Колку е битна висината?

Член од
28 јули 2010
Мислења
179
Поени од реакции
49
тој што неможеш да го најдеш во гужва и те нервира поради нискиот раст ќе го најдеш некогаш на највисокото место! таквите високи идоти кои од високо гледаат и покрај тоа што се вискои многу ниско паѓаат секогаш! немој да мислиш дека тоа е само клише или обична поговорка!
ха ха ха! Моето мислење си е мое, нешто кое никаква поговорка не може да го промени или пак некој комплекс... А она “таквите идиоти“ ќе го занемарам. Очигледно друга ти е поентата на муабетот, далеку од темата. Прашањето е битна ли е висината при избор на партнерот, јас одговарам ДА, за мене да... Ако тебе ти е сеедно, никој ништо не ти брани. Научи да прифаќаш мислења различни од твоите, без да се пронаоѓаш себеси или некој друг во истите. :helou:
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
289
јас имав девојка од 176, а јас сум 180 xD така да она воопшто не носеше штикли и добро беше :D:D
 
T

Tetro

Гостин
Колку е битна висината? Дури и најмалку битна, ако погледнеме што се` се нуди на пазарот :icon_lol:
Еве неколку ниски секси убавици:

Natalie Portman - 159cm.


Kylie Minogue - 154cm.


Scarlett Joansson - 160cm.


Elisha Cuthbert - 162cm.



Rachel Bilson - 157 cm.


Kim Kardashian - 160 cm


Hayden Penneter - 155 cm



Hilary Duff - 155 cm


Shakira - 150 cm


Tila Tequila - 150 cm




Salma Hayek - 158 cm
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Јас сум висока 174 а имав дечко висок 172 и неможев да носам штикли така да битна е висината,тогаш скапав во патики ама па затоа сеа си носам штикли од едно 15 см:vozbud::vozbud:
За женско не одговара ниско машко а за машко одговара ниско женско :)
znaj so e vazno dobro da se vozi devojkata toa e bitno 175 da si ako si tip tip si dzabe ako si 190 a ligus si
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Колку е битна висината? Дури и најмалку битна, ако погледнеме што се` се нуди на пазарот :icon_lol:
Еве неколку ниски секси убавици:

Natalie Portman - 159cm.


Kylie Minogue - 154cm.


Scarlett Joansson - 160cm.


Elisha Cuthbert - 162cm.



Rachel Bilson - 157 cm.


Kim Kardashian - 160 cm


Hayden Penneter - 155 cm



Hilary Duff - 155 cm


Shakira - 150 cm


Tila Tequila - 150 cm




Salma Hayek - 158 cm


Шо се воа бе дворфови? Знаев дека се ниски али волку....метар педесет јеботе пола метар надоле.
 
Член од
17 март 2009
Мислења
194
Поени од реакции
22
Хахахахаахахаххааха,1 повисок др понизок тоа во кревет не се приметува :))))))
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
1.86 сум висок и сум тотално задоволен со мојата висина и не би сакал да сум повисок затоа што потешко ми е да фрлам мускулна маса ! :D сеа сум 1.86 со 82 кг, цел ми е до летово 86 килограми за идеално тело ! и да женските сакаат високи машки, јас сум добивал комплименти од припаднички на понежниот пол нонстоп а и другари ми завидувале на висината, повисоко поубаво, и јас сакам височка женка .. 1.80 за да има фора 6ки да си облечит да е колку мене XD
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
1.86 сум висок и сум тотално задоволен со мојата висина и не би сакал да сум повисок затоа што потешко ми е да фрлам мускулна маса ! :D сеа сум 1.86 со 82 кг, цел ми е до летово 86 килограми за идеално тело ! и да женските сакаат високи машки, јас сум добивал комплименти од припаднички на понежниот пол нонстоп а и другари ми завидувале на висината, повисоко поубаво, и јас сакам височка женка .. 1.80 за да има фора 6ки да си облечит да е колку мене XD
Ретки се високите женЦки сето во просек е по 1.60-65 ;)
 
П

Пепси_

Гостин
Не е битна и незнам оти си набивате комплекси повеќето од женските посебно ццц.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom