Колку често и за што најчесто се карате со партнерот?

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Често си се поткаруваме и пак мноооогу си се сакаме, ама она мали караници, ништо значајно, така само повеќе се зацврстува врската:smir:
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
ja non stop deset godini si se karam so partnerot,no toa ne znaci deka ne postoi ljubov ili deka vrskata ni e bez veze.naprotiv se uste si se sakame no normalno e deka nekad puka filmot ili kaj mene ili kaj nego.pa zivotot e pointeresen koga ima rcki inaku bi bilo se monotono, a i normalno e da covek se uci preku kavgite na svoite greski pa posle toa se ni e nekako podrago i poubavo.
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Оставам да се носи како што сака, и што сака да прави, сакам да се осеќа слободна бидејќи таков сакам да бидам и јас.
Одкога ќе сфатам дека ме разбира, и имаме меѓусебно разбирање без разлика на далечина и време, без разлика дали оваа недела нема да се видиме, или пак денеска не сум ја слушнал, нема да ја гњавам.

Но ако горе сето тоа она го згази и не ми дава мене да бидам слободен е тогаш стварно се караме, слободност значи правам што правам без да се правдам, бидејќи не правам прељуба, измама или пак нешто со некоја друга.
Ако тоа го згази тогаш ептен е жежко, добро на крајот увек излага да завршиме со партија секс.:kesa:
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Па...еднаш неделно се караме сигурно...Некако посебно слатка е коа се кара со мене... :D
 

RayHerb

Пајнепл Експрес...
Член од
17 јануари 2009
Мислења
56
Поени од реакции
2
Се палам коа се карам, мислам ме пали кога е нервозна....!!:vozbud:
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
секој ден пред и после јадење...хихихи ама пак си се сакаме :wink:
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Често се карам и тоа од иста причина...Човекот незнае да комуницира како што треба на МСН или на телефон,секој муабет му го сфаќам погрешно,мислам дека кажал нешто саркастично,дека премногу се заебава и слично.Безпотребни караници ама секогаш кратко траат.Кога искачаме зборуваме околу тоа,и кога ќе се смират страстите добивам повеќе од очекуваното...Значи повеќе караници ни ја зацврстуваат врската,не е лигуш да ми вика добро јас сум крив после секоја караница и тоа ми се свиѓа.:pipi:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.541
Поени од реакции
33.749
Паа.. еднаш во недела/две. Се дешава и онака бурно, па се оставаме на ден/два сами колку да се смири прашината.
Но смирувањето е своја приказна. После тоа ја осеќам ко поблиска, значи со самата кавга прави да сфатам колку ми значи.
Се доаѓа до заклучок, добро е да има кавги from time to time. Ја буди страста во врската.

:back:
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
За што најчесто се расправате со својот парнер?

Пошто нели кавгите, недоразбирањата и „надмудрувањата“ се неизоставен дел од секоја врска, еве да подискутираме и за нив.

За што најчесто се расправате со партнерот, вака генерално, а може и конкретно? Се расправате ли јавно, пред гости, познаници, на сред плоштад или разликите во мислењата ги изгладувате на само?

Како очекувате да изреагира вашиот партнер во ситуација кога се расправате со трето лице за некое прашање за кое што прашање знаете или претпоставуавте дека вашиот партнер има мислење што е поблиску, посродно до мислењето на третото лице отколку со вашето? Што би било „паметно“ според вас парнерот да направи во таква ситуација, да молчи и да не се меша, да ве подржи вас без оглед на неговиот личен став, да го изнесе својот став па макар на крај излезе дека всушност вие двајца се расправате, да ја смири топката или нешто друго? А што правите вие кога ќе се најдете на местото на кое што е вашиот парнер во примеров?

Како се смирувате на крајот? Што правите за да не дојде до кавга?

П.С - Се извинувам ако има веќе ваква тема
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Како и сите, за тоа кој е во право (чија вистина е повистинска), без оглед на која тема или во врска со кој настан:pipi:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
За глупости како по обичај....
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
хмм... што знам имам создадено таква врска со цурата што не доаѓа премногу до карање за среќа, но кога се караме, ко војна да е избила...
значи, највеќе се караме, за некои глупи серии...за (не)излегувања и тн...
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Најчесто се јавуваат напади на љубомора од моја страна:icon_lol:, кои се повлекуваат за 5 до 10 минути:icon_cool
 

Kajgana Shop

На врв Bottom