Кошаркарска репрезентација на Македонија

Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Некако не сум во тек со кошаркава.Со кого падбавме во квалификациската група и зошто не играат повеќе Мејси и Вашингтон.И мене ми изгледа тешко понатака без Врба а за педерчено Влатко алал да им е.
 
Член од
15 април 2009
Мислења
62
Поени од реакции
2
Борис Трајковски да се наполни на четирите натпревари од квалификациите во Август и мислам ке фатеме 4/4 дома, па ке зависеме од победи на гости...
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
Некако не сум во тек со кошаркава.Со кого падбавме во квалификациската група и зошто не играат повеќе Мејси и Вашингтон.И мене ми изгледа тешко понатака без Врба а за педерчено Влатко алал да им е.
Влатко минатата година беше опериран во Барселона и овие денови бил на преглед во Лондон.Му рекле ако сака да игра уште некои 2-3 години мора да паузира од 2 до 3 месеци.
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.403
Поени од реакции
2.491
Во весник пишуваше дека Влатко повеќе нема да биде повикан во репрезентацијата
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
Денеска од Црна Гора изгубивме 29 разлика.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
^ Добро да им попуштиме малу.Инаку не ми кажавте со кого сме во група и колку одат понатаму во квалификацииве.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Во група сме со Велика Британија (за која нема да играат НБА играчите), Босна и Унгарија...
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Да, да... моја грешка :)
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
И од овие се плашите дека нема да ги поминеме т.е да завршиме први.Инаку кога стартува првиот натпревар,после СП во Турција?
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
во групата се македонија, англија, УНГАРИЈА, УКРАИНА и бих. првите 2 одат натаму, односно на еп!!!
за англичаните нема да играат 3 или 4 клучни играчи, па така мислам дека против нив не би требало да имаме проблем.
најголем проблем би требало да имаме со босаноците, додека за унгарија мислам дека неможат да играат протиб нас. најважен е првиот натпревар со украина на гости и доколку ги победиме мотивацијата и самодовербата ќе биди на највисоко ниво.
се споменува можност да се издаде македонски пасош на некој американец за позиција 1 под итна постапка, па ако тоа се направи би било одлично и според мене би биле појаки од минатиот циклус. амерот би бил идеална замена за врба, илиески секако не игра па веќе не го ни рачунам, браќата стојаноски, особено војдан се многу поискусни од лани, секако и соколов, а за крилните позиции тука е чекоски како замена за мејси и ако се покажи колариќ како квалитетно решение би било одлично.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.847
Поени од реакции
16.006
И од овие се плашите дека нема да ги поминеме т.е да завршиме први.Инаку кога стартува првиот натпревар,после СП во Турција?
На 2ри август е првиот натпревар на македонската репрезентација против репрезентацијата на Украина на гостински терен.
Преноси ќе врши А1 и А2 телевизија.
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.403
Поени од реакции
2.491
Мираковски-"Почувствував болки во пределот на препоната по само неколку минути. Заради превенција одлучив да не влегувам повеќе во игра. Од вчера сум на терапии кај нашиот физиотерапевт, која ќе ја продолжам и за време на турнирот во Фиренца. Се надевам дека ќе помине брзо и дека ќе можам да игра на некој од натпреварите на турнирот во Италија"
 

Kajgana Shop

На врв Bottom