Летување во Грција

Jack Nolan

Сите сме луѓе, но ретко кој е човек!
Член од
31 јули 2011
Мислења
1.587
Поени од реакции
1.506
Ме интересира дали е добро да одам во грција не сум бил никогаш па тие што биле нека кажат како било колкави се цените на апартманите дали има добри плажи со чиста вода кои места се убави и евтини но да не е многу далеку да е некаде околу Солун односно во областа на поранешна Македонија :)
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.080
1000 temi za edna mochana gejlada izotvorivte, tolku prashanja ni za Makedonija ne postavivte otkako postoi forumov
 

Jack Nolan

Сите сме луѓе, но ретко кој е човек!
Член од
31 јули 2011
Мислења
1.587
Поени од реакции
1.506
Те разбирам и јас не ги сакам грците ама имаат добри летни дестинации за добар одмор па ако знаеш кажи ако не седиси и ќутиси
 

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
Убаво е убаво, оди и извади си одмор :) не е многу скапо, не е ни многу далеку (барем не за нас од јужна :D)
Е сега места каде што можеш да одиш ти се Лептокарија (или (аka) Валандово :D) Неа Пори, Олимпик Бич, Паралија и некои други. Водата е баш супер, чисто е и убаво, градовите се добри, е цените, па не е многу скапо, не е, пошто сега секаде има Лидл дисконти и ако си пазаруваш од таму за цел одмор ке ти биде многу ефтино, цените за апартманите се паднати и сега се движат од 20 е до 30 е, за 25 евра можеш да си најдеш 5ка апартман и така :)
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.517
Поени од реакции
3.316
Не оди на одмор таму, колата ќе ти ја искршат.И плус таму одат само оние што не се патриоти.
 

Iµµortal

사범님
Член од
26 јули 2011
Мислења
711
Поени од реакции
386
Неа потидеа ти е на 3 саати од Солун ако не се лажам.Мало е местото ама добра е плажата,сеа за цените незнам баш ама мислам дека се поефтини апартманите тука
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
4.872
Поени од реакции
3.908
Знаеш има една да ја наречам установа што се вика туристичка агенција. Можеш слободно да ја посетиш.
 

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
Не оди на одмор таму, колата ќе ти ја искршат.И плус таму одат само оние што не се патриоти.
Што ви е на вас бе? кој крши коли бе? и кој к*** има веза што у грција одиш на одмор.
ако незнаеш како е ај не се мешај
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
4.872
Поени од реакции
3.908
Што ви е на вас бе? кој крши коли бе? и кој к*** има веза што у грција одиш на одмор.
ако незнаеш како е ај не се мешај
sarcasm is not for everyone.:coffee:
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.080
Што ви е на вас бе? кој крши коли бе? и кој к*** има веза што у грција одиш на одмор.
ако незнаеш како е ај не се мешај
а ти од што знаеш, па си отворил тема и прашуваш:pos:
 
I

Iblis

Гостин
Што ви е на вас бе? кој крши коли бе? и кој к*** има веза што у грција одиш на одмор.
ако незнаеш како е ај не се мешај
Се зеза другар. Оваа недела немора да одиш, времето не ќе да е најдобро, за цени ти пишаа 20-30 евра за апартман на ден, плажите се чисти, водата е чиста и купување строго од Лидл или поголеми маркети(поефтино е). Иначе зависи од каде си, ппашај си во агенција, за овие поблиските места во Грција, агенциите од Струмица, Гевгелија солидно ги покриваат мада можеш во било која агенција да прашаш, ќе добиеш понуда, ако сакаш на остров или појужно преку агенции од Битола, поефтино излегува.
 

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
а ти од што знаеш, па си отворил тема и прашуваш:pos:
Да да јас ја отворив да прашам :)))))))))))))))) :tapp:
sarcasm is not for everyone.:coffee:
Ај и нека не го мисли ТОЈ тоа, а малку има бе што се убедени дека во грција кршат коли, грците те гледат со крв и немаш мир ;)
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
4.872
Поени од реакции
3.908
Да да јас ја отворив да прашам :)))))))))))))))) :tapp:

Ај и нека не го мисли ТОЈ тоа, а малку има бе што се убедени дека во грција кршат коли, грците те гледат со крв и немаш мир ;)
Појма немам брат, јас 12 години одам таму па никогаш сум немал проблем. :)
 

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
Појма немам брат, јас 12 години одам таму па никогаш сум немал проблем. :)
Да и јас толку години сум секогаш таму, и баш ми е многу глупо кога некој ке каже дека грците те гледаат на криво, ти прават проблеми, и тоа слично, грците уствари не се замараат со тебе а и никој друг, и не ти прават проблеми (барем таму каде што јас одам) Се на се, се вади многу добар одмор и тоа :))
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.288
Поени од реакции
8.121
Ај уште 10 теми отворете за да се фалите дека сте биле во Гејлада.
 
На врв Bottom