Колку лесно се заљубувате?

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
645
se slagam so tebe treba trpenie-spasenie ama.....od prva e najdobro ja mnogu pagam na faca. toa e.....
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
за жал лесно се заљубувам и секад на крај сум повредена...
али сепак има позитивно нешо тука ,ко шо брзо можам да засакам можам и да отсакам :)))
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Многу тешко се вљубувам.За да се заљубам треба да бидам со прво со дечкото,значи да сме во врска,па зависи како ќе се понаша со мене,па да пројде некое време за да се осигурам дека му значам нешто на него за да се заљубам во него.
Инаку,за свиѓање,ехее ми се свиѓале милиони,ама не сум била заљубена,барем не сеуште,и не можам да се заљубам во некого ако не бидам со него,па ваљда нема само од гледање да се заљубам.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
за жал лесно се заљубувам и секад на крај сум повредена...
али сепак има позитивно нешо тука ,ко шо брзо можам да засакам можам и да отсакам :)))
исто! :smir: ептен брзо се заљубувам и баш за тоа се нервирам! но ако сакам да го заборавам, го правам тоа за кратко време!
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Порано многу често и брзо, а сега ми треба време и време додека тоа да се случи.Се е тоа поради промена на карактер и свакањето околу љубовта.
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Многу тешко се заљубувам ретко во некоја да се заљубам ама кога ќе се заљубам во вистинската што мислам дека е тогаш тешко дека ќе ја отсакам:wub:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Мислам дека лесно се заљубувам, т.е. тоа не е баш заљубување ама ај..
 

Marshmallow

◦Kajganaholic◦
Член од
28 март 2009
Мислења
450
Поени од реакции
25
Мн тешко се заљубувам!Т.е. се немам заљубено до сега..можеби сум уште мала а можеби и ми е страв.Само знам дека ако се заљубам типот треба да ме плени целосно(психички и физички) али такви ств не се планираат може и да е некој...незнам како да го наречам :toe: па што биде нека биде...:pipi:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Па понекогаш многу брзо можам да се загреам за некоја момичка, ама исто толку брзо и да оладам...

Е сеа за заљубување... незнам :)
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
МОЖАМ да се заљубам лесно!!!:helou:
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Тешко се заљубувам !!! Али коа ќе се заљубам па,тешко се одљубувам :) :toe:
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
многу лесно може да се заљубам ,а исто тка и ного лесно се одљубувам
 
Член од
12 март 2009
Мислења
205
Поени од реакции
13
Тешко се заљубувам а уште потешко се одљубувам.. За сакање е рано.. Али заљубеноста сепак е тука :) .. Не сум заприметила што ме плени кај некој тип во кој што се заљубубам.. Најверојатно сите негови мани и доблести.. Секогаш е така.. :) Барем кај мене..
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Тешко се заљубувам.
Некој си безвезни симпатии одма ми се појавуваат.Па на моменти ме фаќа и некоја љубомора и не ми е сеедно за некои работи.Но онака да се затрескам апла да се заљубам богами треба да се помачиш.:smir:
Ама кога ќе се заљубам многу,многу тешко можам да прекинам да сакам некој...Е то е веќе лошо:(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom