Кога би имале уште еден ден?

Член од
29 јануари 2006
Мислења
13
Поени од реакции
0
eh toa da bi se slucelo......

najverojatno nema da sum so semejstvoto po salatko ke bide na sekoj da mu ostavam pismo....:)vremeto sto mi ostanuva bi go pominala so drustvoto i im bi kazala za se ona sto sum go kriela od niv,pa bi si ja napolnila kadata so voda i crveni ruzi bi se pomolila na gospod za posleden pat i buy buy....posle ako od gore se gleda bi im gi upravuvala zivotite na najmilite :))))):wub:
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
E ова несакам да го замислам,ќе ми биде хаос дома, тажна атмосфера несакам јас така.
Сакам да биде како секој ден,нормално..Ќе се видам со другарите на 2-3 саата цигарче кафица, после идам да видам една спешл личност и со неа 3 саата ќе ја изгушкам 2 кратки збора на крај и идам на два круга со ЗОРО низ Скопје. Доаѓам дома седнувам на компјутер 1-2 на форум и муабет со другарите што не се во МКД се гасам. И дома со моите до крајот...
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
vaka prvo ke se vidam so mojata bivsha da i kazam nekoi raboti sho ne sum mozel da i gi kazam!!! ke ja bacam i ke i kazam ZDRAVO MALA ke se vidime iako ke znam deka e posleden pat...! potoa ke idam do set da gi vidam oni so koi sum igral DOTA i COUNTER da izigrame ushe edna pratija ushe ednash da mi go napraat merakot i da im kazam pozdrav momci se gleame utre...potoa so moite doma ke im kazam da se sobereme na ruchek ama nema da znaat deka umiram i ke sedam so mama vujche glauch mali i golemi baba dedo i ke si jademe ke se nasmeeeme kako sekogash familijarno najubavo ke si pomineme!!!! ke gi iznabacam i ke im kazam deka idam da spijam kaj zizi i deka ne se vracham denes doma!! potoa ke im se javam na drugarite i drugarkite site onie koi me pravea HIGH i koi mu dadoa na mojot zivot znachenje site oni koi me napravile ona shto sum deneska sho mi pomognale i sho sum im pomognal u zivotot !! ushte ednash za kraj da se zalieme i da ispushime eden JOINT ( ne golem samo malce da me pukne) i da se iznasmeeme i da si pomineme top potoa sakam da ostanam sam so ZIZI (najdobro drugarche mi e zaedno uchime i sedime u ista klupa od gradinka) da mu kazam nekoi raboti koi togash ne bile vazni koi mozebi nekogash ne sum sakal da mu gi kazam i na kraj negde u 11 i 30 ke mu kazam ZIZI bato ja idam ajde pozdrav ke go gushnam i bacam za posleden pat mojot najdobar drugar mojot brat chovekot vo koj ja imav celava doverba!!! (se naeziv i imam solzi u ochite) potoa idam u prodavnica ke kupam kutija cigari (ne e vazno kakvi) i ke kupam 2 litri koka kola!!! ke se kacham na vrv na kulata u karposh 1 i ke odmaram i cooliram !!! ke ja dochekam smrtaa onaka olabaeno ... (jezivo epten epten epten :(:(:(:( )
 
Член од
15 јануари 2006
Мислења
40
Поени од реакции
0
Последен ден... Изгледа тогаш ке соберам храброст и ке и казам на драгата особа дека не можам без нејзе, па тогаш мозеби ке се сожали и ке одвои време за мене.
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
општо прашање за сите?

ви викаат дека за еден ден ќе умрете и што све би направиле во тој ден?????????????:lud::lud::lud:
и гледате утре дента станувате и ви викаат дека тоа било само грешка ?
кажете првин што би направиле во тој ден кога знаете дека ќе умрете а после кажете ми како ќе се извлечете од сите го*на што сте ги направиле ?????:lud::lud::lud: :kez:
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
ac|d напиша:
ви викаат дека за еден ден ќе умрете и што све би направиле во тој ден?????????????:lud::lud::lud:
и гледате утре дента станувате и ви викаат дека тоа било само грешка ?
кажете првин што би направиле во тој ден кога знаете дека ќе умрете а после кажете ми како ќе се извлечете од сите го*на што сте ги направиле ?????:lud::lud::lud: :kez:
Epa vo toj den ke umram spored niv :kez:
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
paa ja ne bi pravel nishto koj znae shot ... ke si posvetam malku vreme na site bliski shto mi se ... ke si se kacam na motor i ke zbicam nasekade do naredniot den ... a posle ke si cekam da si umram :)
Ne bi pravel nishto kao bi mu se odmazdil na ovoj/ovaa, ili da idam da opljackam neshto ili sl..
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.967
Кога би знаела дека тоа ми е последниот ден од животот ќе направам некое добро дело по кое ќе ме паметат моите блиски.
Цело време ќе го поминам со оние што ми се најважни во животот, ќе направам работи кои во поинаква ситуација не сум имала смелост да ги направам! Ќе заминам на некое тивко, далечно место кај шо може човек убаво да размисли, ќе си ги средам мислите.
На крај ќе заборавам на се и ќе ве напуштам.
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
prviot saat ke me utepa depresija...ali posle denial-ot ke prevzeme i ke se soberam so site shto gi sakam i ke se zhurkam do deka ne umram... pa neka me pamtat po ubavo. ne be im kazhala deka umiram poshto taka ke ni se unishti denot. samo jas ke si znam.
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Ќе се изжуркам добро, а мислам дека то не е некое го*но.
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
ac|d напиша:
ви викаат дека за еден ден ќе умрете и што све би направиле во тој ден?????????????:lud::lud::lud:
smokin pot toa naj prvo i posle neso za peglanje......:mist:
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
hehe jako e da si umren a da si duh onaka, da prais sto ti dusa saka
 
N

NeMiRnA

Гостин
Pa de facto deka ke napravam gluposti,ke si gi kazam site razmisljenja,vistini,lagi i sto ja znam za da si odam so cista dusa,pa i ke se iznazurkam,a i eden kup dr gluposti da ne nabrojuvam sea.A sabajleto nisto,super za mene,ke bide kako da pocninjas zivotot da go zivees od pocetok,barem gi razresi site misterii da ne kazam,a i vise ke ti bide prosteno i se ke ide pod izgovor za greskata so bila napravena u stilom "so da praam taka mi bese kazano deka ke umram,sakav da si ja ispraznam dusickata,a i da napraam se sto ne sum napravila do sea,ne sum jas kriva"Jas taka bi se osekjala top,aloo ne se dobiva sekoj den vtora sansa za zivot:)
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
пошто многу мрзам разделби во ваков случај би реагирал како стар мачор, тие увек пред да им дојде крајот идат негда фар, фар авеј да си отидат во заборав.
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
AhAIhaiAh .. (= ke se vratam nazat vo vremevo [ke pojdam Amerika] i ke go smenam se toa za da ziveam poveke :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom