во последниве 2-3 години.
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Тогаш ќе се помириме со тоа дека сепак, неколку години по ред е вториот најдобар тим во Европа... ;-)
--- надополнето: 6 мај 2013 во 13:04 ---



Барселона беа подобри исто така во полуфиналето и од Челзи, ама немаа среќа исто така....Барселона минатата сезона далеку подобро играше од сега.
Ако успее и Дортмунд да го тепа Баерн сега во финалето, ЛШ ќе биде ко игра на флипери, а Баерн последниот главен :))))
 
B

Borg_Drone

Гостин
И ти не ме сфати и ја не те сфатив првично. Ти мислеше на тоа дека Баерн константно игра во финалињата и дека е стварно меѓу најјаките тимови, а јас мислев пак стрикно збориш за финалињата. :) Иначе во право си, Баерн заедно со Барса се најдобрите тимови во последниве 2-3 години.
Па да, да не беше толку силен клубот немаше да игра во финале последниве години(од 2010 па наваму......). Сега не знаеме нели иднинава што носи, ама и ова е голем успех, што сведочи за големината на клубот.Со Интер можеби не беше подобар, имаше свои шанси ама не успеа, тогаш и Интер си имаше и добар тренер и плус Пандев играше :D.Зошто сите го криткуваат клубот, инаку мене сега ова трето финале со Дортмунд како навивач на Баерн ме фаќа страв, навистина добар состав се и мислам дека ќе гледаме добра партија, зошто и двете екипи се подеднакво мотивирани, Баерн поради шлаканиците што ги добиваше во претходниве финалиња на Лигата на шампионите и плус поради изгубените домашни првенства, а Борусија поради тоа што веќе титулата на домашен терен ја изгубија и поради тоа што после толку време успеваат повторно да стапнат на портите до трезорот каде што се чува трофејот.И ќе биде многу добар натпревар, но исто така и напнат, тензичен натпревар ќе биде.
За минатата сезона да не говориме за Челзи, Челзи ги доби и со Барса и со Баерн на среќа, Барса каде-каде подобро играше минатата сезона, и на крајот игравме и со Челзи на наш терен (што се случи за првпат во историјата на Лигата на шампионите) ама ете, немавме среќа.
Сега за ова финале, голем ќе биде притисокот и кај двата тима, ќе видиш и ќе има многу добар фудбал, ама кој ќе победи е тешко да се предвиди.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Добро е, викам да не си вкалкулира 2 години унапред, лошо е тоа да знаеш. :D
Ќе видиме бе, времето ќе покаже сè..............

НЕЗАПАМЕТЕН ИНТЕРЕС

Борусија добила половина милион барања за влезница за финалето на ЛШ


:eek:
http://kajgana.com/borusija-dobila-polovina-milion-baranja-za-vleznica-za-finaleto-na-lsh
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.458
Поени од реакции
109.415
Јас си калкулирам до 2016 да сме доминатни со овој тим и со тригодишниот договор со најјакиот тренер на светов.:свиркам::гик::P
Абе ти и во 2010 и лани си калкулираше титула во ЛШ па не ти испаднаа очекувањата. :P
 
B

Borg_Drone

Гостин
И пази ја ценава на билетиве во споредба со тие на германските стадиони:

Почетната цена е од 60 фунти, малку повеќе од 72 евра, а се качуваат и до 330 фунти, околу 356 евра, за подобрите места што претставуваше шок за германските навивачи кои влезниците за првенствените натпревари во Бундеслигата ги плаќаат во просек по 30 евра.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom