Колку е битна висината?

Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
Оваа втората женска на Шекил е 180+ вака изгледа ниска поред него ама тој со 2.20 тешко се мери со останатите.
 
Член од
29 јули 2010
Мислења
68
Поени од реакции
4
Висока сум 168цм, а дечко ми е 175 висок...
Најсмешно ми е тоа што кога станавме дечко и девојка, бев повисока од него :vozbud:

Ама нели машките си растат до 25 години, ме надрасна и сега сме ОК

А не би ми сметало и јас да сум повисока од него
На 25 години ли порасна? :O
 
Член од
20 август 2010
Мислења
149
Поени од реакции
16
Немам никакви предрасуди. Според мене најубава висина за женско е 165 - 175, а за машко 175 - 185, така нешто отприлика :)
Иначе висока сум 158 и порано многу се замарав со тоа, ама сега веќе не. Задоволна сум си со изгледот и со тие 158 cm.
Башка дечко ми е 183 cm, па на почетокот ми беше терсене, ама сеа се навикнав, дури и мило ми е што е така затоа што кога ќе ме гушне целата се припивам во него...убаво изгледа тоа, барем според мене:pipi:
 

its_ok_im_new

brake lights
Член од
24 август 2010
Мислења
402
Поени од реакции
216
Се што е во граници на нормалата е ок, иако мислам дека 185 е за машко идеално, а 175 за женско.
Исто така доста битна е и градбата, правилен сооднос на различни делови од телото или тоа што се вика "згоден/на" или "здепаст/а".
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
289
< 1.80, ама желба ми е барем до 1.90 да стигнам
 
Член од
29 август 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
За мене висината е важна.Сакам да сум висок 195cm највеќе.Подобро да бидам висок одколку низок
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Ниските луѓе се полни со злоба и завист. Сите диктатори во историјата како на пример Сталин, Хитлер, Черчил ... биле со низок раст и склони кон зло.
која глупост! тоа ти си го заклучи или научниците утврдиле? незначи ако тие диктатори кои биле ниски и биле злобни дека се сите такви, тие биле злобни бидејќи им била власта во раце, таа го изобличува човекот. А сите ниски неможеш да ги наречеш злобни бидејќи сите тие неможат да се такви нема логика!!!

--- надополнето ---

Отсекогаш сум имала критичен став кон ниските луѓе, затоа што сите ниски кои ги познавам се големи инаетчии со кои на крај не може да се излезе. Не дека тоа е пресудно,ама едноставно ме нервираат ниски луѓе. Висината дава посебен шарм на личноста. Ги истакнува, ги дели од толпата. Не некој таму со 155цм да не можеш да го пронајдеш у гужва. :)
тој што неможеш да го најдеш во гужва и те нервира поради нискиот раст ќе го најдеш некогаш на највисокото место! таквите високи идоти кои од високо гледаат и покрај тоа што се вискои многу ниско паѓаат секогаш! немој да мислиш дека тоа е само клише или обична поговорка!
 
Член од
29 јули 2010
Мислења
68
Поени од реакции
4
која глупост! тоа ти си го заклучи или научниците утврдиле? незначи ако тие диктатори кои биле ниски и биле злобни дека се сите такви, тие биле злобни бидејќи им била власта во раце, таа го изобличува човекот. А сите ниски неможеш да ги наречеш злобни бидејќи сите тие неможат да се такви нема логика!!!

--- надополнето ---



тој што неможеш да го најдеш во гужва и те нервира поради нискиот раст ќе го најдеш некогаш на највисокото место! таквите високи идоти кои од високо гледаат и покрај тоа што се вискои многу ниско паѓаат секогаш! немој да мислиш дека тоа е само клише или обична поговорка!
Добро кажано :D
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
битна е многу и тоа е и научно/статистички докажано.
 

Marshmallow

◦Kajganaholic◦
Член од
28 март 2009
Мислења
450
Поени од реакции
25
Сакам високи луѓе.За женско идеална висина ми е 170-175.
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.392
Поени од реакции
2.430
Не е битна,но не и занемарлива
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Па за берење црешни, јаболки, ореви, и други плодови е многу битна висината.
Конкретно за модата висина треба. Мислам дека макенеките и манекените ги бираат високи ради грациозност. А што е до мене кога ке размислам, сум имал и ниски и високи девојки и неможам да кажам дека висината тука ми значи нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom