Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Они тогаш. Ние здравје, после следни избори па кој од каде ќе зема вакцини, Заев вакви сакал, Мицко онакви. Па ДУИ ќе сакаат албански. Ехеее :)
Гарант ќе е така. Последно дувло ќе останиме, ќе не изолираат од сите страни, границите бетон ќе се и догодина. Чак и другиве дупки од западен Балкан ќе се средат пред нас, Србија од Русија и Кина ќе добијат вакцини, Албанија шознам некоја америчка ваљда, Грција исто америчка/британска, Бугарија кај што ќе дувне ветрот побрзо и ние ќе останиме експеримент за колективен имунитет заедно со Босна.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Гарант ќе е така. Последно дувло ќе останиме, ќе не изолираат од сите страни, границите бетон ќе се и догодина. Чак и другиве дупки од западен Балкан ќе се средат пред нас, Србија од Русија и Кина ќе добијат вакцини, Албанија шознам некоја америчка ваљда, Грција исто америчка/британска, Бугарија кај што ќе дувне ветрот побрзо и ние ќе останиме експеримент за колективен имунитет заедно со Босна.
Која вакцина и да стигни до нас нема да сакаат да ја примат, не ги читаш секаде едногласни се дека нема да се вакцинираат :)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
sto bidna sega so toa 5%...nikako ne razbrav..ja pokacile penzijata ili tramvajot 5% vo Spanija. ( ova e von tema ili of topik go vikate,izvinete)
pet strani citam za toa 5% i uste li ke prodolzite za toa,bozem nie si nemame problemi ovde so K19
Temava ke bide podobra koga bi zabranile moderatorive CITIRANJE
---
E i za strujata nesto, Aj od 3 avgust site na ulica bar 1 milion da ne ima po site gradovi,pa da vidime dali ke im uspee toa.Ama da ne otstapuvame do ...
A za toa kolku umiraat ne od KORONA, ama umiraat vo vreme koga ima KORONA a od drugo,a ne bi umrele ako nemalo KORONA i im bila pruzena soodvetna pomos.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
Ако имате нешто да пишете и дискутирате околу вирусот, пишувајте. За се друго си имате приватни пораки, по цел ден расправајте се и никој нема ништо да ви направи.
Па ако дозволувате квази докторки да дискутираат за вирусот и ставате луѓе под ризик да ја сфатат сериозно повеќе штета правите отколку да остаите некој пост кај што некој им вика дека се глупи. Јас сериозно мислам дека присуството на дотичната тука може да загрози нечие здравје. Ама ако тоа не е проблем, терајте.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Па ако дозволувате квази докторки да дискутираат за вирусот и ставате луѓе под ризик да ја сфатат сериозно повеќе штета правите отколку да остаите некој пост кај што некој им вика дека се глупи. Јас сериозно мислам дека присуството на дотичната тука може да загрози нечие здравје. Ама ако тоа не е проблем, терајте.
Повеќе помага пост кој ќе ги негира нејзините тврдења. Навреда нема да му помогне на тој кој би сфатил сериозно.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Па ако дозволувате квази докторки да дискутираат за вирусот и ставате луѓе под ризик да ја сфатат сериозно повеќе штета правите отколку да остаите некој пост кај што некој им вика дека се глупи. Јас сериозно мислам дека присуството на дотичната тука може да загрози нечие здравје. Ама ако тоа не е проблем, терајте.
Епа ако некој е до толку незрел да се ослонува на лекарски совети на форум наместо да си земе упат и лице в лице да продискутира со стручно лице, не ни заслужува подобро. Секој може да каже овде дека е доктор, програмер, адвокат, сметководител и да доведе било кого во заблуда и да има последици.
Дека си нема појма требаше да се увиди уште кога предлагаше таму диети според хороскоп или што и да беше..

Стајте ја на игнор и раат ќе сте.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
Повеќе помага пост кој ќе ги негира нејзините тврдења. Навреда нема да му помогне на тој кој би сфатил сериозно.
Дали мислиш дека помага? Женава не знае што е репрезентативен примерок, и еуфорично воскликнува дека е во право и кога тресе глупости. Треба да има фул тајм вработен да оди по неа и да ја негира. Јас го немам тоа време. Вие размислете за последиците. Ова е мој последен пост на темава.
 
Член од
10 декември 2015
Мислења
68
Поени од реакции
205
Па нели имаше тука еден член @LanciaY мислам беше.
Кажа дека сумлив му бил тестот па сакал да се тестира за антитела, ако се сеќавам добро така беше
Da, vo juni ne testiraa dobrovolno vo Milano na antitela. Mene , soprugata i decata. Site iskocivme pozitivni na antitela , sto bi reklo sme ja prosle koronava. Zosto nikoj od nas ne bese bolen celo zimo , sumljivo mi bese i plativ privatno da se testiram na antitela. Vtoriot test mi bese negativen, kaj isceznale antitelata za pola nedela.
Tuka celo leto niti maski nosime , niti se plasime ili zamarame so korona , labavo terame i brojkata ne mrda. Na plazi sme , po kafinja , klubcinja i taka normalno si ziveeme. Nesto vcera i denes nakaj 300.
Za esenski bran ke vidime , toa go zborat vazno sega e super.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Во право е Ilumious треба да ви фали во главата нешто за да се ослонуваш за било шо на форум.
Можам да се информирам и да ја проверам после таа информација ама да го земам здраво за готово тоа што ќе ми го пиши некој на форумот нрма грешка.
Имаше еден член тука проповедаше ала Иван Исцелител и сега треба јас него да го земам за релевантен и да мислам дека стварно доаѓа крај на свет и само покајание ќе ме спаси ?

Ајде ок тоа,ќе има препирки ама да одиш оф топик, да вреѓаш и да се прајш интересен за да собериш неколку лајка на постот, тие луѓе ми личат на комплексаши и неизживеани, немаат право на глас во реалниот свет и им се даде шанса зад тастатура да изиграваат мангупи.

И да споделам грешна информација,ова е форум и на вести се дешавало да кажат погрешна информација не пак тука, тоа ви дава за право да вреѓате ? Како членот наназад ми го копирал постот од друга тема и ми пиши кој бил тој шо ме трпел 8 години, "вауу бацеее виде како ја заебав Битолчанката, абе седиии "

Ако некој ви смета тука ако мислите дека е неподнослив си има опција игнор и готово, решен проблем.
А не да лечите фрустрации на форум ако денот не ви е погоден или едноставно сте несреќни родени.
 
H

HoT _iCe

Гостин
Ако некој ви смета тука ако мислите дека е неподнослив си има опција игнор и готово, решен проблем.
А не да лечите фрустрации на форум ако денот не ви е погоден или едноставно сте несреќни родени.
Или опција Маврово, видиш ти како нова си :D
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Maski not found
Coronavirus like this

Не знам дали е до мене али кога идам на плажа не може човек да ме извади од вода без разлика дали сум море или езеро.Ова дали двајца тројца видов во вода другото се кафиња телефони и дремење збиени еден до друг.Или јас сум изгорен за вода и не ја знам шемата искрено не знам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom