Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Ја утепаа на 102,5
Женски глас пее

Oh oh oh oh ooooh, I'm traveling around the globe, и рефренот така се повторува.
 
Член од
4 јуни 2015
Мислења
239
Поени од реакции
221

Знае ли некој како се вика песната на почетокот од видеото?
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Неможам никако да ја најдам песнава од македонски женски изведувач или група. Ја слушнав на радио и текстот беше:

Нема надвор никој нема.....
Некако е празно.
Ладно.
Некако е ладно......

Ве молам некој ако знае :)
Автоматски споено мислење:

Неможам никако да ја најдам песнава од македонски женски изведувач или група. Ја слушнав на радио и текстот беше:

Нема надвор никој нема.....
Некако е празно.
Ладно.
Некако е ладно......

Ве молам некој ако знае :)
 
Член од
5 јуни 2017
Мислења
9
Поени од реакции
3
Здраво екипо. Скоро слушнав една тивка македонска песна ама не можам никако да ја најдам. Мислам дека е поп песна со женски вокал. Единствени стихови што ги запомнив се "Спие агата расте тагата". Се надевам на некој ќе му текне, фала однапред
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Сега кога видов во Драга Кајгана за "ху баба ху" ми текна дека на времето имаше една таква македонска песна нешто маскирани во вудууу? :)

А кога сме на темава, знам имаше и една "лева десна лева десна џебен билијард" и таа сум се утепал од гуглање ама ништо не сум нашол.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.189
Поени од реакции
19.266
Сега кога видов во Драга Кајгана за "ху баба ху" ми текна дека на времето имаше една таква македонска песна нешто маскирани во вудууу? :)

А кога сме на темава, знам имаше и една "лева десна лева десна џебен билијард" и таа сум се утепал од гуглање ама ништо не сум нашол.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Барам македонска рок/панк песна од '80,'90, Битолчани си ја пуштаа и ја пееа сите, па може и да е локална некоја. Рефренот одеше вака “Не ти не си цар, ти си ништо, ти си уличар“
 
Последно уредено:

Joshua_Tree

Samo na minuvanje...
Член од
21 март 2010
Мислења
1.274
Поени од реакции
4.617
Барам македонска рок/панк песна од 80,90, Битолчани си ја пуштаа и ја пееа сите, па може и да е локална некоја. Рефренот одеше вака “Не ти не си цар, ти си ништо, ти си уличар“
...паљачо
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.073
Поени од реакции
21.950
Сега кога видов во Драга Кајгана за "ху баба ху" ми текна дека на времето имаше една таква македонска песна нешто маскирани во вудууу? :)

А кога сме на темава, знам имаше и една "лева десна лева десна џебен билијард" и таа сум се утепал од гуглање ама ништо не сум нашол.
Taa ху баба ху не беше од Андреј и Панчо кога беа у генгста филмови пред да се ДНК ?
Некаде 2000-05 тие години.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Насловот на првата нумера?
Можете да уживате во девојчињата бајдвеј

 
D

Deleted member 12196

Гостин
Се обидов да ја најдам, не ми успева.
Српска песна од раните седумдесети.
Рефрен:
Влајинице дој, дој, дој;
Чуј гарава ја сам твој;
Чуј гарава само твој.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
каде и да одиш бегам сега кога не сум твој, илјада и една желба ниту еден одговор...

некој песнава да ја знае? презаразна е, македонска, претпоставувам нова на Антена 5 ја слушам ама не можам да ја најдам никаде, поп рок механхолична е
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.253
Поени од реакции
2.237

Kajgana Shop

На врв Bottom