Лига на Шампиони 2009-2010

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
u liga sampioni se mesti najveke mamata da im ja ebam!!!!!!
Јас сум против таа теорија. За мене, се како што ќе си испадне, така требало да биде.

Мислам дека ова со местењето, произлегува од постоењето на кладилници. Додека не се појавија кладилниците кон крајот на деведесетите, многу ретко се слушаа муабети за евентуално местење. Мислам дека, иако повремено си ја пробувам среќата со уплаќање на по некое ливче, кладилниците се најголемо зло на денешницата. Од кога тие се појавија веќе не постои термонот -изненадување-, туку веднаш се пушта муабет дека мечот е наместен. Мислам дека тоа не е во ред и дека се губи убавината на фудбалот. Да сум некој моќник би ги забранил сите кладилници.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Можеби единствена причина за ремито на Барса беше што беше таму ѕивра а се разбира не се навикнати Барса на такв време за разлика од Русиве трчаат по луди на ладно време.
Ќебиња,капи,шалови се тресеа ко издрогирани играчиве на клупата.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
u liga sampioni se mesti najveke mamata da im ja ebam!!!!!!
Друже ти мислиш ако некој фаворит киксира против екипа од калибарот на Рубин,Динамо Киев,ЦСКА одма е местена ... ова е лига на шампиони и нема слаби екипи.Не велам дека нема разлика од екипа до екипа,но сите го даваат максимунот од себе и така да не треба да те чудат ваквите резултати :)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Дај бе не зезајте, немало слаби екипи. Еднаш може да се кикснува, ама големиве екипи кикснаа неколку пати... Оваа година се мести како никогаш досега, посебно во последниве две кола има апла местења :nerv:
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Јас сум против таа теорија. За мене, се како што ќе си испадне, така требало да биде.

Мислам дека ова со местењето, произлегува од постоењето на кладилници. Додека не се појавија кладилниците кон крајот на деведесетите, многу ретко се слушаа муабети за евентуално местење. Мислам дека, иако повремено си ја пробувам среќата со уплаќање на по некое ливче, кладилниците се најголемо зло на денешницата. Од кога тие се појавија веќе не постои термонот -изненадување-, туку веднаш се пушта муабет дека мечот е наместен. Мислам дека тоа не е во ред и дека се губи убавината на фудбалот. Да сум некој моќник би ги забранил сите кладилници.
ostaj ti 90 ti godini,Fiorentina primer so ovie bosive na dvete utakmici po 7 + iskaca,slucajno e se toa,barsa i inter po 100000 sansi imaat ama NE mozat gol da dadat,100% se mestat,i taka ovoj mesec ke iskoci toa od uefa za mestenjeto ke se cudime koi se timovi mestele:helou:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Еве и Интер е наместена :pos2: на полувреме му дале пари на голманчево на Киев, сеа на вести имаше.....:tapp: Ма се е наместено бе маме им еб*м :kesa::uvo:
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Bianconero vero;3056705 Ама сепак се случува напиша:
немање среќа[/B] (случајот на Барса денес) и ред други работи. Дај баталете вакви бош дискусии.
Една статива,друго нешто?
Виде Рубин што промашија?
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
милан интер и ливерпул беа местени

видовте како тие шутнаа а овие не одбраниа мора да е местена :vozbud:


честито на сите италијански клубови кој ги искршија европските клубови :drk::drk:


следната година ЛШ Астон Вила :nenene:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.869
Поени од реакции
23.205
1 у 2, голманот на киев ја пушта топката u 90-та
Fiorentina 7 + .
Значи све Италијанциве се тешка работа еј :pos:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.609
Поени од реакции
43.252
И Севиља и Арсенал обезбедија пласман во 1/8 финале..Честитки ! :helou:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
ајде АЗУРИИИИИ ! ! !

така е, само напред!

Јуве Милан Интер Фиорентина одбранете ја честа на Италијанскиот фудбал !
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Друже ти мислиш ако некој фаворит киксира против екипа од калибарот на Рубин,Динамо Киев,ЦСКА одма е местена ... ова е лига на шампиони и нема слаби екипи.Не велам дека нема разлика од екипа до екипа,но сите го даваат максимунот од себе и така да не треба да те чудат ваквите резултати :)

најдобар пост кажан..

п.с браво за италјанските тимови очекувам сите да отидат понатаму,како што гледам и англиските одвен Луверпул ќе минат..
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Вас ви го испиле мозокот кладилнициве, вие не гледате фудбал од љубов према спортот туку дремете ко мисири со тикетот у раца и се тресете и одма наоѓате местенки.

После Калчополи ретко кој мести од големиве екипи, се мести во малите лиги какоа македонската.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom