Летување во Грција

Член од
12 декември 2010
Мислења
10.019
Поени од реакции
10.707
Па да, тоа го зборам. Цените им се високи, а условите непроменети од пред 20-30 години. Подобро да си уплатиш во хотелско сместување со доручек. :)

Јас генерално Грција ја сакам за летување исклучиво заради плажите и морето и не барам нешто extraordinary, ама ете постојат туристи кои обрнуваат внимание и на таквите работи. Да не зборам дека во денешно време за тие пари може да се најдат хотелски смештаи на база all inclusive, авионски, во Турција, Тунис, Египет и сл.
И најчесто се бањаат во базен зашто морето е тапа ана битно колку храна имало и се дупнувале од јадење и пиење, си има различни туристи со различни побарувања е сеа за во грција се да ти е океј треба доста да искешираш иначе треба да си спремен на доста компромиси
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
509
Поени од реакции
72
Здраво
Сакам да прашам колку литри алкохол е дозволено да однесам преку граница. На одмор ќе одам во јули, ако носел некој нека каже. Фала многу
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.185
Поени од реакции
1.415
Ако е ракија до 1 литар (или друг жесток алкохол)
За пивце не знам како го рачунат ваљда 1 бакса
 

>>ЕкО<<

ЕкологисТ
Член од
18 октомври 2011
Мислења
109
Поени од реакции
20
Знае ли некој за помош на пат во Грција? Не само влечна служба туку замена на гума на лице место и слични услуги? Знам дека низ Европа има ме интересира како е во Грција?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.019
Поени од реакции
10.707
Знае ли некој за помош на пат во Грција? Не само влечна служба туку замена на гума на лице место и слични услуги? Знам дека низ Европа има ме интересира како е во Грција?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Зашто не си земеш некој пакет за помош на пат на пример од амсм или воззи?
 
Член од
2 август 2022
Мислења
192
Поени од реакции
119
Знае ли некој за помош на пат во Грција? Не само влечна служба туку замена на гума на лице место и слични услуги? Знам дека низ Европа има ме интересира како е во Грција?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Policija +30 100
Hitna pomoć +30 166
Vatrogasci +30 199
Turistička policija +30 171
Obalska straža +30 108
 

>>ЕкО<<

ЕкологисТ
Член од
18 октомври 2011
Мислења
109
Поени од реакции
20
Зашто не си земеш некој пакет за помош на пат на пример од амсм или воззи?
Знам за тоа, но незнам колку и што точно покриваат на територија на Грција


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.019
Поени од реакции
10.707
Знам за тоа, но незнам колку и што точно покриваат на територија на Грција


Sent from my iPhone using Tapatalk
Прочитај што содржат пакетите де
Воззи се поскапи ама реално далеку подобри, од било каде од Европа имаш шлеп до дома неограничено во км додека Амсм доста ограничувања
Секој што патува надвор треба да има било каква подршка а реално 3000-4000 годишно на секакви глупости трошиме
 
Член од
14 август 2019
Мислења
23
Поени од реакции
30
Некоја идеална локација за соло патување на Халкидики? Планирам да искористам некоја од еднодневните тури летово
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.046
Поени од реакции
1.993
Една важна информација
Сите кои патувате за паралија,лептокарија и на другите таканаречени ефтини тур места кај јужниот сосед пред граница во породин,велушина,драгош,меџитлија,кравари,жабјани,канино,старавина,гевгилиско за 1 денар добивате паковање
паралија .jpg
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.019
Поени од реакции
10.707
Една важна информација
Сите кои патувате за паралија,лептокарија и на другите таканаречени ефтини тур места кај јужниот сосед пред граница во породин,велушина,драгош,меџитлија,кравари,жабјани,канино,старавина,гевгилиско за 1 денар добивате паковање
Прегледај го приврзокот 392971
Друже а на овој со аудиво што ке му поклониш?
IMG_8993.jpeg
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.914
Поени од реакции
15.902
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.125
Поени од реакции
6.526
https://press24.mk/grcija-so-nov-zakon-za-plazhite-ako-odite-na-letuvanje-tmu-mora-da-go-znaete
ај да видам на Скиатос... не може да Пријдеш до Море од бус статион 18 до 19, а и од 17 до 18 само каде е плажа со лежалки, само една јавна плажа,,,
а посебно ќе биде интересно во Ханиоти , Полихроно и Калитеа
Konecno dobra vest za mene, makar shto i do sega mnogu mnogu ne mi smetaa zatoa shto obozhavam podivi plazhi.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.019
Поени од реакции
10.707
Балканска работа и таму корупција владее така да тек тук ке се почитува ова, преголеми пари се во прашање затоа и се толерираат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom