Кога би имале уште еден ден?

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.866
Поени од реакции
23.682
вака станувам сабајле пијам кафе. После пишувам инструкции за како да се одвива церемонијата и неколку опроштајни писма на некои блиски луѓе. Идам на пица у Енрико па ќе се видам со моите. После идам у црква и ќе се исповедам (тоа ќе потрае малце). Па резервирам кај Лу и ве викам сите+ другари шо не се на форумов. правиме страшна журка ако некој ме погледне жално или ми изрази сочуство го банирам пола саат надвор на ладното. Па ќе зеам 5-6 Хајнекена пуканки и неколку филмови со лесли Нилсен и ќе си отидам са осмехом на лицу.
 
Член од
13 октомври 2005
Мислења
525
Поени од реакции
47
Последната капка од својот живот би сакал да ја потрошам со пријателите да ја испееме:

Само један дан живота
још једну чашу
ми дајте сад
јер ја сутра нисам с вама
јер сутра умреќу ја.

Мој живот је кратак био
и пролазан као сан
а ја желим само једном
да живим још један дан

Нека старо друштво доѓе
ко некад давно
у крају мом
нек се чује стара пјесма
тај задњи глас срца мог

Мој живот је кратак био
и пролазан као сан
а ја желим само једном
да живим још један дан...
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Последниот ден....музика нешо брзо и жестоко...ќе им кажам на сите дека ќе умирам па кој сака последна визита бујрум. Со домашните поздраф и збогуење а највише време ќе поминам со брат ми. И така у паника и нервоза (таква сум природно) ќе умрам.
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Малку е еден ден. За организација мислам. Тоа ќе праам последниот ден. Нема да штрецам народ дека ќе има чоек (гоедо) минус утредента, него тактички ќе им кажам да си ги одложат задолженијата и да се подготват за журка. Затоа ми е малку еден ден. Може ли барем недела дена претходно да се знае.
Или ја со време да си го напишам говорот (еве одма солзи ми идат, шо добар чоек бев), да си обезбедам музиче, озвучување, да смрзнам кифлици...
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Dimitarc напиша:
Јас нејќам, ама сите други ке дуваат
И ја дефинитивно не би си го сјебувала последниот ден со мара...:lud:
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
mary_jane напиша:
1.би напишала тестамент што на кого му оставам,прва точка на тестаментот ќе биде дека мојата омилена персиска мачка му ја оставам на Офчарот на чување
:se_ molam само тоа неееееееее!!! :ija:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Боље да воопшто да не знам дека имам само уште еден ден пошто ако дознаам ќе го поминам целиот планирајќи како ќе го поминам.
Кога дојде дојде за тоа нејќам да размислувам, колку сум направил толку, и вака и онака ќе им останеме на најмилите во сеќавања а на молекуларно ниво ќе се преобразиме хранлива материја за растенијата или бактериите.
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Па ако дознаам дека ми е последен ден, хм... ќе организирам тајна вечера со сите што ги знам, пријатели, роднини, фамилија, другари, другарки, комшии и ќе им кажам: „драги мои денес ми е последна вечер, затоа пијте што ќе пиете, тоа е мојата крв, и јадете што ќе јадете тоа е моето тело:)
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
vodkamixx напиша:
Па ако дознаам дека ми е последен ден, хм... ќе организирам тајна вечера со сите што ги знам, пријатели, роднини, фамилија, другари, другарки, комшии и ќе им кажам: „драги мои денес ми е последна вечер, затоа пијте што ќе пиете, тоа е мојата крв, и јадете што ќе јадете тоа е моето тело:)
Со сите што ги наброја - нема да биде вечера, ќе биде свадба....
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
spooky напиша:
Со сите што ги наброја - нема да биде вечера, ќе биде свадба....
Не, бе ќе им кажам, ова е свечениот погреб вечерва, за утре да не идете на ладното до Бутел, па вечерва ќе се опијаниме, и ќе си заминам на кај бутел ја :pos: :pos:
 
Член од
4 јануари 2006
Мислења
41
Поени од реакции
0
ne ni mislam saa na tava ima vreme
uste nogo zivot imam pred mene:)
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Pa prvo ke mu se javam na brat mi da se kaci na avion so devojka mu i vednas da dojdat doma, potoa ke im se javam na drugarkite sto gi sakam da dojdat kaj mene i tie migovi da si gi pominam so niv. Ednostavno onaka mirno da si go pominam denot :)
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
последен ден, а? е па вака: прво, ќе си се поздравам со моите. второ: ќе ги викнам сите другари и другарки и ќе се надуваме, напиеме, наебеме, надереме, насвириме, напееме, и после ја ќе си цркнам, а другите ќе ги фатат џандари зашо се надувани :pos: :pos:
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
А бе малку сте морбидни коа ве читам...а бе удри бригу на весеље. Се нешто плачки задњи видувања, дечкоивци, мама тато...има една реченицаЖИВЕЈ ГО СЕКОЈ ДЕН КО ДА ТИ Е ПОСЛЕДЕН
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
kje gledam da napravam nekoja rabota pa ni gospod:se_ molam da ne me saka
 

Kajgana Shop

На врв Bottom