Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.449
Поени од реакции
772
хаха, ја знам таја, не е... цел спот е со кучето роботМоже и баш вакво да беше кучето, ако не му беше поделен визорот на пола како очи
Swedish House Mafia in the house!!!!
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
1.895
Поени од реакции
1.088
Песната мислам дека е руска (не сум сигурен), но на англиски јазик. Беше популарна во периодот 2005-2010.
Во спотот е снимана само една девојка покрај море или базен (колку што се сеќавам); цело време нијансата на спотот е сина.
 

Strictly

Hóka héy
Член од
9 јуни 2019
Мислења
342
Поени од реакции
1.185
Песната мислам дека е руска (не сум сигурен), но на англиски јазик. Беше популарна во периодот 2005-2010.
Во спотот е снимана само една девојка покрај море или базен (колку што се сеќавам); цело време нијансата на спотот е сина.
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
1.895
Поени од реакции
1.088
Не е една од овие песни. Песната е мислам од еден DJ.
Всушност, девојката во спотот е модерно облеченa (мислам и дека во бикини). Буквално никој друг нема во спотот освен неа.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
793
Поени од реакции
371
Од кој жанр е песната (на пр. поп, денс, хаус...)?

Песната е инструментална или има пеење (машко или женско)?
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
1.895
Поени од реакции
1.088
Од кој жанр е песната (на пр. поп, денс, хаус...)?

Песната е инструментална или има пеење (машко или женско)?
Не сум сигурен баш кој жанр е, но би можел да ја класифицирам како денс, електронска и сл.
Има пеење, но пејачот/пејачката не се појавуваат во спотот.

Да надополнам во однос и на претходните објави. Песната ја немам слушнато едно 4-5 години, пробав да ја најдам, но за жал не ја пронајдов.
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
1.895
Поени од реакции
1.088
Никој нема идеја која би можела да е песната? :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom