Кошаркарска репрезентација на Македонија

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Пишува во сите весници... Илиевски откажал поради повреда која ја влечел цела сезона, па сега лекарите го советувале дека мора да мирува или да се оперира, сеедно... А знаеме колку му се битни парите, ова здравјето на нашиот Илиевски па така да уште еднаш нема да биде дел од Македонија. Вашингтон исто ја изиграл нашата управа и дошол само за да не му се одземе пасошот, инаку бил повреден. Гечевски пак нешто изводи, а Самарџиски најверојатно ќе биде фит... Уффф, од фаворити за првите две места, сега ќе биде многу заебано да се пласираме. Зар толку не им се игра на ЕП... :raz:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
за жал парите се тие кои раководат со нашиве репрезентативци......
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ех и Влатко само заебава, цела сезона во Унион ништо не му е кога ќе дојде време за репрезентација, тој е повреден ....
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.660
Поени од реакции
9.959
Тој Илиевски кое педерче е значи цццц
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Тој Илиевски кое педерче е значи цццц
ама јас не знам шо се заебаваат и шо се малтретираат да го канат да игра за репрезентација кога имаме само поглема загуба од него. не сака чоеко да игра за македонија и то е то... нека си игра за словенија и ајд нека ој упм...
а според составот според мене имаме добра репрезентација, а особено ако се реактивира стефанов, заедно со помладите играчи како соколов, симоноски и некој од јуниорите да се направи нешто на подолги патеки и да имаме репрезентација за наредните 10 години, пеедводена од антиќ и некој натурализиран играч. на центарската позиција сме можеби и појаки од лани, тука е чекоски, се ангажира и колариќ (ако се покажи како добра алтернатива би било одлично)...

да прашам... знаете што се случи со преговорите со мицов од каха??? тој требаше да игра како македонец оти бил по потекло од македонија, но од тој текст нема ништо... стефанов требаше да преговара со него, но нема резултати...
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.668
Поени од реакции
2.880
Ilievski demek doktorite mu rekle da odmara da nema aktivnosti letovo a za washington veze neam Marin nema sreka dfinitivno inace so poln sostav bi bile pojaki od EP ako se zeme predvid deka Ilievski e bolje play od vrba koj ne igrase bas kako sto treba na EP. Eve prilika na ostanatite kosarkari da se dokazat i da se prodadat vo stranstvo
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
На Илиевски би му го одземал државјанството без око да ми трепне, чисто онака да не го мачиме човекот да мора да измислува секој циклус објаснувања зашто не може да игра.

Тоше стандард пред циклус има фамилијарни обврски и кога ќе се врати му требаат 5 натпревари за да набие кондиција.

Ајде Врба да се врати, а не е лошо и Пеце да го провериме може уште го има шутот, па и ќе имаме тим :)
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
На Илиевски би му го одземал државјанството без око да ми трепне, чисто онака да не го мачиме човекот да мора да измислува секој циклус објаснувања зашто не може да игра.

Тоше стандард пред циклус има фамилијарни обврски и кога ќе се врати му требаат 5 натпревари за да набие кондиција.

Ајде Врба да се врати, а не е лошо и Пеце да го провериме може уште го има шутот, па и ќе имаме тим :)
се сложувам во целост со тебе!
најдобро е да се направи рез во репрезентацијата и да се започне со една нова генерација на млади и перспективни играчи кои сакаат ДА ИГРААТ ЗА МАКЕДОНИЈА, а не да ги чекаме да се приклучат на пола подготовки и да им треба цело првенство или квалификациски циклус да се прилагодат на играта.
треба да се искористи и присуството на тој италијанскиот кондициски тренер и да се форсираат оние играчи кои се тука од стартот на припремите. па и да се жртвува еден квалификациски циклус ако треба, да се направи една репрезентација која би играла заедно подолг период.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Илиевски од поодамна е повеќе словенец него Македонец... Едноставно момчето нема срце во него и крајно време е да престанеме да го молиме... Едноставно македонското во него не постои.Подршка за Мерџановски кој денеска донесе одлука Илиевски никогаш да не биде повикан во репрезентативниот дрес...
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Илиевски повеќе нема да биде повикуван за репрезентација, ги истрошил сите репрезентативни кредити.
Секоја чест за Мерџановски и КФМ, така треба, прво не идеше „поради Давитков“, потоа еднаш дојде, пред ЕП мораше да се оперира поради повреда која ја влечел од 16 години, сега пред квалификации мора да се оперира од повреда која „ја влечел“ цела сезона...
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Не ми се верува дека ќе се направиме нешто во квалификацииве,2 недели го тераат Гечевски да тренира,дури вчера вечерта почнал да тренира,нормално е за него,постар е уморот го стига.
За Илиевски нема што да се каже ,само не ми е јасно како можат да го молат и да го канат секој циклус и секогаш ист одговор...
Ако се пласираме на ЕП ќе биде невиден успех!
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.882
Поени од реакции
23.252
На крај од мука Стефанов ќе се врати. Без плеј не праемо ништо. Само еден Мираковски го имамо :/
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Ајде бе, па не е толку лошо, Соколов и Војдан имаа солидни игри на ЕП, Дамјан покажа дека одлично игра одбрана а некои и го фалат за неговите игри во Вардар, доколку Ристе Стефанов се врати во форма можеме него да го играме на крило. На силно крило и центар имаме 4 одлични играчи Чековски, Антиќ, Гечевски и Самарџиски. Можевме на ЕП да играме без Илиевски, ќе можеме и сега без него.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.882
Поени од реакции
23.252
Ајде бе, па не е толку лошо, Соколов и Војдан имаа солидни игри на ЕП, Дамјан покажа дека одлично игра одбрана а некои и го фалат за неговите игри во Вардар, доколку Ристе Стефанов се врати во форма можеме него да го играме на крило. На силно крило и центар имаме 4 одлични играчи Чековски, Антиќ, Гечевски и Самарџиски. Можевме на ЕП да играме без Илиевски, ќе можеме и сега без него.
Ги имавмо Врба, Мејси кои тамо беа наши најдобри играчи, не го заборавај тој факт. А сега без нив, а и без Вашингтон
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Врба играше ужасно на ЕП, повеќе ни одмогна отколку што ни помогна... Наместо Мејси го имаме Чековски, можеби не е толку квалитетен колку него, но сепак е одличен играч.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom