Колку е битна висината?

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.205
Поени од реакции
1.282
Јас ќе пројдам ли со 177 жити се спушти за 1 бројка атер за мене :pos2:
Убаво си кажа девојчето неќе да се спушта ниско хаха.. Јас сум 175-6 за мене ќе треба уште неколку cm
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.521
Па за женски воопшто не е освен ок ако се под 155 али за мушки ако се под 170 е по малку смешно.
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
381
за мене доста битна е висината нејкам девојки повисоки од 2 метра и пониски од 1,50 метра
 
Член од
5 март 2011
Мислења
795
Поени од реакции
743
мене ми е секси девојката да е повисока од мене предходната девојка беше со иста висина како мене и цело време ја терав да носи високи потпетици сега овааа е пониска од мене ама не ја терам да носи виски подпетице си знае она самата
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Сакам кога девојката е 3-4 цм пониска од мене... едно 173-4, колку што е сегашната :)
 
Член од
10 септември 2010
Мислења
273
Поени од реакции
25
Па висината не е битна... сантиметрите и сите останати мерни единици се измислени од човекот и веруваме дека на пример 1 метро е еднакво на должина која ние сме рекле дека ке биде 1 метро.. но дали навистина таа должина преставува 1 метро што ако не сме во право...за ова потврдува и фактот со појавата на инчите што ако не сме во право кога велиме 2,54 сантиметри можеби навистина должината е 1 инч а можеби и тие што викаат дека инч е правилно може и тие грешат може вистинската мерна единица уште не е позната за човештовото.... што а ко нема заправо реална мерна единицта сето тоа е само илузија, дали навистина постои сеуште не е докажано така да ЗА МЕНЕ ВИСИНАТА Е БИТНА АМА НЕ ВЕРУВАМ ВО МЕРНИТЕ ЕДИНИЦИ
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.160
Поени од реакции
4.756
До колку години растат машките?
Ухх...никој не може точно да каже. Зависи од пубертетот кога фаќа :) На пример јас во прва средно бев 170 цм, во втора 177 а денес (за втора на факултет) имам 180 :) Сепак мислам дека до 20-21 година се подрастува :D
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
Вчера бев 190, денес не знам што ми стана:ROFLMAO:
15ки ?:D
--- надополнето: Sep 8, 2011 11:03 AM ---
До колку години растат машките?
јас можам да ти гарантирам за до 20 и нешто.. јас на почеток од прва година на факс, на систематски имав 1.83, на почетокот од летово имав 1.87 :) сеа незнам
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.371
Поени од реакции
2.508
Јас сум 176-177 висока и избегнувам да носам високи штикли( и неудобно ми е во нив) Носам штикли али пониски...Висината со тежината мислам дека ми се во добра корелација, барем за сега :cool:
Многу подобро ми стојат кратки пантолони, сукњи, кратки фустани, отколку долги фустани лоооол.....
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.503
Јас сум 176-177 висока и избегнувам да носам високи штикли( и неудобно ми е во нив) Носам штикли али пониски...Висината со тежината мислам дека ми се во добра корелација, барем за сега :cool:
Многу подобро ми стојат кратки пантолони, сукњи, кратки фустани, отколку долги фустани лоооол.....
како за мене си.:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom