Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

The Wild Boy

уф ама сум убаф
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.275
Поени од реакции
611
Ја утепаа на 102,5
Женски глас пее

Oh oh oh oh ooooh, I'm traveling around the globe, и рефренот така се повторува.
 
Член од
4 јуни 2015
Мислења
206
Поени од реакции
159

Знае ли некој како се вика песната на почетокот од видеото?
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Неможам никако да ја најдам песнава од македонски женски изведувач или група. Ја слушнав на радио и текстот беше:

Нема надвор никој нема.....
Некако е празно.
Ладно.
Некако е ладно......

Ве молам некој ако знае :)
Автоматски споено мислење:

Неможам никако да ја најдам песнава од македонски женски изведувач или група. Ја слушнав на радио и текстот беше:

Нема надвор никој нема.....
Некако е празно.
Ладно.
Некако е ладно......

Ве молам некој ако знае :)
 
Член од
5 јуни 2017
Мислења
6
Поени од реакции
3
Здраво екипо. Скоро слушнав една тивка македонска песна ама не можам никако да ја најдам. Мислам дека е поп песна со женски вокал. Единствени стихови што ги запомнив се "Спие агата расте тагата". Се надевам на некој ќе му текне, фала однапред
 
На врв Bottom