Колку е битна висината?

Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Недостатокот на научни докази ниту научни тврдења дека одредена активност предизвикува одреден билошки ефект е доказ дека не постои таков ефект. Кревањето тегови е широко распространета активност веќе долго време - доколку предизвикуваше намалување на висината, науката досега тоа ќе го утврдеше.
Јао, колку одвратно лошо формулирано мислење.
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
659
Ниска сум, 157, ама никогаш не сум имала комплекс . Имам само еден проблем да ги фатам работите од втора и треата полица во кујна. Секогаш добро ми стоеле и ниски и високи момчиња.;)
Најчесто ме бирале високи, незнам зошто?[DOUBLEPOST=1420664692][/DOUBLEPOST]
И за мене висината е битна. Јас сум 178 висока и сакам повисоки мажи. Жал ми е за оние со 160 и подоле како мравки ми изгледаат :kezec:
Можеби така ти изгледаат додека не се вљубиш во некој од 160 цм.
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
Сум приметила машкиве секад си ја преувеличуваат висината и си додаваат сантиметри, пример јас сум висока според стандардиве кај нас и кога и да се најдам у муабет за висина со машко он ми кажува како бил 180цм а тој да ти е висок колку мене или два сантима повеќе. Секад сум влагала у расправии и убедувања за ова :pos:
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Докажано е битна, научно.
Јас за себе си кажав, а мислам дека и општо треба да важи... иако еве ме информираш дека не е така (за оваа физичката, видливата со око).
Како и да е општите рамки докази не мора да се секогаш точни или исправни па дури и да се не мора да се следат.
За мене тоа што е внатре - содржината - суштината секогаш ќе биде побитна од амбалажата..и тоа мислам дека е најисправно.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Сум приметила машкиве секад си ја преувеличуваат висината и си додаваат сантиметри, пример јас сум висока според стандардиве кај нас и кога и да се најдам у муабет за висина со машко он ми кажува како бил 180цм а тој да ти е висок колку мене или два сантима повеќе. Секад сум влагала у расправии и убедувања за ова :pos:
имаш помешано со должина :D[DOUBLEPOST=1421020959][/DOUBLEPOST]189 последно, ако не сум нараснал умеџувремену , мало сутра на 26 :D
 
Последно уредено:
Член од
21 јануари 2015
Мислења
54
Поени од реакции
73
Висока сум 175 цм
Порано имав комплекси, не сакав.
Сега веќе се навикнав, задоволна сум.
Само ми смета некој кога ќе ми се допадне а е понизок од мене :(
 
Член од
25 ноември 2014
Мислења
4
Поени од реакции
2
Ова важи за двата пола. Ме интересира колку ви е важна висината на партнерот. Има мажи кои се срамат девојката да биде повисока од нив и има такви на кои не им смета тоа. Исто е со жените, некои бараат строго повисок партнер а некои не им смета да е понизок. Зошто е тоа така, не сфаќам што има срамно ако мажот е понизок од жената? Дали ова повеќе им смета на машките или на женските. Мажите немаат проблем девојката да им биде пониска, исто и жените ако се пониски од партнерот. Но што кога партнерот е понизок од вас, ќе ви смета ли тоа? Или вам машките, ќе ви смета ли ако девојката е повисока? И зошто е тоа така. Пред некој ден додека седевме во кафич во друштвото помина еден пар каде машкото беше скоро глава пониско од женската, па слушнав разноразни коментари од типот мажуле, се осеќа ко п... И така натака. Не разбирам зошто е толку срамно да се биде понизок од девојката. Што мислите вие?
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Па може не е срамно, но мажите на тој начин што се повисоки имаат чувство на надмоќ, влијание итн. Може не е кај сите така, но ете ќе кажам дека мене ми пречи ако девојката е повисока од мене, или да е колку мене или бармалце пониска...
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Еваа, абе шо врска има то колкај сне, не ќе не мерат со васервага за на такмичење.
Шо е битно еф момичено мое е пониско од мене, зато и зедов едно маљо гајбе од пред коперација за да е таман со мене. Шо е битно ни ојт муабетот.
Е сеа и јас да опитам дур сум тука дал ви сметат ак ви е партрнерот дебел или слаб љиот?[DOUBLEPOST=1426177894][/DOUBLEPOST]И то кое гајбе го зедов она од Ванчо партизанон омилено шо му беше за седење и делкање пред коперација, ево поќе од 4 месеци кј шо си го барат.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Иста висина најдобро оти немора да клекнуваш кога клецаш ако е пониска.
Кога лежиш не е битна висината,може и повисока
 
Член од
13 март 2015
Мислења
63
Поени од реакции
40
Јас сум висока 176-178,зависи кај се мерам.Мислам дека е битна.Високите момци можат лесно да најдат девојка или ниските лесно да најдат дечко.Среќа што мојот сопруг е 195 висок,па си одговараме со висината.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.045
Поени од реакции
19.654
Ниска сум, 157, ама никогаш не сум имала комплекс . Имам само еден проблем да ги фатам работите од втора и треата полица во кујна. Секогаш добро ми стоеле и ниски и високи момчиња.;)
Најчесто ме бирале високи, незнам зошто?


:backa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom