Лига на Шампиони 2009-2010

Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Сега ке се тепаат сите тимови за играчи од Реал:) ајде Гути дојди си во Милан:):tv:
Хахахаха.....Невозможна Мисија ! ! ! Вие се мачите да го ангажирате Џеко од Волфсбург,а пак Гути ќе оди во милан.....хахахах:tapp:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Хахахаха.....Невозможна Мисија ! ! ! Вие се мачите да го ангажирате Џеко од Волфсбург,а пак Гути ќе оди во милан.....хахахах:tapp:
Да не може "најдобриот играч на светот" да игра во Милан :tv:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Хахахаха.....Невозможна Мисија ! ! ! Вие се мачите да го ангажирате Џеко од Волфсбург,а пак Гути ќе оди во милан.....хахахах:tapp:
А што демек Гути е поскап од Џеко?:nesvest:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
За в година познат е едниот финалист, тоа е Шалке 04.:pos2: Ова се должи на тоа дека го купија Мецлдер од Реал, а сите знаеме кај завршија продадените играчи од Реал сезонава.:pos2:
Значи Барса пак нема да оди во финале. Нема шанси Реал нешто нејзе да и продаде:(:(

А што демек Гути е поскап од Џеко?:nesvest:
Абе од кал да е....од Реал да е :)
 
Н

'Никола'

Гостин
Значи Барса пак нема да оди во финале. Нема шанси Реал нешто нејзе да и продаде:(:(
Шо знајш, се случиле досега некои такви легендарни премини од Реал во Барса и обратно. Се е можно.:smir:
Туку да не бегам од тема, не можам да дочекам да дојде 22ри.:vozbud::vozbud:
И едно инфо, в среда ќе се знае дали ќе му ја намалат казната на Рибери и дали ќе игра во финалето.:wink:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.373
Поени од реакции
42.565
Ајде,ајде ќе видите вие коа ќе ни дојде Бензема на лето :zlo::zlo:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.373
Поени од реакции
42.565
А тек да видите кога нас ќе не напуштат Деко, Белети, Карваљо и Фереира :icon_lol:
Џабе ви е,треба да земате играч од Реал ако сакате финале :pos:

Нормално се заебаваме,ама оваа сезона стварно излезе ептен интересна и да не кажам чудна :)
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Меси после натпреварот со Интер, се криел во соблекувалната, не излегувал........ и оти бил ванземаљец, немал пасош да игра на оваа планета :))))))))
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
За в година познат е едниот финалист, тоа е Шалке 04.:pos2: Ова се должи на тоа дека го купија Мецлдер од Реал, а сите знаеме кај завршија продадените играчи од Реал сезонава.:pos2:
И др.финалист го имаме..Јас го знам а тоа е Реал Мадрид...:vozbud:
Hala Madrid..:):)
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
Oд наредна година и во ЛШ ке има плус двајца судии како што беше во Лига Европа оваа година, истиов експеримент ке биде имплементиран и во квалификациите за ЕП 2012.
 
Н

'Никола'

Гостин
^ Нема потреба од 5 судии, доволно е да ги вратат Колина, Фриск и др. Мерк. :)
 
P

PoisonLady

Гостин
Oд наредна година и во ЛШ ке има плус двајца судии како што беше во Лига Европа оваа година, истиов експеримент ке биде имплементиран и во квалификациите за ЕП 2012.
Многу паметно ова.Мене баш ме бендисува идејава со 5 судии.Мислам дека бројот на судиски грешки (од витално значење за натпреварите) ќе бидат доста поретки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom