Колку лесно се заљубувате?

Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.059
Јас бев заљубен (ако беше тоа љубов) во 7 одд во типка.. едно 2 години.. тогаш бев затрескан. Барем така мислев.

Поминаа многу години.. типки си одат доаѓаат,но го немам тоа чувство што го чувствував тогаш,чувство од кое не можам да спијам,чувство кое .. ај да не почнувам со лигави работи , НЕ СУМ ПОЧУВСТУВАЛ ЉУБОВ , И не сум сигурен дали постои... јас повеќе го сфаќам како атракција која може да се создава со години, и може да се изгуби во само 2 минути...

Имам развиено своја теорија за ова ама за тоа во друга прилика.
(ако сакам да привлечам типка тоа од мене зависи,а не постои "нешто" што е мистериозно и се вика љубов.. и доаѓа ОД "непознати" причини) ...
за да се најдеш со "типката на твојот живот" не ти треба љубов туку памет;)
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
105
Поени од реакции
37
Премногу тешко, порано се заљубував полесно, но од досегашните искуства многу потешко . Дистанцата е многу присутна и притисокот во самата себе што го имам, и се плашам да сум пак повредена.
Ми треба долг временски период и запознавање карактеристики на партнерот.
 
С

Спенсер

Гостин
бев затрескан у една...али поради некои работи не бидна нишо со неа...после тоа многу тешко иде заљубувањево у пм!:vozbud::vozbud:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
бев затрескан у една...али поради некои работи не бидна нишо со неа...после тоа многу тешко иде заљубувањево у пм!:vozbud::vozbud:
Тешко се заљубувам,а богами и тешко се одљубувам...:smir:
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Мнооооооооооооооогу тешко
лесно се затрескувам ама тоа брзо ми мине.Ама за заљубување .....
Само еднаш сум била заљубена до сега.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Леле сирота јас се заљубувам мнооогу лесно или тоа ја си го викам занес....
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
не се заљубувам лесно.. не и мн тешко што знам...ама и мн лесно можам да ја заборавам... и ако со делата не покажувам така ..:toe:
 
T

theTinule

Гостин
Тешко се заљубувам...ептен цврст карактер сум...треба ептен да ми се допаѓа детето па да се заљубам...не сум била досега ниеднаш заљубена..не паѓам у несвес...
 
O

Out Boy

Гостин
УПМ темава, ме тера да мислам дека сум прекршил некои мои принципи :nerv:

За да се заљубам, ми треба време, нежност, емоции, разбирање.

И таман кога ќе се заљубам, нешто тргнува наопаку :nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv:
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
Jas sto zapoznav eden tip tak alesno se sopnav na nego i premnogu go zasakav. I den denes go sakam iako toj mi tvrdi ne bil skinat seuste...jas go sakam i skinat i neskinat ...mislam ova moabetov deka go komparirav so zolto cvece....
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Тешко засакувам некој,ама кога сакам,сакам,најмногу сакам.:pipi:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Во принцип знам лесно да се залетам, да летнам у облаци целата, ама значи зборувам овде за обична занесеност. А за да се заљубам, за да можам да кажам дека сум вљубена... е тоа малце потешко. Долго време ми треба. Всушност и не е до времето, може јас и полесно ќе се заљубам, ама додека покажам и додека си признаам на себе дека сум заљубена, треба да помине подолго време.
 
N

navivacka

Гостин
Лесно се заљубувам за жал:kesa:и многу страдам...сега сум заљубена премногу,се борам да ги згаснам тие чуства и ми успева некако, а ако се заљубам повторно трето разочарување нема да издржам:uvo:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
i lesno i tesko zavisi od toj vo koj ke se zaljubam,no kako sto brzo mozam da se zaljubam taka moze preku nok TOCKA da stavam na se:helou:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
261
Поени од реакции
28
Тешко, многу тешко... А за заборавање па што знам.... кога како. Обично ми треба нова личност подобра од претходната за да ја заборавам таа. :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom