Колку лесно се заљубувате?

Член од
10 април 2009
Мислења
146
Поени од реакции
9
лесно се заљубувам во девојка што многу, ама зборам многу да ми се сфиѓа, а за одљубување сум на средна брзина :).
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Се избрзувам, тоа ми е грешката.Знам лесно да се воодушевам од некој, да летнам в облаци, али знам дека ми трае кратко.Најчесто во вакви случаи ми фали некоја ситница да сменам мислење за личноста и да си ги оладам чувствата.
За заљубување, тешко.Треба да ни се склопи сложувалката, да помине доста време за да го сватам тоа...или можда да си признаам на себе.За одљубување исто ми оди тешко процесот.Заборавот ми е ептен тешка етапа, барем така сум заклучила од единствениот пат кога сум била заљубена.Кога се одљубувам мило ми е што не настапува онаа сцена на омраза, него веднаш рамнодушност.
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Ногу тешко се заљубувам
 

good girl

Неискусна!
Член од
1 јули 2009
Мислења
66
Поени од реакции
0
ејј финта зш не разликувам поими или не знам шо е то злубување ха!
е па ми се свигат бендисват или не знам шо некои чудни фаци хахаха вистина е така некои шо ги познавам по неколку години ги забележувам и ми се свиѓаат, некогаш кога ќе разберам несо интересно или убо или незнам со ми се бендисват хахахха инаку ова се случува на 6 месеци или година или само неколку месеци.

и со е ова па искрено појма немам помош кажете несто шо е:toe::jaj:.
можда дека имам само 18 год ?
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Tesko, tesko, ama epteeen tesko, epten... :toe:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.738
Поени од реакции
12.176
Секое заљубување е у ствари тешко, веома тешко. И доста ретко.
Па и јас така :toe:
 

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
НИКАКО- така си го решив проблемот со сериозни врски и обврските кои доаѓаат со зборот љубов.
Едноставно скршив две три скали на скалата да се стаса до моето ~срце~ или така нешт така да никој не може да дојде:pos2::pos2:
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Martence

the_girl_u_like
Член од
30 јуни 2009
Мислења
37
Поени од реакции
1
никад се немам заљубено,нема ни да биди ....... скраја да е....не верувам во такви срања(љубов,мислам hello)
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
epten mnogu lesno se zaljubiv i sega pojma nemam dali nekogas ke se odljubam...
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
...zatoa moes da ja zboris po forumi neli :pos2: poso ne moes da i kazes...:vozbud::pos2: zver
 

Untak

Simply complicated...
Член од
16 јануари 2008
Мислења
441
Поени од реакции
68
Хммм....се заљубувам 200 km/h , но затоа и многу бргу ми поминува (се одљубувам)....отприлика после еден ден.. :) не ми трае многу...но се е тоа затоа што не сум бил со вистинската сеуште... некоја со која можам да поминам поголем дел од моето време без притоа да ми стане досадно... некоја со која можам да бидам оној кој навистина сум... која нема да ми суди за моите будалаштини, која ќе свати дека мојата смисла за хумор е она што го прави мојот карактер смирен и неизбувлив, а не да мисли дека сум крајно несериозен и се ми е од шала...бидејќи не е така... изгледа премногу се отворив... :vozbud:
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
ja ne znam so pravam....ne znam vise niso. ne znam ni dali se zaljubuvam ni ne znam dali sum bila zaljubena. nisto ne znam..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom