Кога би имале уште еден ден?

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
LouWeed напиша:
posleden den.......hmmmmmm

vrekja weed
dobra(i) cura(i)
i nonstop kyuss u pozadina......:music3: :music3: :music3: :music3:
Нешто слично и јас.... :pipi:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
ke bidam celo vreme so brat mi bez da mu kazam so e rabotata i bi go guskal celo vreme i bi mu kupil se so saka
a pred toa ke odam kaj curata so mi se sviga (a taa ne me zabelezuva) bi i kazal se u faca i bi ja bacal za srecen put
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
...последен ден...:raz:...не сум размислувала никогаш каков ке ми е денот пред последниот...најважно НИКОЈ нема да знае дека ке умрам утре,ке споделам неколку саати со мама и тато,ке им кажам дека најмногу ги сакам,ќе одам за Скопје со Елена,ќе се опијам и напушам(не цигари:icon_lol:)и ќе си поминам најубаво :cug:,после ќе одам и на една многу сакана личност ке и барам да ми прости за се што проживеа благодарејки на мене:cry:и ке одам кај личноста што живот ми значи и му ја дава смислата :wub:и ке го гушкам и бакнувам и ке бидам цела ноќ со него,голи, со обвиени тела еден до друг и непрестано ќе му зборам дека го сакам и ке го гушкам:love2: додека не изгрее сонцето и не ми се затворат очите за прв пат после цел еден ден....:raz:...па од прилика вака би требало да изгледа последниот ден од мојот живот...
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Mорничава тема во секој случај, ме депримира ама ај ќе пробам да размислам...

Па, прво ќе ги направам сите работи кои отсекогаш сум ги посакувала да ги пробам - банџи џампинг,возење во балон,некој воден парк - сето тоа во комбинација со моите најдраги луѓе - заедно со нив.(тоа уште во раните утрински часа)Па еден добар семеен ручек - сите заедно, едно прекрасно гушкање со сите,мама и тато,моите најмили - ќе ги гушкам најсилно,па прошетка по мојот омилен Широк Сокак,па...Се разбира веднаш би му кажала на мистерот дека го сакам најмногу...Тоа ќе смене многу нешта, зашто така он ќе биди најсреќен.ПА потоа би пиела едно кафенце со сите оние што бескрајно ме сакаат а од некои непознати причини не можиме да сме заедно...Прво од мојот инает.Луда журка.И вечер под ѕвезденото небо со ....И крај:nesvest: Патувањето наречено живот би завршило тука
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
Дефинитивно ќе влезам во најголемите долгови што може па ќе одам од сите дроги па дури и во вена ќе се рокнам зашто ми е последен ден ќе се рокнам ама пред ова со сите ќе се збогувам и така
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Ќе се збогувам со најблиските,ќе си го испијам последното кафе со другарките(проследено со трачарење),ќе си ги прошетам кучињата...и во последните неколку часа ќе отидам кај најдрагата личност за последен бакнеж и тивко и мирно ќе го испуштам последниот здив во неговата прегратка. :wub:
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Би го поминала целиот ден со мојата фамилија и другарките, а остатокот, т.е. последните мигови со дечкото...
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
цел ден ќе се борам тој да не ми биде последен ден од животот. Ако има некој да се елиминира што ќе ми го попречи идното живеење, ќе немам милост и веднаш ќе го елиминирам (он тука да не ми дава више да живеам, мамата). Ако е некоја болест (пошто денес и за неизличевите болести има по некои терапии коишто ги ублажуваат) ќе позајмам пари а сигурно ќе има полно луѓе кои ќе сакаат барем малку да помогнат на човек да не му биде последен ден од животот.
 
Член од
15 мај 2006
Мислења
167
Поени од реакции
1
Има една добра поговорка (мислам вака беше):

Работи и создавај, како да ќе уживаш и живееш вечно во тоа што си го создал, а живеј го секој ден како да ти е последен!
 
Член од
1 мај 2006
Мислења
371
Поени од реакции
2
Ke bidam so site so gi sakam posle ke probam se so nemam probano i ke skinam 5 dusi za da mu se odmazdam i posle ke cekam gospod da me zeme vo pregratkite na mojot ljuben.

Se deprimairav od temata!!!
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Би заминала некаде далеку, потполно сама, без никого, со сопствените мисли ќе го завршам моето патешествие.
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Би го стиснал црвеното копче у Русија.
 
Член од
24 јуни 2006
Мислења
37
Поени од реакции
1
Sto bi napravile dokolku imate samo uste edna nedela da ziveete?

bas taka kako sto pisuva vo naslovot,
koi raboti bi gi napravile dokolku imate samo uste 7 dena?

Jas na primer:

* bi im se izvinila na site onie na koi sum im zgresila nesto, bez razlika sto ne sakam da kazam izvini (sepak imam uste edna nedela :poss: )

* bi zemala zaem od banka od 100.000 evra, bi otisla so ogromno drustvo vklucuvajki go i decko mi na Ibiza ili nekade na nekoj drug ostrov i bi se zurkala maksimalno

* i bi ubila nekolku dusi sto me nerviraat maksimalno vklucuvajki ja i ....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom