Колку ви е интересно ... - Шопинг ?!

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување
Член од
17 јуни 2008
Мислења
44
Поени од реакции
0
Obozavam soping.Da setam po prodavnici i da pazaram,vleguvam vo sekoja prodavnica i sekoe moe iskacanje da se podnovuvam nesto, eeee toa mi pravi zadovolstvo.A obavezno odam so nekoja drugarka zasto deckoto toa ne go podnesuva.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.230
Едно од моите најомразени работи е шопингот.. Ауу неможам да го поднесам..
Да шетам како луд од продавница до продавница..
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
зависи како сум расположена. Одам на она шо би се рекло масовен шопинг еднаш месечно, иако баш во Охрид нема некои продавници да шопинг. Чисто сум разочарана од градов
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
542
Поени од реакции
15
da mnogu sakam soping....me smiruva koga sum nervozna
koga kupuvam setam dolgo, razgleduvam ama znam sekogas se slucuva da go kupam toa so sum go videla najprvo...ali sepak interesno e
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Едно од моите најомразени работи е шопингот.. Ауу неможам да го поднесам..
Да шетам како луд од продавница до продавница..
Исто.Губам нерви ептен
А најмногу ме нервира кога ќе излезам со некој/а другар/ка и ќе пробува еднаш,па ќе се вратиме пак да проба,па не е сигур/на па ајде пак...па ајде да видиме на друго место...:tapp: избегувам кога можам
Јас најчесто она што го купувам го наогам случано,ми се бендисува и толку.А ако барам нешто тогаш барам во 2-3 бутици највеќе,во оние каде знам дека ќе можам да најдам нешто по мој вкус
 
Член од
10 август 2008
Мислења
18
Поени од реакции
1
Колку често одите во шопинг ??

Колку често одите во шопинг, што највише купувате ?????
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Не сакам многу шопинг.Се шо ми се допаѓа и го давам на сестра ми да го проба зошто ме мрзит да се слеквам.Најчесто одам Скопје или Битола кога треба да купам нешто:smir:
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
ние фамилијарно одиме после 3-4 прошетани продавници се враќаме у првата и земам тоа што ми се свиѓа и низ сите прошетани продавници, а ако не најдам нешто интересно таму обавезно одам во toxic во гтц и таму ке најдам нешто поинтересно.
 
Член од
18 август 2008
Мислења
156
Поени од реакции
14
Колку ми е интересен шопинг??? ма најинтересен на цел свет..........а и пошироко! :vozbud::vozbud::vozbud:
 

BlaCk FiRe

`Going NoWhere`
Член од
21 март 2008
Мислења
637
Поени од реакции
18
Не мие интересно ... понекоаш и се нервирам :toe:
 
Член од
28 ноември 2008
Мислења
92
Поени од реакции
1
Опседната сум со тоа,хоби ми е...само нез со ми е у последно време сакам да се одморам од се,и иде време кога треба да испаднам и пак ми се мота во глава...Иначе одам на шопинг мн мн често и тоа со другарките...и тоа трае од 10 сабајле до 5-6 пору4ек...:smir:
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
Шопингот ме смирува како бајче се правам ако сум нанервирана.Секогаш кога ќе се изнервирам земам од дома пари и одам до чаршија и си купувам шо и да е,и едно парче бижутерија би ме израдувало.Најчесто кога одам на шопинг да си купувам облека или обувки со себе си ја земам мајка ми,можеби не знае секогаш што е во моментот модерно ама знае што убаво ми стои,а што не ми стои.Често одам на шопинг,и би сакала уште почесто да одам.Тука во Македонија немаме многу избор особено во малите градови како шо е Прилеп,поголем избор има во Бугарија,Албанија,Грчка...и ефтини работи има.Барем јас сум нашла. :)
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Обожавам да идам во шопинг, секако не сам туку со друштво...мераци....а сум приметил кога немам пари во џеб и кога шетам низ продавници има милион парчиња облека што сакам да ги купам....коа ке излезам во град решен да купувам...ке ги прошетам и гтц и соравија и рамстор и на крај едвај наогам нешто што стварно мис е допага....се на се интересно ми е...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom