Лига на Шампиони 2009-2010

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
абе какво нерешено во Торино со ваа игра ќе не надуат како мисирки шо ви е толку од шансите во ЛШ за Баерн
па види сеа, и Јуве не се нешто сјајни у моментов, минимални победи со Хаифа и пораз дома од Наполи
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Без Franck Ribery и Arjen Robben и уште некој повреден , против реално јак Бордо и се очекуваше резултатов иако мислев дека Баварците барем ќе извлечат бод. Прескапо платениот Mario Gomez кој не покажува ништо многу очигледни се овие резултати. Али имаат уште една шанса ќе видиме што ќе се случи.

Честитки до прво пласираните осминафиналисти !!
Робен влезе на полувреме.Имаше една солидна шанса,но промаши...нешто друго посериозно не направи,зашто постојано имаше барем 2ца играчи до него.
Гомез,изглегува еден на еден со голманот,овој директ во тело му шутира:uvo:
Имаше недосуден пенал во 3Х минута,кога еден играч од Бордо спречи чист гол на Клосе.
А и незнам што му беше на тренерот бе,со кој памет го извади Клосе.:glup:

И то.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
па види сеа, и Јуве не се нешто сјајни у моментов, минимални победи со Хаифа и пораз дома од Наполи

Друже сјајни не сјајни,1 гол вреден 3 бода чао пријатно. Шо има повеќе муабет да правиме :) :)
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Друже сјајни не сјајни,1 гол вреден 3 бода чао пријатно. Шо има повеќе муабет да правиме :) :)
не ми беше тоа поентата, него далеку се од онаа форма која ја имаа на стартот од сезоната август-септември... можеби во сабота ќе ме демантираат на тешкото гостување на Бергамо.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.609
Поени од реакции
43.252
Челзи, Порто, (веројатно и) Манчестер Јунајтед, Бордо - први осминафиналисти. Честитки!
Честитки и од мене! :helou:

Утре очекувам многу интересни натпревари во Ф групата..
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
ај доста беше еден потенцијален фаворит што не се пласираше(Баерн, сеуште теоретски има шанси) во осмина-финале, ќе биде стварно бедно ако еден од Барса или Интер не ја помине групата... и уште Ливерпул утре да биде докрајчен и ќе биде осиромашена ЛШ во 1/8.
 
I

InF3cTeD

Гостин
ај доста беше еден потенцијален фаворит што не се пласираше(Баерн, сеуште теоретски има шанси) во осмина-финале, ќе биде стварно бедно ако еден од Барса или Интер не ја помине групата... и уште Ливерпул утре да биде докрајчен и ќе биде осиромашена ЛШ во 1/8.
ај овоа обајсни го..како тоа осиромашена...оти тимови како Баерн,Ливерпул итн итн нема да поминат група а Бордо,Фиорентина итн итн ќе поминат...епа тоа е друже реалната слика на фудбалот...чим тие екипи стасале да поминат група а овие големите според името не поминале значи има нешто...прикажале тие тимови квалитет и заслужено ќе одат понатаму..а да и во тој случај ЛШ нема да биде осиромашена туку ќе добие на освежување,новост во натпреварувањето од екипи кои заслужено се нашле во 1/8
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
ај овоа обајсни го..како тоа осиромашена...оти тимови како Баерн,Ливерпул итн итн нема да поминат група а Бордо,Фиорентина итн итн ќе поминат...епа тоа е друже реалната слика на фудбалот...чим тие екипи стасале да поминат група а овие големите според името не поминале значи има нешто...прикажале тие тимови квалитет и заслужено ќе одат понатаму..а да и во тој случај ЛШ нема да биде осиромашена туку ќе добие на освежување,новост во натпреварувањето од екипи кои заслужено се нашле во 1/8
епа другар ја не познавам човек кој објективно би одговорил дека поише сака во 1/8 да ги глеа Гуркоф,Шахмак,Гуафран,Јоветиќ,Муту него ли Торес,Џерард,Карагер,Рибери,Робен,Лам... секогаш мечевите меѓу екипи со историја и традиција се поспектакуларни.Шо ќе ми се Бордо да ги гледам?Еднаш влегле и никад више... и слични такви просечни екипи...
 
I

InF3cTeD

Гостин
не ме разбра...сакав да кажам дека Груркуф,Шмах,Јоветич,Муту и компанија изиграле и ја однеле екипата нивна во понатамошниот дел на ЛШ...а додека напуваните ѕвезди како Торес,Џерард,Рибери,Лам и уште незнам ти кој изигравале големи на теренот а нивната екипа не поминала група....и ја сакам да ги гледам тие екипи и играчи понатака...ама едноставно и реално гледано не заслужиле да играат во тој дел од Лигата на Шампиони
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
ај доста беше еден потенцијален фаворит што не се пласираше(Баерн, сеуште теоретски има шанси) во осмина-финале, ќе биде стварно бедно ако еден од Барса или Интер не ја помине групата... и уште Ливерпул утре да биде докрајчен и ќе биде осиромашена ЛШ во 1/8.


Бедно ?


Сите тимови од група Ф се у топ 10 екипи таму ...
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Јас вчера ја играв Милан-x и се прашувам како може публиката да иде на натпревари кога се знае дека ќе се мести нерешено?
Нели може да се избегнат тие местенки некако?
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Јас вчера ја играв Милан-x и се прашувам како може публиката да иде на натпревари кога се знае дека ќе се мести нерешено?
Нели може да се избегнат тие местенки некако?
Доказ некаков имаш? Или ке ми кажеш дека судијата го поништи голот и таму е местенката...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom