Колку често и за што најчесто се карате со партнерот?

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.508
Поени од реакции
33.668
1/2 пати у меcец. Ceкогаш водам повеке инат и глумам по-ладен за да ce оceти таа крива и нормално, да попушти.
Добро, попуштам и јаc во духот на љубовта. Ама понекад cамо. Пccт.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
од годин и 3 месеца, само еднаш и бев лут, 24 саата и тоа беше се:smir:
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
37
Поени од реакции
1
Ногу ретко и тоа ептен ка е закачена ситуацијата:vozbud:
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Често се закачкаме и се расправаме, ама само 2-3 пати сме направиле вистинска кавга.
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
1-2 неделно мора да се законтраме, или за интернетов, или за тв :tv: А поозбилни кавги, од време на време, можеби еднас на два месеци..
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
па често се караме и лутиме за мали глупости дека и двајцата сме тврдоглави, ама досега не било нешто ептем озбилно
јас ако нешто ме нервира кај него не можам да ќутам, и да го навреди со тоа му кажувам
не можам да останам рамнодушна кон оние работи што ме нервираат, некогаш јазикот ми е побрз од мозокот:kesa:
 

butterfly1135

Tutto questo amore...
Член од
30 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
5
1-2 неделно мора да се законтраме, или за интернетов, или за тв :tv: А поозбилни кавги, од време на време, можеби еднас на два месеци..
The same here :helou: Zasto mnogu nervozen tip na covek sum i najcesto ja gi predizvikuvam :pipi: Ama toa odma se sreduva i pa si e ok, pa sepak si se sakame :back:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Si se karame redovno,onaka za sitnici 2-3 pati vo nedelata,no odma se smiruvame potoa.

Poveke jas popustam,i cenam koga ke mi se izvini otkako ke zgresi:)No toa da ne bide cesto:wink:
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
The same here :helou: Zasto mnogu nervozen tip na covek sum i najcesto ja gi predizvikuvam :pipi: Ama toa odma se sreduva i pa si e ok, pa sepak si se sakame :back:
Подобро кога ни пречи нешто да се караме (нормално и да го решиме тоа). отколку да ми одбегнува кавга и да не се кара, тоа значи рамнодушен е
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Сношти ја карав партнерката. Отпозади.
 

Ladies'_Man

Страхотен пич
Член од
31 декември 2008
Мислења
156
Поени од реакции
12
Не се карам.Абе еј,она прво мора да праша дали може да се кара со мене.Ако сум расположен,да,(т.е. не е тоа карање,најчесто ќе и пријдам и ќе ја онадам на ѕид)а кога не сум расположен,она си збори,а ја или на моб или надвор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom