Колку често и за што најчесто се карате со партнерот?

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Па најчесто се караме за нашите карактерни особини и за начинот на однесување у врската. Два различни табиета сме...си забележуваме за грешките. Си се нервираме некогаш еден со друг...ама па јебем ли га Тоа е составен дел од љубовта :) но сепак си се прифаќаме такви какви што сме...
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
140
Поени од реакции
8
Nadmok nenapadna, vecnata borba na polovite, sto drugo, toa vo osnova, nametnuvanje na pravilen stav i mislenje, koj e posoodveten vo momentot, kaj kogo e topkata.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Најчесто се караме за излегување.
Не му идам каде што ме вика и тогаш почнуваат караниците па муабети од стилот ок немораш да идаш јас не ќе те молам секоја вечер да излезиме и ти кога ќе ме викаш јас нема да можам кај сакаш оди што сакаш прави бла бла...:wink:
Освен ова се караме затоа што јас некогаш знам да бидам доста љубоморна,а богами и тој...:kesa:
 

plaslivka

the princess of virginity
Член од
5 февруари 2009
Мислења
170
Поени од реакции
7
...

pa site koristat edno isklisirano delce : za gluposti ...ama sepak smetam deka i ne se tolku gluposti neli???Jas licno vo posledno vreme za licni nedorazbiranja a najcesto povrzani za odnosite...:pipi:
 

Only*ME

Kaлимеро... :/
Член од
2 август 2008
Мислења
249
Поени од реакции
4
Се караме чат-пат, најчесто за едни исти работи ама тоа исклучиво на мсн или на телефон, во живо нема шанси. Нормално смирувањето е најслаткиот дел.:)
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
се караме оти сум инаетлива,мора се да биде по мое и како што сакам јас и ете ти кавга,ама ништо страшно,до сега фала богу се сум заборавила
 
S

smart ass

Гостин
So mojata devojka nikogas ne se karam eve veke dve godini sme zaedno.:back: I super se slagam sonea neznam zosto ama moite bliski prijateli se postojano vo nekakov konflikt so partnerkite toa ponekogas mi e 4idno . Pa ako se karas postojano so partnerot zarem nema da se zaprasas dali treba da ja prekines taa vrska
 

plaslivka

the princess of virginity
Член од
5 февруари 2009
Мислења
170
Поени од реакции
7
So mojata devojka nikogas ne se karam eve veke dve godini sme zaedno.:back: I super se slagam sonea neznam zosto ama moite bliski prijateli se postojano vo nekakov konflikt so partnerkite toa ponekogas mi e 4idno . Pa ako se karas postojano so partnerot zarem nema da se zaprasas dali treba da ja prekines taa vrska
Kako be ne ste se iskarale za 2 godini ni ednas???? Ne e mozno!!!!!

Pa site nie sme luge i gresime ponekogas i imame svoi stavovi porazlicni od drugite kako i da e ..vo mojot slucaj se karame ponekogas eden period se karavme sekoj vikend ne mi se ni iskacase .....ali ok e sega se se smiruva so mnogu ljubov a i kkao sto kazaa prethodnite GO OBOZAVAM delt koga se smiruvame ...stalno se osekam kako kralica hahahhaa:smir:
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
63
па се караме доволно..често..некога еднач во месецот некогаш трипати на ден .изгледа се зависи од расположение,финансии,деца...итн
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Нон стоп, интересно ми е и ме возбудува.. дури и ме пали понекогаш :)
 
Член од
1 септември 2008
Мислења
768
Поени од реакции
18
Jas eve 5 meseci ne sum se skarala so deckoto iako ponekogas mi doagja onaka da lupnam nesto so ne treba, ama najcesto toa go sreduvam po moja recepta, onaka da ne razbere deka me nalutilo nesto ama preku razgovor da mu kazam deka mi preci nesto i deka toa definitivno treba da se smeni i sega zasega pali :D
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.875
За глупави ситници и небитни работи...
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
у мојата врска најнормално е зајадувањето посебно за банални причини тоа е затоа што сме двајцата инаетливи никој не сака суетата да биде повредена никој не сака да падне подоле
и секако раскинуваме секој месец и се смируваме за 2-3 саати на почеток се нервирав незнаев дали ќе се смириме лупав глава али сега сум навикната така да знам и да раскинеме ќе ме побара за некој саат ќе се смириме или јас него
 

Kajgana Shop

На врв Bottom