Кошаркарска репрезентација на Македонија

Член од
23 декември 2007
Мислења
385
Поени од реакции
16
Im shitnav ja Makedonsko shalche za 500 denari na BHFANATICS :)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Мене интересни ми беа девојчињата кошаркарки од Словачка и Израел како што прочитав на нивните тренерки .. Се запалија на атмосферата дури и тие правеа бранови :pos2: дефинитивно никогаш не виделе толку полна сала и свирежи за противничките кошаркари, а баш приметив како беа подзинати и возбудени кога големото знаме го извадивме на трибината и сите го сликаа и снимаа дури и босанците ... Шала на страна коректно навивање од нив и немаше никакви проблеми, дечките дојдоа си навиваа видоа добра атмосфера не се чаламеа беа насмеани иако губеа нивните на крај коректно со аплаузи ги испратија и нашите и нивните ....
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Владо Илиевски, фала ти брате ! :)

Него ме интересира, ако ги тепамо Британците со појќе разлика него они нас први смо, или се гледа вкупниот кош количник ??
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.518
Картите се нумерирани???
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Владо Илиевски, фала ти брате ! :)

Него ме интересира, ако ги тепамо Британците со појќе разлика него они нас први смо, или се гледа вкупниот кош количник ??
Prvi ke bideme dokolku imame isti skor na primer 7 pobedi 1 poraz i se gleda megusebnata kos razlika taka da treba 8+ da gi tepame vo boris trajkovski ... Ako se gledase kos kolicnik nie so isti skor ke bevme podobri bidejki imame najgolema kos razlika od site reprezentacii vo kvalifikaciite momentalno +55
 
Член од
28 февруари 2008
Мислења
219
Поени од реакции
2
odime ponatamu vo sreda so ukraina po nova pobeda,samo napred momci
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Кога ќе се врати Ристе ?
Се повредил на тренинг и ги пропушта квалификацииве.
Вчера седеше одма до теренот на магарешка клупа :icon_lol:
Владо Илиевски, фала ти брате ! :)
Зашчо браво бе за педерот? Иронично ова. Ради Гечевски или?
Како и да е многу ме нервира Илиевски. Непрофесионализам. Секогаш има здравствени проблеми коа треба за репрезентација да се игра. Сељак!
Убо рекол Докузовски, нема потреба од него повеќе во репрезентацијата, си го имаме Гечевски. Нема да го молат секогаш ебаго за репрезентација да игра.

odime ponatamu vo sreda so ukraina po nova pobeda,samo napred momci
Во вторник е.

 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Зашчо браво бе за педерот? Иронично ова. Ради Гечевски или?
Како и да е многу ме нервира Илиевски. Непрофесионализам. Секогаш има здравствени проблеми коа треба за репрезентација да се игра. Сељак!
Убо рекол Докузовски, нема потреба од него повеќе во репрезентацијата, си го имаме Гечевски. Нема да го молат секогаш ебаго за репрезентација да игра.
Која е поврзаноста на Илиевски со Гечевски? :)
Членот горе веројатно се заблагодаруваше бидејќи... да не се откажеше Илиевски, на нашиве немаше да им текне да побараат играч од типот на МекКејлеб... И јас би сакал да му се заблагодарам на Илиевски за тоа, ни направи голема услуга :)
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Која е поврзаноста на Илиевски со Гечевски? :)
Членот горе веројатно се заблагодаруваше бидејќи... да не се откажеше Илиевски, на нашиве немаше да им текне да побараат играч од типот на МекКејлеб... И јас би сакал да му се заблагодарам на Илиевски за тоа, ни направи голема услуга :)
Зашо читав интервју на Докузовски во тимот имало место за Гечевски или Илиевски. Со тоа што Илиевски не дошол, Гечевски е ставен во тимот. Затоа и тоа пишав. :/
А црнчето е феноменално. Се чудам и куца дури а пониско и од мене е :D
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
Зашто би немало место за двајцата не разбирам, Гечевски е центар, а Илиевски плејмејкер.
Да не си се помешала со некој друг?
 
M

Mario Gómez

Гостин
Одлични се, иам претчуство добро за европското... Само треба да се подобри малце стартната петорка.

Бо е одличен, класа играч, вгодина ќе игра во јакиот Монтепаски и ќе биде ѕвер на европското.
Соколов е добар, тој треба да ни биде двојка. Едвај чекам да се врати Ристе, овие браќава многу трема ги фаќа, само што многу трчаат и во одбрана се добри, во напад слабо придонесуваат, а во натпревари под притисок се губат. Антиќ и Гечевски стартери, иако слаби ќе бидеме подкош така, шутерска петорка со нив. А кога ќе играме со репрезентации кои се силни под кош Самарџиски убавезно( се надевам како вчера ќе игра секогаш).

-------------------Бо-----------------------
---Соколов----------------------------------------------------
-----------------------Гечевски
-Антиќ----------------------------------------Ристе

Замените се добри, Бо ќе се менуе со Миракоски, Соколов и Ристе со браќата Стојановски, Антиќ и Гечевски со Самарџиски и некој друг, само не Чекоски. :(


Растур ќе прајме на европското, ќе се уиграат одлично и со добри припремни утакмици и припремна програма пред еуробаскетот реално очекувам од 5-7 место, каде што и реално припаѓаме.

Тажно е што не сме на светско сеа, таму има репрезентации како Германија и други што мојме да ги декласираме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom