Лига на Шампиони 2009-2010

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.234
Поени од реакции
8.126
Таму Бразил даде 8 гола, 7 дебелиот и 1 Роналдињо против Симан месечарот ако памтам добро...
Тоа Светско првенство Бразил даде 18 голови од кои дебелиот даде 8.
2-1 Турција, 4-0 Кина, 5-2 Костарика, 2-0 Белгија, 2-1 Англија, 1-0 Турција и 2-0 Германија. Ми текнува на цело тоа првенство ко вчера да беше и во многу лошо сеќавање ми остана поради судиските лакрдии врз "мојата" Италија.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.561
Поени од реакции
59.188
Тоа Светско првенство Бразил даде 18 голови од кои дебелиот даде 8.
2-1 Турција, 4-0 Кина, 5-2 Костарика, 2-0 Белгија, 2-1 Англија, 1-0 Турција и 2-0 Германија. Ми текнува на цело тоа првенство ко вчера да беше и во многу лошо сеќавање ми остана поради судиските лакрдии врз "мојата" Италија.
Да да, јас помешав нешто ама како и да е, зборевме за Дебелиот и за Зубле. Сите тоа првенство го памтиме по судењето...
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
После ова што го видов останав без зборови...се сеќавам мислам беше 2005-та, во тогашен Club Football имаше статија за некој си Меси што го освоил младинското СП со Аргентина. Му предвидуваа на дечкото сјајна кариера. Им го покажав списанието на сите другари што беа и рековме ај баш да почекаме да видиме што ќе биди. После овој меч Меси го прогласувам за вонземјанин, ваква игра немам видено откако сум роден. Мислев дека 2007-08 сезоната на Роналдо беше нешто најдобро, ама ова од меси е нешто ненормално, нездраво. Секоја чест! :cuc:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
koga se rodil messi gospod rekol
ti momce ke bides noviot bog na fudbalot za 21 vek
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.838
Поени од реакции
6.841
Аууууууу кое ебење им направи Меси на Арсеналциве! Има да го памтат дури е се живи. Вакви мајстории немам видено од топ сезоната на Роналдо кога играше за Манчестер во 2007/08. Ама ова е нешто......:cuc::cuc::cuc:. Знаев дека екипа со одбрана како Арсенал нема шанси против Барселона ама до толку да дозволиш еден човек да ти даде 4 гола треба да биде Господ Бог. А изгледа и тој ќе да е...:pos2:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Аууууууу кое ебење им направи Меси на Арсеналциве! Има да го памтат дури е се живи. Вакви мајстории немам видено од топ сезоната на Роналдо кога играше за Манчестер во 2007/08. Ама ова е нешто......:cuc::cuc::cuc:. Знаев дека екипа со одбрана како Арсенал нема шанси против Барселона ама до толку да дозволиш еден човек да ти даде 4 гола треба да биде Господ Бог. А изгледа и тој ќе да е...:pos2:

да беше некој појак тим тешко дека ќе имаше толку голови и дека ќе избувнеше Меси ако беше чуван како од Челзи минатата година,вакво пукање неам видено од кога Шевченко им закачи 4 на Фенербахче.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.631
Поени од реакции
10.350
Денес би требало да гледаме одличен фудбал. Робен Рибери Швајни и Олич ке го торпедират Манчестер без Руни .Марк мај вордс. А за другата утакмица очекувам пласман на Бордо иако се во 3-1 негатива.
 
В

Вори

Гостин
Да,Челзи!

За утакмиците од лани ти збори,не се прај на тошо.
Меси го снема и на двете утакмици,Босингва го изеде начисто.
Ама тоа се дешава еднаш на 50 години,реков ја.
Тешко кој може да го допре Меси,играчиште е!Ме воодушевува.

Туку,можеби Барселона е подобра од Интер,има боља игра,ги тепаа во групи 2-0,на Меаца играа добро,но заврши 0-0.

Но,има едно но.
Никако не смее да се потценува Интер,поради тоа што се таљанци,а знаеме како се незгодни.
Можеби Меси ја прави разликата меѓу овие две екипи,но и Мурињо ја прави и тоа како.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom