Летување во Грција

Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.543
Поени од реакции
5.773
Dali moze da se vlezi vo Grcija bez međunarodna vozačka dozvola...samo so naša???
Sakam od Ksamil da se vrakam preku Grcija....pa neznam dali ke mi baraat medunarodna
Moze, ama na tvoj rizik.
Mnogu pati sum odel Grcija I nikogas ne mi barale megunarodna. Ama, zvanicno za Grcija treba da imas megunarodna I nikoj ne moze da ti kaze so sigurnost dali ke imas (ne)sreka I kako ke pomines. Uste polo so ako, nedajboze, imas soobrakajka... Togas sigurno ke imas problem.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.019
Поени од реакции
10.707
Moze, ama na tvoj rizik.
Mnogu pati sum odel Grcija I nikogas ne mi barale megunarodna. Ama, zvanicno za Grcija treba da imas megunarodna I nikoj ne moze da ti kaze so sigurnost dali ke imas (ne)sreka I kako ke pomines. Uste polo so ako, nedajboze, imas soobrakajka... Togas sigurno ke imas problem.
Јас до сега не сум слушнал дека ти треба меѓународна за влез, полиција ако те сопре може за тоа да те казни нормално ама па таму ретко и да стопираат
Без меѓународна имам рентано кола, скоро имав удес и тогаш не ми побараа меѓународна…
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.049
Поени од реакции
14.935
Ima istečena medunarodna....no toa e kako da ja nemaš
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.074
Поени од реакции
1.683
Ме има сопрено полиција во Бугарија, Србија и Грција и никогаш не ми побарале меѓународна, секогаш сум поминувал со нашата возачка. И никогаш немам ни извадено
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.327
Поени од реакции
108.578
Ај некој нека дае предлог за 2 или 3 крак, сакам оваа година натаму да одам. Не ми требаат журки и такви срања, лабав одмор терам.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.085
Поени од реакции
12.706
Ај некој нека дае предлог за 2 или 3 крак, сакам оваа година натаму да одам. Не ми требаат журки и такви срања, лабав одмор терам.
Торони,Сарти.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.019
Поени од реакции
10.707
Ај некој нека дае предлог за 2 или 3 крак, сакам оваа година натаму да одам. Не ми требаат журки и такви срања, лабав одмор терам.
Хотел Македнос на база полупансион на втор крак послем Никити плус на една од поубавите плажи се наоѓа
На втор крак Никити или Неос Мармарас, Торони е апла пензија место а Сарти цело време со ветар и бранови, единствено таму што вреди е што си блиску до Оринџ бич
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.729
Поени од реакции
5.040
Ормос Панагиас и Вурвуру на Ситониа се најубави места опкружени се со најубавите плажи и се блиску едно до друго,имам апартман во Агиос Николаус тоа е на 3км од овие места и го знам цел тој дел на памет 15 години секое лето проагам по 30 дена најмалку.Совет Никити никако во сезона премногу народ има.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.085
Поени од реакции
12.706
Вурвуру е рамно на претор.
Навечер ќе треба јамка околу врат да си врзеш.
@Stefan-kobe батали ова шо ти зборат,Сарти е местото кое ти треба веруј ми.
Ќе си одиш у новиот дел на плажа,плитко убаво чисто...
Арк се вика кафичот,убавини...
Башка ако си ќејфлија ги имаш оранџ бич,тиганиа и пар други прекрасни плажи у близина.
Навечер градчето е топ за парови.Убави мирни пицерии,ресторани и слаткарници.
Палачинките врв.


Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.327
Поени од реакции
108.578
Вурвуру е рамно на претор.
Навечер ќе треба јамка околу врат да си врзеш.
@Stefan-kobe батали ова шо ти зборат,Сарти е местото кое ти треба веруј ми.
Ќе си одиш у новиот дел на плажа,плитко убаво чисто...
Арк се вика кафичот,убавини...
Башка ако си ќејфлија ги имаш оранџ бич,тиганиа и пар други прекрасни плажи у близина.
Навечер градчето е топ за парови.Убави мирни пицерии,ресторани и слаткарници.
Палачинките врв.


Sent from my SM-G975U using Tapatalk
За Сарти од неколку луѓе чув за брановите и ветрот, ама од друга страна истово што ти го збориш, ваљда е најбоље место на 2 крак. Се мислам дали таму дали Јерисос на 3 крак па затоа прашав да видам мислења од луѓе што биле.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.185
Поени од реакции
1.415
Каламици :ајнапиво: Не кампот туку селото, мало мирно место скоро на сртот меѓу Торони и сарти. Има убава плажа. За на вечер за прошетка ако си со кола Сарти или Торони
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.019
Поени од реакции
10.707
Каламици :ајнапиво: Не кампот туку селото, мало мирно место скоро на сртот меѓу Торони и сарти. Има убава плажа. За на вечер за прошетка ако си со кола Сарти или Торони
И тоа е тешка превара од место и плажа, и секако островчето што на секоја слика го има а реалноста е сосема друга
Автоматски споено мислење:

Вурвуру е рамно на претор.
Навечер ќе треба јамка околу врат да си врзеш.
@Stefan-kobe батали ова шо ти зборат,Сарти е местото кое ти треба веруј ми.
Ќе си одиш у новиот дел на плажа,плитко убаво чисто...
Арк се вика кафичот,убавини...
Башка ако си ќејфлија ги имаш оранџ бич,тиганиа и пар други прекрасни плажи у близина.
Навечер градчето е топ за парови.Убави мирни пицерии,ресторани и слаткарници.
Палачинките врв.


Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Плитко, идеш идеш се уморуваш за да стигнеш до мишки да ти е водата и мрдаш уште еден чекор напред и до половина ти искача водата :D
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.170
Поени од реакции
16.429
Sarti, mene mi e edno od najubavite odmori, Portokali Beach e raj na zemjata, celo mesto e preubavo. Imav sreka da ne fatam branovi, vodata kristal. Toroni mislam deka e predosadno i nema nisto, osven ubava plaza.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Ај некој нека дае предлог за 2 или 3 крак, сакам оваа година натаму да одам. Не ми требаат журки и такви срања, лабав одмор терам.
Сарти. Ништо друго.

Само пази ја плажата таму, секое лето се дават туристи и тоа пливачи.
Знае да се појават бранови кои прават дупки во дното, а знаат да се појават и гадни струи (rip currents) кои те влечат назад. Обавезно четиво за пливач е како да се справиш со rip current, барем според мене.
Да не изигравам Јан Торп, ама поентата е да се препуштиш да те однесат подалеку од плажата, да чекаш додека осетиш оти струењето е слабо, па дури тогаш да се почне да се плива ПАРАЛЕЛНО со плажата додека не излезеш од струите, па дури тогаш кон брегот.

За плажи, ѕирни ги овие:

- Tigania Beach
- Orange Beach (десниот дел)
- Mega Portokali Beach (левиот дел)
- Lagonisi Beach (Lagonisi Beach Bar)
- Kalamitsi Beach (Chica Beach Bar)
- Kalogria Beach (Mango Beach Bar)

И нешто слики:

Sarti Beach


Orange Beach
Tigania Beach
Lagonisi BeachKalamitsi Beach


Sarti (најлево видиковец)Neos Marmaras


 

Kajgana Shop

На врв Bottom