Летување во Грција

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.142
Поени од реакции
28.898
Најдобар оператор за интернет у Грција, припејд?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.925
Поени од реакции
10.553
18 април почната е промоцијата на WhatsUp за неограничен интернет а исто имаат и Водафон
Од регион до регион изгледа варира покриеноста, на втор крак некако не ми е по кејф космоте, често губи сигнал никаква стабилност
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.925
Поени од реакции
10.553

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Screenshot_2023-06-14-22-38-10-283_com.android.chrome.jpg

Цела листа на услови и подточки се отвора со клик на
Δες τις σημειώσεις
Автоматски споено мислење:

Ова им беше пролетна понуда од две недели (до 01.05), не е летната понуда:

Screenshot_2023-06-14-22-40-59-761_com.facebook.katana.jpg
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.925
Поени од реакции
10.553
Прегледај го приврзокот 381636

Цела листа на услови и подточки се отвора со клик на
Δες τις σημειώσεις
Автоматски споено мислење:



Ова им беше пролетна понуда од две недели (до 01.05), не е летната понуда:

Прегледај го приврзокот 381639
Знам во сеќавање ми остана дек ја пуштија понудата, која лудост ја пушташ на пролет п ја кратиш на месец дена
Нешто и многу почна да се чека додека легнат средствата, порано барем преку пајпел одма ти беа достапни последниве два пати преку 24ч чекав, еднаш идев преку пајпел еднаш директива преку картица мислеејќи да не е ради пајпелот споро
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Јас уплаќам преку Космоте (таму направив профил на веб), стигаат одма, па преку апликацијата само активирам пакет...
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.334
Поени од реакции
504
Zdravo. Ako nekoj moze da mi kaze kako e situacija so prevoz od vrahos do Parga? Gledam taxi skapo e no dali postoi opcija za minibus nesto ili kombe, bidejki ne sme so kola?
 
B

Beck's

Гостин
Definitivno posle nekolku godini vo Grcija, mislam deka tolku bese. Znaci ne se normalni u Bogorodica, i na idenje i na vrakjanje tocno 2 saati se cekase na kolona. Vakvo precekanje turisti samo oni znaat


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.136
Поени од реакции
10.493
Не знам дали е до мене ама имам чувство дека ''туризмот'' во Грција е заглавен во 90-тите години. Значи не зборам за хотели туку за апартманските смештаи.....со стари дрвени кревети, нереновирани тоалети, телевизорчиња од пред 30 години. Секако дека постојат исклучоци, ама добар дел се такви старомодни и мислам дека ако продолжат така ќе имаат огромно уназадување на туристички план.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.603
Поени од реакции
4.628
Не знам дали е до мене ама имам чувство дека ''туризмот'' во Грција е заглавен во 90-тите години. Значи не зборам за хотели туку за апартманските смештаи.....со стари дрвени кревети, нереновирани тоалети, телевизорчиња од пред 30 години. Секако дека постојат исклучоци, ама добар дел се такви старомодни и мислам дека ако продолжат така ќе имаат огромно уназадување на туристички план.
Цени на такви апартмани даваат по 120 евра од ден за месец јули.
 
Член од
2 јули 2008
Мислења
159
Поени од реакции
76
Јас уплаќам преку Космоте (таму направив профил на веб), стигаат одма, па преку апликацијата само активирам пакет...
Може да ми објасниш како оди ова? За што се прави профил, што стига одма и како активираш пакет... јас секоја година кога одам купувам нова картичка, до сега иам купено 4-5 сигурно... и нели обично одиме на одмор 7-10 дена...купувам картичка па после ја фрлам (пошто нели истекува).. и секое одење е малку гњавење по салони затоа што бараат пасош, па гужви итн итн, ова твоево некако ми заличи дека ја крати процедурава па ако може да ми објасниш подетално :)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Може да ми објасниш како оди ова? За што се прави профил, што стига одма и како активираш пакет... јас секоја година кога одам купувам нова картичка, до сега иам купено 4-5 сигурно... и нели обично одиме на одмор 7-10 дена...купувам картичка па после ја фрлам (пошто нели истекува).. и секое одење е малку гњавење по салони затоа што бараат пасош, па гужви итн итн, ова твоево некако ми заличи дека ја крати процедурава па ако може да ми објасниш подетално :)
- Your money balance is deleted after 2 months.
- If the balance is not renewed within 3 months (90 days), incoming and outgoing traffic is blocked, while after 13 months, the connection expires and the phone number is lost.

Кредитот (парите) што се ставаат истекуваат за 2 месеци, бројот се блокира привремено ако не се стави кредит 3 месеци, а се губи трајно ако не ставиш кредит 13 месеци.

За ставање кредит - јас направив профил на Космоте сајтот. Профилот се прави со податоците од договорот, а мислам дека треба да стигне и СМС со код (затоа треба и бројот да ти е активен, за да стигне СМС воопшто).
Таму се става пари/кредит.

За активација на пакети - се инсталира апликација WhatsUp и се логираш со внесување на бројот и код од СМС (и за ова треба да ти е активен бројот за да се прими пораката).
Таму се активираат пакети откако ќе се логираш.
Проблем е што апликацијата нема превод на англиски, јас се снаоѓам со скриншоти кои ги преведувам со Google Lens/Translate.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.136
Поени од реакции
10.493
Цени на такви апартмани даваат по 120 евра од ден за месец јули.
Па да, тоа го зборам. Цените им се високи, а условите непроменети од пред 20-30 години. Подобро да си уплатиш во хотелско сместување со доручек. :)

Јас генерално Грција ја сакам за летување исклучиво заради плажите и морето и не барам нешто extraordinary, ама ете постојат туристи кои обрнуваат внимание и на таквите работи. Да не зборам дека во денешно време за тие пари може да се најдат хотелски смештаи на база all inclusive, авионски, во Турција, Тунис, Египет и сл.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom