Колку сте високи колку сте тешки? Проблеми, ситуации?

Член од
19 септември 2010
Мислења
121
Поени од реакции
7
Не се замарам толку за висината, ако е до гените, би требало уште да растам, до 23-25 години. Но прашањето ми е дали дигањето тегови може да го стопират растот, имам нешто такво слушнато но не знам дали е точно.

Одење во теретана не влијае на растот, дури може и да помогне во тоа....Но секако без дигање на тешки тегови ( 30 кг + ) , голема тежина на преса за нозете , dead lift кревање и такви работи...
 
R

Roten 96

Гостин
дали тежината и височината ми се таман ??
висок сум 175 cm
тежам 65 kg
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Висок сум 177 тежок 63 кг проверував на една страница дали имам нормална телесна тежина и излезе дека е во ред... :D
 
Член од
15 јули 2011
Мислења
20
Поени од реакции
0
Баскет и пливање се спортови кои помагаат при правилно развивање на телото, особено пливањето, а од баскетот доста луѓе се имаат извишено. Така да јас би ти препорачал да се занимаваш со еден од овие два спорта.
Jas imam 14 god i sum 178cm i tezok 78kg i ne trejniram nisto dali e dovolna visinata sprema taa vozrast ?? A imam i uste eden problem nikako ne mozam da si najdam patiki samo po poracka br.48
Dali da se zapisam kosarka ??? :(:(:(
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Jas imam 14 god i sum 178cm i tezok 78kg i ne trejniram nisto dali e dovolna visinata sprema taa vozrast ?? A imam i uste eden problem nikako ne mozam da si najdam patiki samo po poracka br.48
Dali da se zapisam kosarka ??? :(:(:(
Ок ти е висината, може ќе растеш повеќе а може и не. Почни со кошарка, сигурно ќе се извишиш уште некој сантим и + ќе се оформиш по атлетски, нормално ако вежбаш како што треба :)
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Jas imam 14 god i sum 178cm i tezok 78kg i ne trejniram nisto dali e dovolna visinata sprema taa vozrast ?? A imam i uste eden problem nikako ne mozam da si najdam patiki samo po poracka br.48
Dali da se zapisam kosarka ??? :(:(:(
Висината ти е одлична ама тежината ми е сомнителна. Ако се главно мускули и тоа е супер но ако е сало под итно на вежбање да го стопиш.
 
Член од
15 јули 2011
Мислења
20
Поени од реакции
0
Si vikam deka treba da rastam tatkomi e 193cm a za tezinata ne se muskuli tuku salo sega neznam so da se zapisam kosarka ili rakomet ?:(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom