Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Знам за кого зборуваш.
Види го дополнувањето на мојот пост од погоре (направи рифреш).
Се надевам дека инфо-то ќе ти биде од корист.
Знам, discogs ми е во bookmark може втор сајт :) Имам голема архива и цело време нешто чачкам. Сега случајно ја видов темава на форумов и ми текна.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Ако е сопственик на активна 3Д продукција - контактирај го преку веб страната (би требало да има).
ФБ станица, профил на социјални мрежи - исто така доаѓаат во обзир.
На овој начин ќе добиеш инфо "од изворот".

---

Едит:
Дечките се Милчо Узунов и Миле Гошевски.

Линк до изданието:
https://www.discogs.com/MM-Macedonian-Techno-Sound/release/4192529

П.С. И, како, задоволен ли си од фидбекот?
и каде го има ова да се симне да се слушне
или како со се македонско, кој видел видел, кој слушнал слушнал, после го снемува
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
853
Поени од реакции
451
и каде го има ова да се симне да се слушне
или како со се македонско, кој видел видел, кој слушнал слушнал, после го снемува
1. Контактирај ги авторите на песните.
2. Пребарувај низ социјални мрежи кои се вртат околу аудио и видео.
3. Обиди се се софтвер преку кој се споделуваат фајлови помеѓу членови.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Не сум пробал дали наоѓа македонски песни.

Си пробал тоа ?
Наоѓа Шазам и македонски песни ама не баш сите. Попознати хитови ги наоѓа. Јас еднаш пробав чисто ме интересираше со една песна на Владо Јаневски, ја најде веднаш без проблем.
 
Член од
13 септември 2012
Мислења
59
Поени од реакции
8
Цел YT го свртев и никако да ја најдам песнава. Ја пуштаа по радија летово и есенва. Женско ја пее, ептен убав глас и најзапамтлив дел од песната е: како бонбонииии љубовта ѕвонии, само да си тука до мене (нешто) и рефренот како да вика: збор секој збор знае да ... и ја имам подзаборавено. Не би требало да е постара од 2-3 години.
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
6
Поени од реакции
2
Неможам никако да ја најдам песнава од македонски женски изведувач или група. Ја слушнав на радио и текстот беше:

Нема надвор никој нема.....
Некако е празно.
Ладно.
Некако е ладно......

Ве молам некој ако знае :)
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Здраво

Барам една постара англиска поп песна но никако не ми текнува, само бледо го памптам спотот ептен се вртеше на МТВ.

Бенд свири во двор, зграда има на кои сите се испаднати на терасите и си бркаат работа. Мислам дека имаше и еден ќелав тип со жолти цвеќиња како оној мачки што тренира... При крајот на песната почнуваат да летаат во спотот..

Помош?
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Здраво

Барам една постара англиска поп песна но никако не ми текнува, само бледо го памптам спотот ептен се вртеше на МТВ.

Бенд свири во двор, зграда има на кои сите се испаднати на терасите и си бркаат работа. Мислам дека имаше и еден ќелав тип со жолти цвеќиња како оној мачки што тренира... При крајот на песната почнуваат да летаат во спотот..

Помош?
Мислам дека е ова. :)

 
Член од
15 февруари 2018
Мислења
3
Поени од реакции
0
Вчера слушнав на радио песна од "Здравко Чолиќ - Једина" во изведба на некој женски изведувач. Ја барав на YouTube и како cover и како оргинал ја нема нигде. Ако некој ја знае нека помогне.

Благодарам.
Ako ne si ja nasol posle 3 godini, poveli

https://youtu.be/w8hC_ZozX94
 

Kajgana Shop

На врв Bottom