Колку ви е интересно ... - Шопинг ?!

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување
D

Daftie

Гостин
Мразам "шопинг".
Ретко одам по бутици барајќи нешто посебно, мака ми е да пробувам, да се м'кнам...
Мразам кога ќе утепам цел ден во купување.

Претежно купувам онака на рандом ако ми фати нешто око.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
јас сакам шопинг оти сакам облека многу...хихиих
и не се задоволувам од првата продавница.... го шетам цел град па после си купвам кое ми се бендисало...
не е трошење време мислам.... пошо ме интересира облеката и се околу неа
:pos2:одам со сестра ми или со некој другар или другарка....:pos2:
 
Член од
28 септември 2008
Мислења
111
Поени од реакции
0
Пааа вака ... Најчесто идам со другарка .. Интересно ми е коа иам така појше пари .. А иначе прво ќе разгледам у повеќе продавници и одлучувам кај и шо ќе купам .. И После радосна сум неколку дена :pipi:
 

Valerija

I'm like an Angel
Член од
23 октомври 2008
Мислења
211
Поени од реакции
5
обожавам шопинг, и скоро секој ден излегвам да купам по нешто :icon_redf
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
26
Поени од реакции
1
Обожавам да одам во шопинг, тоа ми претставува големо задоволство и сум среќна. Убо ми е кога одам по бутиците и не ми претставува мака да пробувам повеќе парчиња облека-напротив уживам во тоа
 
Член од
12 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
30
Laidies -
Колку често одите на шопинг ?Дали тоа трае долго или пак првата продавница и вие сте готови?Кого понесувате со себе најчесто?

Gentelmens -
Што за вас значи ШОПИНГ ?Дали за вас тоа е само губење време ? Колку често го практикувате тоа и со кого најчесто одите ?
За мене шопингот значи релаксација,најчесто одам со мојата сестра и не се задржувам многу затоа што знам точно што барам и што сакам да си купам.:pipi:
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Обожавам да шетам,да барам тоа што ми се допаѓа,кога би имала време нон-стоп би била на шопинг ама за маж ми тоа не важи као на бесилка да го носиш:nesvest:
 

^The Cherry^

Proof Of Perfection
Член од
4 јануари 2009
Мислења
163
Поени од реакции
1
Најчесто одам на шопинг кога сум нерасположена,кога сум изнервирана или кога сум премногу напната , па шопингот ми претставува чиста релаксација. Најчесто одам сама, а ретко со другарка зш не сакам многу да ми делат совети како ми стои бла бла. И затоа практикувам да одам сама.:pipi:
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Зависи од расположението; шопингот е дефинитивно најдобра терапија кога сум нервозна, отприлика како за машкиве што е да се издуваат на утакмица фудбал.
 
Член од
22 април 2008
Мислења
142
Поени од реакции
17
Нај сакам, и тоа е цел планиран ритуал на себеугодување и задоволства кој се завршува со ручек или кафе, или ако сум сама ( што е најчесто) со печени костени или сладолед..значи, постои и случаен шопинг, кога свраќам до маалското бутикче на не-ден, и тоа има функција на релакс терапија.

П.С. деновиве не ми успева да најдам ништо интересно:(, а се спремав лом да направам по продавници.
Може треба да пробам штипинг?хмммм, не е лоша идеја
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Хммм,не е нешто спешл за мене:).
Обично кога купувам имам на ум што сакам да купам,па не се влечкам многу по продавници по сто саати:).
Мразам гужви а и мразам пребирања,кога ќе видам нешто што ми се свиѓа го купувам и правец дома/на кафе:).
 
Член од
1 септември 2008
Мислења
768
Поени од реакции
18
Охооо многу сакам шопинг и тоа не трае малку ами мнооогу време. И сето тоа изгледа вака:

-Прво почнуваме од ЦУМ во софиjа и таму губиме малку време зошто се одредени бутиците каде има убави парчина и прифатливи цени.
-Следува улица Витоша-таму буквално се влегува насекаде и каде треба и каде не треба хихихихих
-улица Графа е следна и таму се губи некоj саат време па и повеке
-City Center- секако влегуванjе и пробуванjе шо значи два саати и плус се jaде во Mc Donalds
-Mall of Sofia- исто како и city center па и повеке време минуваме таму и некаде попат нема шанси да изминам Dunkin Donuts.
Така поминал цел ден. Но со сигурност има по некое парче ново во моjот шкаф хиххххихихих и тоа го прави задоволството уште поголемо.

zaborajv da kazam seto toa u Sofija
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Јас сакам шопинг и скоро никогаш не ми се случило да поминам вчаршија и да не влезам во бутик :)
Купувам кога сум расположена и кога ми е погодено друштвото за шопинг (со сестра ми ми е најубаво)
Имам омилени 2-3 бутици од кои секогаш купувам и кои го наоѓам она што го сакам
Ако се заљубам во некое парче облека , ако имам пари во мене и секако доколку ми одговара цената веднаш го купувам без да одам во друг бутик, заш знам дека се ќе споредувам со него
 

Kajgana Shop

На врв Bottom