Кошаркарска репрезентација на Македонија

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.403
Поени од реакции
2.491
Втор пораз во Италија,овојпат од Бугарија 79:74
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Втор пораз во Италија,овојпат од Бугарија 79:74
Трет пораз, од Полска... 53:63... Мечевите со Бугарија и Полска сме ги изгубиле во последната четвртина.
 
Член од
3 март 2009
Мислења
795
Поени од реакции
702
Сега голем мач правјат нашата репрезентациjа и Италиjа абсолутно равностоен надпревар до моментот и 65 на 65 поени . Браво добра игра срешту играчи како Белинели и Барнјани . Иначе мислам дека и нашата и вашата репрезентациjа ке се пласират на европско .

--- надополнето ---

Супер дадохме пораз и на Италиjа со добра утакмица . Освоихме турнирот Нелсон Мандела и се надевам да запазим добрата кондициjа и во квалификациите. Поздрав .
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
се надевам ќе се научат слабостите во своите редови од овој турнир.....селекторот и играчите ќе имаат полни раце работа гледајќи по резултатите
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Нема сомнеж ростерот е толку слаб што влез на европско би било премија ....
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
На 25 Јули во Охрид започнува силен кошаркарски турнир





кај д анајдам пари за викенд!!! Сакам да ја гледам Македонија - Црна Гора и тренерот Вујошевич во живо :vozbud:
 

Алексич

I'm LeGenD!
Член од
13 јули 2008
Мислења
567
Поени од реакции
23
денешен спорт : се размилсува за ново плејмејкерско име.
околу 80/90% тоа е Ефтим Богоев.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
денешен спорт : се размилсува за ново плејмејкерско име.
околу 80/90% тоа е Ефтим Богоев.
Супер, ја поздравувам оваа одлука ако е конечна, треба да се верува во домашните потенцијали, сепак се игра за репрезентација каде се надевам секој кошаркар има емоции кон сопствената земја, додека колку и да се квалитетни странците јас верувам во ефтим богоев.
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Што ќе дочекаме мајко мила ,Богоев да ни биде плејмејкер!!!!!
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Да сум на место на Тимба нема да ме видат во репрезентација ... Еве и зошто, можеше овој мо*кото шо нема појма од кошарка Костовски, па индијанецот Караџовски да ги зимаат во репрезентација е сега Тимба моментално е во Италија на одмор, па таму му се јавуваат ај Тимба дојди сега.
 

Алексич

I'm LeGenD!
Член од
13 јули 2008
Мислења
567
Поени од реакции
23
Што ќе дочекаме мајко мила ,Богоев да ни биде плејмејкер!!!!!
Да те ставаме ти да си ни плејмејкер, сакаш ли ??
Кога ке размислаш само какви има у репрезентацијата Марковски?:nesvest: Симоновски? Костовски? дај не ме заебавај...
Не знам колку си разбираш и колку праташ кошарка, ама тимбата е 2 години мвп на купо у Македонија, и подобро решение од тоа во моментот верувај нема.
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Да сум на место на Тимба нема да ме видат во репрезентација ... Еве и зошто, можеше овој мо*кото шо нема појма од кошарка Костовски, па индијанецот Караџовски да ги зимаат во репрезентација е сега Тимба моментално е во Италија на одмор, па таму му се јавуваат ај Тимба дојди сега.
И јас би постапил така,Костовски не заслужува ни во најширок состав да биде,катастрофа беше цела сезона,здебелен е ненормално,не е тој што беше.

--- надополнето ---

Да те ставаме ти да си ни плејмејкер, сакаш ли ??
Кога ке размислаш само какви има у репрезентацијата Марковски?:nesvest: Симоновски? Костовски? дај не ме заебавај...
Не знам колку си разбираш и колку праташ кошарка, ама тимбата е 2 години мвп на купо у Македонија, и подобро решение од тоа во моментот верувај нема.
Па боље јас да играм,и како прво и основно овие што ги наброја само Костовски игра 1 позиција како Богоев,Марковски е поради некои други причини во овој потесен избор на играчи,Симоновски така така ама јас не би го зел,2 сезони нема клуб,само се шета од еден во друг и само шут има.
Факт е дека немаме 1 како што треба,жими Мираковски.
 

Алексич

I'm LeGenD!
Член од
13 јули 2008
Мислења
567
Поени од реакции
23
Се сложувам со тоа што го напиша, ама да ја согледаме моменаталната ситуација на позиција 1, Богоев е полн погодок.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom